2020-09-14

Sylwester Wilk znów na torze „Ninja Warrior Polska”

0

Dla niego niemożliwe nie istnieje. Jego historia nadawałaby się na trzymający w napięciu scenariusz filmowy. Sylwester Wilk w rok po wypadku, w którym amputowano mu nogę, wrócił do „Ninja Warrior Polska”. Jak niepełnosprawny sportowiec poradził sobie na niezwykle wymagającym torze przeszkód? Odpowiedź w trzecim odcinku drugiej edycji sportowego show Polsatu.

Oglądaj Ninja Warrior Polska online na IPLA.TV.

Kiedy trafił do szpitala po wypadku w 2019 roku, prosił lekarzy, aby amputowali mu nogę w taki sposób, żeby mógł dalej biegać. Sylwester Wilk nie potrzebuje żadnych tytułów - jego życie i postawa są najlepszym dowodem na to, że to prawdziwy Ninja Warrior. - Niecałe dwa miesiące po wypadku, w którym straciłem nogę, zacząłem prowadzić treningi polegające na pokonywaniu przeszkód - wspomina. - W trenowaniu nie przeszkadzały mi nawet śruby, które chwilowo miałem w łokciu. I tak zostało do dziś. Za każdym razem, kiedy prowadzę treningi, obiecuję sobie, że tylko pokażę moim uczniom, jak przez nie przejść. Kończy się jednak na tym, że biorę aktywny udział w treningu razem z nimi. Kiedy dziecko widzi plac zabaw, chce się na nim bawić. Jak widzę przeszkody, muszę przez nie przejść - mówi.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Sylwester Wilk (@sylwesterwilkofficial)

Teraz wraca na tor, na którym rok temu próbował swoich sił. Z czterech protez wybrał tę, która powinna być najlepsza. Bardziej niż pokonanie toru interesuje go sam udział w show. - Wiem, że dla osób niepełnosprawnych moje życie może być przykładem - wyjaśnia. - Pozwala inaczej spojrzeć na siebie i swoje problemy. Jeśli tym, co robię, mogę komuś dodać pozytywnej energii - to będę nadal działał w taki sposób - podkreśla Sylwester Wilk.

Ninja Warrior Polska we wtorek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Zobacz także:
Karolina Gilon: „Ninja Warrior Polska” to ogromne emocje
Jak powstaje tor „Ninja Warrior Polska”? Zobacz wideo!
Piękne, odważne i silne. Oto kobiety „Ninja Warrior Polska”!

Komentarze