2021-07-06

„Wolni od długów”: „Szybkie” pożyczki. Na co uważać?

0

Fryderyk Karzełek wspiera 23-letnią Alicję w wydostaniu się z problemów finansowych. Sen z powiek matce dwójki chłopców spędza dług w wysokości 40 tys. złotych, brak wsparcia w partnerze, a także własna choroba, uniemożliwiająca podjęcie stałej pracy. Jakie drogi wyjścia z sytuacji zaproponują tym razem eksperci? Odpowiedź siódmym odcinku programu „Wolni od długów” w czwartek 8 lipca o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Wolni od długów online na IPLA.TV.

Mimo swoich 23 lat Alicja wiele przeszła w życiu. Wychowywała się z siedmiorgiem rodzeństwa. Pewnego dnia, bez zapowiedzi, jej mama odeszła. Tata nie podołał opieki nad dziećmi, wtedy Alicja wraz z rodzeństwem trafiła do domu dziecka. Brak wzorców i wsparcia spowodował, że kobieta popadła w życiowe tarapaty.

Skąd wziął się dług?
Problemy finansowe Alicji zaczęły się chwilę przed narodzinami drugiego syna. Partner stracił pracę, namawiał Alicję do wzięcia pożyczki. Pierwsze kredyty były na potrzeby dzieci, pomoc choremu ojcu, samochód, rachunki do opłacenia. Zaczęła spłacać kredyt następnym kredytem. W ten sposób wpadła w spiralę zadłużenia.

40 tysięcy złotych do spłacenia
Obecnie Alicja ma aż cztery kredyty w jednym banku, miesięczne raty opłaca z renty socjalnej. Od czterech miesięcy nie spłaca zadłużenia w parabankach. Boi się, że pewnego dnia do jej drzwi zapuka komornik, jej rodzina straci dach nad głową, a dzieci trafią do domu dziecka.

Alicja ma wadę wzroku, która uniemożliwia jej podjęcie wielu prac. Dodatkowo nie ma wsparcia od partnera, została sama z problemami i długami. Mieszka wraz z dwójką dzieci w wynajmowanym mieszkaniu. Do tej pory za mieszkanie i związane z nim rachunki płacił partner. Ale kiedy stracił pracę, przestał dokładać się już do życia.

Jak wyjść z długu?
Eksperci „Wolni od długów” nie tylko dokładnie prześwietlą sytuację finansową 23-latki z Jastrzębia Zdrój. Pomogą także poukładać jej sprawy związane z innymi dziedzinami życia. W programie wytłumaczą także, jak postępować w przypadku zobowiązań zaciągniętych w parabankach i na co zwrócić szczególną uwagę przy „szybkich” pożyczkach.

  

Wolni od długów w czwartek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze