2021-06-15

„Wolni od długów”: Potrzebne wsparcie nie tylko finansowe

0

Piotr Ikonowicz i trudne wyzwanie. Jak pomóc Ewie, która przeżyła dwie wielkie tragedie? Na liczne problemy kobiety składa się także dług w wysokości 100 tys. złotych. Dla Anny Guzik i ekspertów programu Polsatu sprawa jest jasna: trzeba pomóc bohaterce odcinka w kwestii finansów, a także zadbać o jej stan psychiczny. Cała historia w czwartym odcinku „Wolni od długów” w czwartek 17 czerwca o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Wolni od długów online na IPLA.TV.

Ewa jest 37-letnią wdową, samotnie wychowującą dwóch synów. Jej mąż kilka miesięcy temu odebrał sobie życie. Kobieta nie posiada wystarczających środków na utrzymanie siebie i dzieci. Ma ogromne zaległości finansowe, których nie płaci, bo nie ma z czego. Utrzymuje się głównie z zasiłku rodzinnego i chorobowego.

Skąd wziął się dług?
Pierwszy kredyt Ewa wzięła na zamianę mieszkań. Mieszkała wtedy z mężem w trzynastometrowym mieszkaniu bez łazienki. Kiedy zaszła w pierwszą ciążę, postanowili zamienić lokal na większy. Poważne problemy finansowe zaczęły się, gdy mąż trafił do więzienia. Nie było już pieniędzy na spłatę kredytów, zaczęły robić się zaległości w czynszu. Ewa brała kredyty w bankach i parabankach – na jedzenie i inne życiowe potrzeby. Żeby zarobić na spłatę długów, zdecydowała się na wyjazd do Niemiec. Zaczęła pracę w zakładach mięsnych. Przepracowała jedynie trzy tygodnie. Dramat, który ją tam spotkał, zmienił jej życie. Krótko po tej tragedii wydarzyła się kolejna. Mąż Ewy odebrał sobie życie.

100 tysięcy złotych do spłacenia
Suma zobowiązań urosła do wysokości około 100 tysięcy złotych. 37-latka z Białej Rawskiej wciąż nie może się otrząsnąć po śmierci męża. Czuje się pogubiona i osamotniona, nie ma wsparcia w bliskich. Ze względu na stan psychiczny po przebytych traumach nie jest w stanie pracować. Jedyną pociechę odnajduje w dzieciach. Marzy o spokojnej przyszłości dla nich.

Jak wyjść z długu?
W przypadku Ewy dla ekspertów kluczowa jest nie tylko kwestia finansowa, która w tym momencie nie przedstawia się najlepiej. Bardzo istotne jest także wsparcie psychiczne dla straumatyzowanej kobiety i jej dzieci. Jakie rozwiązania zaproponują Piotr Ikonowicz i Anna Bufnal? W czym rodzinie pomoże Anna Guzik?

  

Wolni od długów w czwartek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze