2021-05-25

„Wolni od długów”: Rozmowa, która uratowała życie

0

79-letni Tadeusz Żarko zamierzał popełnić samobójstwo. Wtedy zadzwonił Piotr Ikonowicz. Pierwszy bohater nowego programu Telewizji POLSAT uwierzył wówczas, że jest dla niego ratunek. Walcząc o życie żony mężczyzna popadł w zadłużenie, które urosło do kwoty 111 tysięcy złotych. Przy skromnej emeryturze i jeszcze skromniejszym życiu spłata tak dużego zobowiązania wydaje się niemożliwa. Cała historia w pierwszym odcinku programu „Wolni od długów” w czwartek 27 maja o godz. 20:00 w Polsacie.

Oglądaj Wolni od długów online na IPLA.TV.

Historia 79-letniego Tadeusza z Warszawy, bohatera pierwszego odcinka nowej produkcji Polsatu „Wolni od długów”, to jedna z bardziej poruszających w programie. Zrozpaczony emeryt od dawna tonął w długach. Żyjąc w ubóstwie, oszczędzając na jedzeniu i lekach, bez nadziei na poprawę swojego losu podjął decyzję o odebraniu sobie życia. W dniu gdy miało to się stać, zadzwonił do niego Piotr Ikonowicz z informacją, że chce pomóc emerytowi. Od pamiętnego telefonu w życiu Pana Tadeusza bardzo wiele się zmieniło...

Skąd wziął się dług?
79-letni Tadeusz Żarko z Warszawy to człowiek honorowy. Nie lubi prosić o pomoc. Przez ostatnie lata życie go nie rozpieszczało. Choroba onkologiczna żony zmusiła go do wzięcia kredytu w wysokości 40 tysięcy złotych, żeby spłacić długi zaciągnięte wcześniej na jej leczenie. Mimo walki i poczynionych wysiłków żona Tadeusza zmarła. Niestety dług został. Emerytowany mężczyzna dopóki mógł, spłacał pożyczkę terminowo. Problem pojawił się, gdy podupadł na zdrowiu. Przez liczne pobyty w szpitalach i zły stan zdrowia nie mógł dorabiać. Pojawiły się zaległości w spłacaniu pożyczek.

111 tysięcy złotych do spłacenia
Dług przejął komornik, który naliczył wysokie, dzienne odsetki. Do tego dochodzi rata kredytu i czynsz za mieszkanie. Koszty zaczęły przewyższać miesięczny budżet Tadeusza. Na jedzenie nie zostaje mu praktycznie nic. Co więcej - pożyczka z pierwotnej kwoty 40 000 złotych wzrosła do ponad 100 000! Tadeusz boi się utraty dorobku swojego życia – mieszkania, które wiele dla niego znaczy. To tu przeżył najlepsze lata z ukochaną żoną.

Jak wyjść z długu?
W znalezieniu sposobu na wyjście z dramatycznej sytuacji panu Tadeuszowi pomogą prowadząca Anna Guzik oraz dwójka ekspertów: Piotr Ikonowicz i Fryderyk Karzełek.

  

Wolni od długów w czwartek o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Komentarze