2020-09-05

„Twoja Twarz Brzmi Znajomo”: Gosia Andrzejewicz show!

0

Piosenkarka jako Mariah Carey wygrała trzeci odcinek 13. edycji programu. Gosia Andrzejewicz udowodniła, że ma wielki, wspaniały głos. Widzowie podziwiali również metamorfozy takich artystów jak: Andrzej Donarski z grupy Mr. Zoob, Ricky Martin, Danuta Rinn, Michael Jackson, George Baker, Jennifer Lopez i Chris Martin z Coldplay. Kto jeszcze zachwycił jurorów „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”?

Oglądaj Twoja Twarz Brzmi Znajomo online na IPLA.TV.

- W internetach pisali, że wracamy, ale mieli cię zamienić na ładną kobietę - Maciej Dowbor zwrócił się do współgospodarza show, Piotra Gąsowskiego. Ten nie był mu dłużny - A ciebie mieli zamienić na mężczyznę, ale nie wyglądasz - odgryzł się prowadzący. Po wymianie żartów, którą określili jako spór „starego dobrego małżeństwa”, panowie zaprosili na... własny występ. Wykonanie #hot16challenge w rytm „Let's Talk About Sex” z repertuaru Salt 'N Pepa to mocny początek. I o to właśnie chodziło!

Po dwóch odcinkach tabela przerwanej wiosną 13. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” prezentowała się następująco: Filip Gurłacz (68 punktów), Karol Dziuba (53 punkty), Gosia Andrzejewicz i Natalia Avelon (po 48 punktów), Paweł „Czadoman” Dudek (46 punktów), Kamila Boruta i Marta Gałuszewska (po 41 punktów) oraz Maurycy Popiel (39 punktów). Jak zmienił się ten wynik po kolejnych zmaganiach uczestników?

Jako pierwszy po przerwie na scenie zaprezentował się Filip Gurłacz, któremu przypadła rola lidera grupy o nazwie Mr. Zoob. Formacja wylansowała przebój „Mój jest ten kawałek podłogi”. - Bardzo się cieszę, bo nie miałem okazji jeszcze nic zaśpiewać tutaj rockowo - mówił podekscytowany przed wejściem do windy. Jak wypadł jako Andrzej Donarski? Jurorzy nie szczędzili komplementów. - Zniknął pod charakteryzacją - powiedział Kacper Kuszewski już na samym początku. - Niczego nie zabrakło. Wspaniale! Jestem zachwycona - dodała Małgorzata Walewska. - Tak zrobić ten głos... Jeden do jednego, jak kalka! - podsumowała Katarzyna Skrzynecka.

W postać amerykańskiej diwy o wielkim głosie, czyli Mariah Carey, wcieliła się Gosia Andrzejewicz. - Zdobyła chyba wszystkie nagrody, jakie są możliwe - chwaliła gwiazdę w rozmowie z Maciejem Dowborem. - Dalej śpiewa, to znaczy, że to kocha - podkreśliła. Czy takim samym uczuciem jurorzy obdarzyli jej występ z niezapomnianą balladą „Without You” z 1993 roku? - To jest jeden z takich głosów, że jest niepodrabialny - zaczął ocenę Kacper Kuszewski. - Od pierwszych dźwięków było coś poruszającego w twoim śpiewaniu. Taka mądrość w tym, jak budujesz dramaturgię. Coś przepięknego! - dodał aktor. - Jesteś cudną, fantastyczną wokalistką i cieszę się, że to u nas w programie, wszystkim, którzy ci kiedykolwiek chcieli zrobić przykrość, pokazałaś! - skomentowała wzruszona Katarzyna Skrzynecka i pobiegła przytulić obdarowaną różami piosenkarkę.

Pora na zmianę klimatu i... latynoskie rytmy. - Utwór okupował pierwsze miejsce na listach przebojów na całym świecie, także myślę, że jest dobrze znany - mówił Maurycy Popiel o „She Bangs” Ricky'ego Martina. - Uchwycić ten ogień, który w nim jest, to trudne zadanie - przyznał przed wejściem na scenę. Efekt? - Nie czepiałabym się, bo żar był i napięcie trzymałeś wysokie - uznała Małgorzata Walewska. - Twoje skupienie na precyzyjnym wykonaniu zadania powściągnęło dynamikę w głosie. Śpiewałeś nieco delikatniej i mam wrażenie, że troszeczkę byłeś speszony - klarowała Katarzyna Skrzynecka.

Czadoman zmierzył się z legendą polskiej muzyki, Danutą Rinn. - To jest niesamowity kawałek, świetny numer - mówił o piosence „Gdzie ci mężczyźni”. - To ma taki swingowy pociąg - tłumaczył. Na próbach trzeba było poćwiczyć zarówno wokal, jak i prezencję na scenie, a jak wyszło ostatecznie? - Och, jaki cudny! - zachwycała się Małgorzata Walewska już od pierwszych sekund. - Co za wdzięk, co za urok, co za lekkość - skomentowała po wszystkim. - Uroczo wyglądałeś - zgodziła się Katarzyna Skrzynecka. - Absolutnie nie zrobiłeś z tego żartu. Było wszystko pięknie. Z przyjemnością na ciebie patrzyłam i słuchałam - dodała jurorka. - Szczyt twoich możliwości - powiedział Adam Strycharczuk.

Król popu jest tylko jeden, a tym razem została nim Marta Gałuszewska! - Z jednej rzeczy się cieszę. To piosenka, w której on dużo nie tańczy - wskazała na „Earth Song” z repertuaru Michaela Jacksona. Utwór, który ukazał się w 1995 roku, jako jeden z pierwszych poruszał tematy ziemi, ekologii i dobrostanu zwierząt. Jakie oceny zebrała wokalistka? Adam Strycharczuk nagrodził ją brawami na stojąco. - Pierwszy raz w tej edycji coś mi się zakręciło w oku - przyznał wzruszony juror. - Szacunek dla ciebie ogromny - dodał. - Usłyszałam barwę Michaela Jacksona w refrenach - dostrzegła zdumiona Katarzyna Skrzynecka. - W tych momentach najtrudniejszych brzmiałaś dokładnie, jak on - zakończyła ocenę.

Wracamy wspomnieniami do złotych lat disco. W akcji Natalia Avelon jako niezapomniany George Baker. To artysta, który grał w swojej karierze niemalże wszystko: rock, blues, funk, folk. Uczestniczka trafiła na jego przebój „Una Paloma Blanca” z 1975 roku. - Wielki hicior o białym gołąbku - żartowała. Czy udało się jej nawiązać do pierwowzoru? - Vibrato, którego nie masz... Chciałem cię poinformować: już masz! - stwierdził Kacper Kuszewski. - Bardzo mądrze skupiłaś się na artykulacji słów - dodał aktor. A reszta jurorów? - Wszystkie niuanse zachowałaś bardzo precyzyjnie - potwierdziła Katarzyna Skrzynecka. - Myślę, że niejedna napalona Blanka się na ciebie rzuci - żartował na koniec Adam Strycharczuk.

- Czekamy na tę noc - Maciej Dowbor sparafrazował tytuł piosenki „Waiting for Tonight”, zapowiadając kolejny występ. - Diwa, od małego tańczy, ciężko się z tym zmierzyć - wyliczała Kamila Boruta, szukając sposobu na Jennifer Lopez. No i znalazła plusy. - Z tym jej śpiewaniem to jest tak nie do końca... - oświadczyła. Jak zatem odnalazła się w tanecznych klimatach? - Zawstydziłem się troszkę - powiedział nieśmiało Adam Strycharczuk. - Pod względem pokazania seksualności i latynoskiego ognia, zadanie wykonane wspaniale - powiedział po chwili. - Miałaś ciężkie zadanie, jeśli chodzi o kondycję - przyznała Małgorzata Walewska. - Tutaj troszeczkę zabrakło treningu - zaznaczyła jurorka. - Ten program jest po to, żebyście wychodzili poza swoje limity. Bardzo ci gratuluję, bo z tego wybrnęłaś - dodała na pocieszenie.

Ostatni w stawce Karol Dziuba trafił na Chrisa Martina, lidera brytyjskiej formacji Coldplay. Jaki utwór wylosował? To singiel zatytułowany „Adventure of a Lifetime” z 2015 roku. - Wulkan pozytywnej, dobrej energii - powiedział o nim aktor. Czy udało mu się to powtórzyć przed jury i widownią? - Nadałeś temu poetycką lekkość. Odleciałem - przyznał się zaskoczony Kacper Kuszewski. - Wszystko było organicznie sprawne - opisała wrażenia Małgorzata Walewska. - Śpiewem i ruchem hel wpompowałeś w te balony, dzięki czemu one się uniosły - nawiązał do scenografii Adam Strycharczuk.

Czas na ogłoszenie wyników. Po głosowaniu jurorów na pierwszej pozycji znalazła się Gosia Andrzejewicz. Uczestnicy podtrzymali ten werdykt. Gratulujemy! Wokalistka przeznaczyła czek o wartości 10 tysięcy złotych na Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”, która opiekuje się fanką gwiazdy - Magdą. Brawo!

Zobacz fragment zwycięskiego występu:

W czwartym odcinku wystąpią:
Maurycy Popiel - James Hetfield (Metallica)
Kamila Boruta - Krzysztof Zalewski
Czadoman - Felicjan Andrzejczak (Budka Suflera)
Natalia Avelon - Marilyn Monroe
Filip Gurłacz - Justin Bieber
Marta Gałuszewska - Ania Dąbrowska
Karol Dziuba - Bonnie Tyler
Gosia Andrzejewicz - Belinda Carlisle

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:05 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Komentarze
© Polsat 2020