2021-06-08

„Wolni od długów”: Ryzyko, gdy żyrujemy kredyt. Co zrobić?

0

Mirosław i Agnieszka poręczyli wysoką pożyczkę. Anna Guzik pomaga odzyskać dług. Małżeństwo z miejscowości Granne przez niewłaściwą decyzję ma do spłaty 1 milion 800 tysięcy złotych. Mogą stracić dorobek życia i trafić na bruk. Eksperci nowego programu Telewizji POLSAT podejmują wyzwanie i wspierają poszkodowanych gospodarzy. Cała historia w trzecim odcinku „Wolni od długów” w czwartek 10 czerwca o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Wolni od długów online na IPLA.TV.

Na pierwszy rzut oka są rodziną, której niczego nie brakuje. Mają trójkę synów i mieszkają w ogromnym gospodarstwie w przepięknej podlaskiej miejscowości położonej nad Bugiem. Są rolnikami trudniącymi się produkcją mleka. Agnieszka piecze torty i działa w kole gospodyń wiejskich. Mirosław to z kolei złota rączka. Potrafi własnoręcznie przeprowadzić remont i naprawić maszyny. W dodatku jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Grannem.

Skąd wziął się dług?
Handlarz krów, znajomy Agnieszki i Mirosława, który przez lata wzbudzał zaufanie małżeństwa, namówił ich na podżyrowanie kredytu. Mieli wspólnie ściągnąć z Łotwy stado krów i zrobić na tym dobry interes. Przyświecała temu również wizja rozwoju rodzinnego gospodarstwa i zarobienie kolejnych pieniędzy. Niestety mężczyzna ich oszukał...

1 milion 800 tysięcy złotych do spłacenia
W następstwie niefortunnych decyzji mają do spłaty 1 milion 800 tysięcy złotych, okrojone stado krów i brak środków na pełnowartościową paszę, a przez to również o wiele gorszy udój i niższe dochody, które odczuwają na co dzień. Sytuacja się pogarsza. Rodzina boi się, że straci gospodarstwo, które jest w rękach rodziny Mirka od kilku pokoleń.

Jak wyjść z długu?
Aby rozwiązać problem, potrzebne są negocjacje ze znajomym, który ściągnął na Agnieszkę i Mirka kłopoty. Do tej pory mężczyzna nie chciał rozmawiać z gospodarzami z Grannego. Czy Piotrowi Ikonowiczowi, dla którego nie ma rzeczy niemożliwych, uda się spotkać z nieuczciwym przedsiębiorcą? Jaką rolę spełni tym razem Anna Guzik? W odcinku po raz pierwszy jako ekspert pojawia się Anna Bufnal, doświadczony radca prawny i doradca restrukturyzacyjny, której codzienne życie zawodowe koncentruje się na pomocy ludziom w wyjściu z długów. Ma innowacyjne pomysły i nie boi się śmiałych ruchów.

Wolni od długów w czwartek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze