2020-08-11

Krzysztof Hanke o Festiwalu Weselnych Przebojów 2020

0

Debiutujący na tej imprezie popularny satyryk w specjalnej rozmowie z POLSAT.PL. Krzysztof Hanke w swoim pierwszym występie w Mrągowie od razu wciela się w rolę pana młodego. Czego mogą się spodziewać widzowie? Dlaczego tego wesela nie można przegapić? Na który z występów szczególnie czeka lider kabaretu Rak? Festiwal Weselnych Przebojów 2020 w piątek 14 sierpnia od godz. 20:05.

- Dla pana to pierwszy udział w Festiwalu Weselnych Przebojów i od razu w roli pana młodego. Co może pan powiedzieć więcej na temat tej postaci?
- Jest to dla mnie nowa sytuacja. Drugi raz jeszcze się nie żeniłem. Myślę, że moja wybranka, która jest o wiele wyższa i dużo młodsza ode mnie, jakoś to zrozumie, weźmie pod uwagę moje predyspozycje psychofizyczne i nie będzie mnie za mocno maltretować (śmiech).

- Za przygotowania do wesela bierze się pana córka z zięciem. Do czego może doprowadzić taka sytuacja?
- To nieco niebezpieczne, bo jeżeli córka zaczyna ojcem dyrygować na takiej uroczystości, to znaczy, że będzie chciała to robić do końca (śmiech). Przygotowania i wesele będą obfitować w wiele niespodzianek.

- A do tego pojawia się wyjątkowo atrakcyjna panna młoda…
- Zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy mogą komentować, że istotną rolę odegrały pieniądze. Ja się pocieszam, że prawdopodobnie „poleciała” na zalety intelektu (śmiech). Będzie się dużo działo, dlatego tego wesela nie można przegapić.

- Oprócz pana Rafał Maserak, Ela Romanowska, Hania Żudziewicz. Czego mogą się spodziewać widzowie?
- Znakomitej zabawy, radosnej i wesołej, bo wszyscy jesteśmy ludźmi z poczuciem humoru. A Hania, czyli panna młoda, choć debiutuje w takiej roli na estradzie, to na pewno doskonale sobie poradzi. Już o to wspólnie zadbamy!

- Czy miał pan okazję występować na weselu w innych rolach niż pan młody?
- Tak się składa, że ostatnio modne staje się na weselach zapraszanie kabaretów. I z Krzysztofem Respondkiem, jako Kabaret Rak, dosyć często mamy do tego okazje. Ludzie się doskonale bawią i uważają, że to świetny pomysł, który pomaga zerwać z weselną sztampą. To jest coś zupełnie innego.

- Co sprawia, że wesele jest udane? Jakie składniki by pan wymienił?
- Przede wszystkim dobry zespół, który potrafi grać utwory, które wpadają ludziom w ucho. Weselna kapela musi umieć zagrać wszystko. W Mrągowie wystąpi wielu różnorodnych artystów, także każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie może także zabraknąć dobrego wodzireja, takiej dobrej duszy towarzystwa, która prowadzi zabawę.

- Czy czeka pan szczególnie na jakiś występ lub utwór?
- No oczywiście! „Prawy do lewego”. Mam nadzieję, że Kayah rozkręci świetną zabawę. Nie ma chyba bardziej weselnego utworu.

- Dlaczego warto być na Festiwalu Weselnych Przebojów w Mrągowie lub oglądać go w Polsacie?
- Bo to świetna impreza, która zapewni mnóstwo znakomitej zabawy i optymizmu. Koronawirus wpłynął na nasze nastroje i trzeba z tym walczyć, a najlepiej w taki radosny sposób. Nie ma teraz wielu imprez plenerowych i mam nadzieję, że to będzie pewnego rodzaju przełamanie. Także dla artystów, którzy bardzo powoli wracają na scenę. Nasza branża to chyba ostatnia gałąź gospodarki, która ma szansę wrócić do normalności.

Rozmawiał Tomasz Fiłonik

Na Festiwal Weselnych Przebojów 2020 zaprasza Telewizja POLSAT, Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Miasto Mrągowo.

Patronami medialnymi są Radio Vox, magazyn Na Żywo oraz Super Express.

Festiwal Weselnych Przebojów 2020 w piątek 14 sierpnia od godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Komentarze
© Polsat 2020