2021-02-24

„Kowalscy kontra Kowalscy” i... Oto bohaterowie serialu!

0

Plejada gwiazd w nowej komediowej produkcji Telewizji POLSAT. Kto jest kim? „Kowalscy kontra Kowalscy” to pozycja, której nie można przegapić! W rolach głównych znani i lubiani aktorzy: Piotr Adamczyk, Marieta Żukowska, Wojciech Mecwaldowski oraz Katarzyna Kwiatkowska. Jakie są ich postaci? Co je łączy? Kto jeszcze znalazł się w obsadzie?

Oglądaj Kowalscy kontra Kowalscy online na IPLA.TV.

Choć dwie rodziny Kowalskich mieszkają całkiem niedaleko siebie, realia, w których żyją, dzieli ogromna przepaść. „Kowalscy kontra Kowalscy” to porządna dawka doskonałej zabawy, która niekiedy skłania do refleksji. Natomiast genialna gra aktorska, świetnie napisane dialogi oraz trafne spostrzeżenia demaskujące ludzkie niedoskonałości, sprawiają, że czas spędzony w towarzystwie Kowalskich stanie się fantastyczną rozrywką dla całej rodziny. Poznaj bohaterów produkcji!

Piotr Kowalski (Piotr Adamczyk)
Właściciel salonu samochodowego oraz luksusowego domu urządzonego ze świetnym gustem przez żonę Annę. Chociaż pochodzi z bardzo prostej rodziny, wmawia wszystkim, że ma szlacheckie pochodzenie. Żeby nie stać w korkach i zaimponować znajomym, kupił... helikopter. Jego dom jest przepełniony nowinkami technicznymi. Piotr lubi chwalić się swoim bogactwem - szczególnie przed kolegą z sąsiedztwa Hamletem. Jest nerwowy, ma problemy z sercem. Do wszystkiego podchodzi bardzo poważnie, może dlatego nie może dogadać się z synem Jankiem, który zupełnie nie przypomina ojca...

Anna Kowalska (Marieta Żukowska)
Piękna i zadbana kobieta. Kocha swojego męża i syna, więc z anielską cierpliwością łagodzi nieustanne kłótnie między nimi. Ma aspiracje artystyczne. Studiowała ceramikę i malarstwo, ale karierę poświęciła dla rodziny. Ma swoją pracownię, którą najczęściej odwiedza, gdy puszczają jej nerwy. Wtedy też z pasją lepi garnki. Prowadzi życie towarzyskie godne żony bogatego biznesmena. Wierzy, że ludzie są z natury dobrzy. Anna często buja w obłokach i bywa oderwana od rzeczywistości. Niestety, daje też łatwo wodzić się za nos swojemu synowi.

Henryk Kowalski (Wojciech Mecwaldowski)
Bezrobotny leń i wielbiciel napojów wyskokowych. Ma umysł nieustannie zaabsorbowany... kombinowaniem, co zrobić, żeby się nie narobić? Zazwyczaj z jego przedsięwzięć wychodzą same problemy. Jego fantazja i poczucie humoru sprawiają, że mimo wielu wad nie da się go nie lubić. Jest prostolinijny, a na świat patrzy bez zbędnego zakłopotania. Kocha rodzinę, ale nie umie tego okazać.

Jadwiga Kowalska (Katarzyna Kwiatkowska)
Matka-Polka. Dobra, silna i niezależna. To ona rządzi w rodzinie i dzięki niej biedni Kowalscy dają sobie jakoś radę. Utrzymuje rodzinę, szyjąc na maszynie. Mimo że między Jadwigą i Henrykiem często wybuchają kłótnie, kocha swojego męża ze wszystkimi jego wadami, a za syna Nikodema oddałaby życie. Przedsiębiorcza, niestety bez wiary w siebie i swoje możliwości. Nie potrafi kłamać, zawsze mówi prosto z mostu, co nie zawsze dobrze się kończy...

Zenon Kowalski (Paweł Wawrzecki)
Ojciec Henryka. Podobnie jak jego syn, nie ma w zwyczaju się przepracowywać. Lubi alkohol, wędkarstwo i hodowlę pszczół. Ma specyficzne poczucie humoru i własne zdanie na każdy temat. Często wpada w nieprzyjemne, acz komiczne sytuacje. Mimo wieku bardzo czuły na kobiece wdzięki. Zakochuje się na zabój w rubensowskich kształtach pokojówki Kasi.

Nikodem Kowalski (Jakub Zdrójkowski)
Wychowany w ubogiej rodzinie. Przyzwyczaił się, że wszystko musi zdobywać samodzielnie. Typ pracusia oraz introwertyczny geniusz komputerowy o dobrym sercu. Jest mądry, odpowiedzialny i pracowity. Kocha swoich dziwnych rodziców, mimo że kompletnie ich nie rozumie. Nie bierze też przykładu z ojca...

Janek Kowalski (Patryk Cebulski)
Rozpieszczony nastolatek, który zawsze dostawał wszystko, o czym tylko zamarzył. Niezbyt interesuje go nauka, natomiast uwielbia imprezy i dziewczyny. W swojej nonszalancji, lenistwie i skłonności do szalonych pomysłów jest podobny do biologicznego ojca.

Hamlet (Mikołaj Cieślak)
Bogaty właściciel ekskluzywnego, ekologicznego sklepu spożywczego. Jako typowy nuworysz lubi popisywać się swoim bogactwem i konkurować z innymi, a zwłaszcza z Piotrem, z którym prześcigają się pomysłami, aby pokazać, kto ma więcej pieniędzy. Choć jest materialistą, uwielbia swoją żonę.

Milana (Joanna Orleańska)
Właścicielka salonu piękności, była modelka, ciągle wyjątkowej urody, bardzo zgrabna. Zawsze pięknie ubrana i wymalowana. Ma bogatego męża, który ją uwielbia. Myśli, że umie śpiewać, ale nikt nie ma odwagi powiedzieć jej, że jest inaczej… Nieco infantylna i oderwana od rzeczywistości.

Ela (Wiktoria Gąsiewska)
Córka Hamleta i Milany. Jest atrakcyjna i ma tego świadomość - często wykorzystuje swój kobiecy urok, aby osiągnąć cel. Odważna i nieco lekkomyślna. Wychowana w bogatym domu, jest oczkiem w głowie swojego taty. Potrafi stanąć w obronie własnej i innych. Liczy się dla niej dobra zabawa. Pogrywa między Jankiem a Nikodemem, bawiąc się ich uczuciami.

Kowalscy kontra Kowalscy od 6 marca w sobotę o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil Janka Kowalskiego z serialu „Kowalscy kontra Kowalscy” na Instagramie - @janekkowalskiofficial
Oficjalny profil Nikodema Kowalskiego z serialu „Kowalscy kontra Kowalscy” na Instagramie - @nikodemkowalskiofficial

Komentarze