2021-06-01

„Wolni od długów”: Dobre serce, kłopoty i trudne negocjacje

Irena i Jan mają rodzinny dług. Piotr Ikonowicz przywraca nadzieję na jego spłacenie. Starsze małżeństwo z Warszawy przez swoją dobroduszność oraz chęć pomocy bratowej kobiety zadłużyło się na kwotę 235 tysięcy złotych. Zrozpaczeni wezwali na pomoc ekspertów nowego programu Telewizji POLSAT. Cała historia w drugim odcinku „Wolni od długów” w czwartek 3 czerwca o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Wolni od długów online na IPLA.TV.

Irena i Jan to małżeństwo z pięćdziesięcioletnim stażem. Bohaterowie drugiego odcinka „Wolni od długów” doczekali się dwójki dzieci, trojga wnuków i prawnuka. Wszyscy są ze sobą bardzo związani, o czym świadczy fakt, że mieszkają w najbliższym sąsiedztwie. Córka wybudowała dom na działce rodziców, a syn został z nimi pod jednym dachem. Wszystko brzmiałoby jak opis życiowej sielanki, gdyby nie pewne wydarzenia sprzed sześciu lat...

Skąd wziął się dług?
W dramatycznych okolicznościach, w tajemnicy przed dziećmi, Irena i Jan zdecydowali się zaciągnąć kredyt konsolidacyjny wspólnie z bratową Ireny, Stefanią. Choć sami nigdy wcześniej nie brali pożyczek, stanęli przed moralnym dylematem: odwrócić się od owdowiałej członkini rodziny, czy pomóc jej stanąć na nogi po trudnych przeżyciach osobistych. Wybór był prosty - rodzina zawsze na pierwszym miejscu!

235 tysięcy złotych do spłacenia
Niestety po kilku miesiącach Stefania przestała spłacać swoje zobowiązania. Po wielokrotnych, bezskutecznych interwencjach małżeństwa zerwała kontakty ze swoimi dobroczyńcami. Z tego powodu Jan, mimo że już dawno powinien odpoczywać na zasłużonej emeryturze, zamiast opiekować się swoją schorowaną żoną, musi nadal pracować. Irena cierpi na chorobę płuc w następstwie wieloletniej pracy przy azbeście. Nie może się też sprawnie poruszać.

Jak wyjść z długu?
Dla ekspertów programu sytuacja Ireny i Jana jest jasna. Trzeba rozpocząć negocjacje z bankiem, a także skłonić Stefanię do wywiązania się ze swoich długów. Tymczasem po wizycie u sprawczyni okazuje się, że okoliczności są bardziej skomplikowane... Diagnoza Piotra Ikonowicza nie pozostawia wątpliwości - żeby pomóc bohaterom programu, należy najpierw pomóc Stefanii.

  

Wolni od długów w czwartek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.