2021-10-14

„Dzieci na tropie prawdy” - odcinek 7: Zdrowe zęby

0

Stomatolog dr n. med. Joanna Jakiel ma cenne rady dla małych reporterów i widzów. Jak należy dbać o zęby? W jaki sposób je czyścić? Co jeszcze robić, aby nie bać się regularnych wizyt u dentysty? Kluczowe jest unikanie nadmiaru cukru, który jest niebezpieczny dla naszego uzębienia. Pod jakimi nazwami ukrywa się w produktach? Odpowiedź w siódmym odcinku programu „Dzieci na tropie prawdy”.

Oglądaj Dzieci na tropie prawdy online na polsatgo.pl.

Prawie wszystko da się naprawić, lub kupić nowe. Ale jest jedna rzecz, którą ma się jedną i należy o nią dbać na maksa, czyli zdrowie. Trzeba o nie dbać, jeśli nie chcemy mieć z nim problemów. Przede wszystkim należy zdrowo się odżywiać, pić dużo wody i unikać nadmiaru cukru, bo to może źle wpływać na nasze zęby.

Pierwszy gość programu to stomatolog dr n. med. Joanna Jakiel, dla której mali reporterzy przygotowali między innymi takie pytania: jakie jedzenie lubią nasze zęby, a co wpływa na nie niekorzystnie? Dlaczego należy nitkować zęby? Czy jabłko może zastąpić szczotkę do zębów to tylko mit?

Natomiast Natalia Palmowska - dietetyk sportowy i kliniczny - zdradza, jak czytać składy produktów. Pod jakimi nazwami ukrywa się w nich cukier?

Kampania społeczna „Planuję długie życie” realizowana w ramach Narodowej Strategii Onkologicznej na lata 2020-2030, finansowana ze środków Ministra Zdrowia.

Dzieci na tropie prawdy w sobotę o godz. 10:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze