2020-12-06

Świąteczny „Nasz nowy dom” pełen wzruszeń i prezentów

0

Ekipa Katarzyny Dowbor zorganizowała wyjątkowe spotkanie z bohaterami programu. Od ponad siedmiu lat „Nasz nowy dom” zmienia zrujnowane i śmiertelnie niebezpieczne mieszkania w ciepłe, bezpieczne i piękne domy. Prowadząca i jej pomocnicy zaprosili rodziny, aby dowiedzieć się, jak pięciodniowy remont zmienił ich życie. Przygotowali dla nich także specjalne atrakcje i niespodzianki.

Oglądaj Nasz nowy dom online na IPLA.TV.

Kiedy Katarzyna Dowbor i Wojciech Strzelczyk kończą dekorować pomieszczenie, w którym będą przyjmować rodziny, pojawia się kolejny członek ekipy. - Dzień dobry kochani. Powiem wam, że życie Mikołaja jest podobne do życia budowlańca. I tu i tam trzeba dźwigać - stwierdził ulubieniec najmłodszych w rolę którego tradycyjnie wcielił się Artur Witkowski, kierownik jednej z ekip budowlanych.

Pierwsza rodzina to wyjątkowa trójka z Jaworzna: pani Danuta z córką Aldoną i wnukiem Mikołajem. - Mieszka nam się wspaniale. Bezpiecznie, cieplutko. W pierwszych dniach nie mogłam się odnaleźć w nowej kuchni, ale teraz buszuję po całej - mówi kobieta przed pokazaniem specjalnego filmu ze swojego odnowionego lokum. Nowe warunki bardzo pomogły Mikołajowi, który zaczął otwierać się i coraz więcej mówić. To on jako pierwszy otrzymuje prezenty, którym są klocki oraz ciężarówka do ich przewozu. - Jest zadowolony i my także, bo widzimy jego uśmiech. To jest dla nas najważniejsze - zaznacza pani Aldona.

Po wspólnym odśpiewaniu jednej z kolęd otwiera upominek dla całej rodziny, którym jest zestaw garnków, a do tego w ręce rodziny trafia także robot kuchenny, odkurzacz, oraz ręczniki. - Nawet o tym nie marzyłyśmy - mówi wzruszona. Natomiast rodzina także ma upominek dla ekipy - to piękne bombki. - Na pewno będą wisiały na naszych choinkach w domach - podkreśla Katarzyna Dowbor.

Przed wizytą następnej rodziny do Katarzyny Dowbor dołączają dwie inne postaci z ekipy. - Nasza pani architekt już się bierze do przebudowy, tym razem choinki - żartuje z dekorującej drzewko Martyny Kupczyk Artur Witkowski. - Dobrze, że poddasza tu nie ma - dodaje z przymrużeniem oka Wiesław Nowobilski. Gdy wszystko jest już gotowe, pojawiają się mały Kajetan, jego mama Joanna i babcia Genowefa, którzy także przygotowali wideo pokazujące, jak im się mieszka w odnowionym lokum w Rożnowie. - Jest super. Dom jest idealny - podsumowuje pani Joanna, od której zaczyna się wręczanie prezentów. Otrzymuje zestaw kosmetyków, dzięki któremu będzie mogła zrobić sobie w domu małe spa. Mikołaj spełnia także marzenie Kajetana. Chłopiec z wielkiej torby wyciąga gry oraz drona, a w nagrodę za recytację improwizowanego wiersza rozpakowuje ciężarówkę - zabawkę.

Ale to nie koniec! Rodzina wśród upominków znalazła patelnie, zestaw sztućców, telewizor, który był marzeniem babci Genowefy, upragnioną przez panią Joannę kosę spalinową, a także telefon komórkowy dla ich ukochanego syna i wnuka. W przeciwną stronę trafiły przecudowne ręcznie robione na szydełku lalki i dzwoneczki, a dla Mikołaja dekorowana przez Kajetana bombka.

Kolejnymi gośćmi ekipy są mieszkający w Starym Karolinowie pani Ewa i jej dzieci - Oliwka i Filip. - Dziękuję za nowy dom - mówi w przygotowanym specjalnie nagraniu czteroletni chłopiec. Jego siostra rozpoczyna rozpakowywanie upominków od Świętego Mikołaja. W jej ręce trafiają przytulanka, plecak z syrenim ogonem i rolki. - Bardzo mi się podobają te prezenty - cieszy się dziewięciolatka. Po niej przychodzi kolej na świąteczny podarunek dla mamy. To voucher na jazdy doszkalające, które mają pomóc w zdaniu egzaminu na prawo jazdy. Z kolei w paczce dla Filipa są zestaw klocków i ciężarówka. - Czy mogę się pobawić? - pyta od razu chłopczyk, który potem otrzymuje jeszcze rower. Ekipa programu z kolei dostaje ręcznie robione na szydełku figurki oraz przygotowane przez dzieci laurki.

Na koniec do Katarzyny Dowbor, Wiesława Nowobilskiego i Świętego Mikołaja dołącza trzeci z architektów, Maciej Pertkiewicz. Przynosi najważniejszy prezent dla pani Anety, która w Wieliszewie wychowuje samotnie syna Marcina. - Mamy teraz lepsze życie - potwierdza zarówno na wideo, jak i podczas spotkania z ekipą programu. Prowadząca przygotowała też niektóre ze wzruszających i pełnych ciepła komentarzy widzów. - Nigdy nie myślałem, że jesteśmy tak wyjątkowi - mówi nastolatek.

Mikołaj jednak przerywa te ckliwości, żeby rozpocząć wręczanie przygotowanych darów. Na początek Marcin odbiera paczkę, w której znajduje się pozycja z listu do Świętego: elektryczna szczoteczka do zębów. W kolejnej odkrywa natomiast aktywną kierownicę do gier wyścigowych na komputerze. Marzenia jego mamy spełniają się, kiedy rozpakowuje akcesoria dla domowych pupili oraz odkurzacz. Zestaw prezentów uzupełniają patelnie, zestaw sztućców i ręczniki. - Widzom Polsatu i programu „Nasz nowy dom” życzę dużo zdrowia - mówi na koniec zadowolona pani Aneta.

Świąteczny odcinek programu Nasz nowy dom - część 2 w niedzielę 13 grudnia o godz. 17:40 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2021