2020-05-30

„Disco Polo - 25 lat później” - odcinek 12: Królowie disco

0

Hity Top One zna każdy! Jak rozpoczęła się kariera prekursorów nurtu dance w Polsce? Paweł Kucharski z kolegami pojawili się w studiu „Disco Polo - 25 lat później”, żeby zdradzić kilka swoich sekretów. Wokalista grupy Bayera zabrał widzów na plan najnowszego klipu, a Marcin Siegieńczuk wspominał pewien wyjątkowy koncert. Czym tym razem zaskoczyli Long & Junior?

Oglądaj „Disco Polo - 25 lat później” online na IPLA.TV.

- Rok 1986. Wtedy wszystko się zaczęło... Niezapomniane teksty, wyjątkowa muzyka, hity jedyne w swoim rodzaju: „Ciao Italia”, „Biały miś” czy „Idziemy na top”. Top One to prawdziwy „numer 1” muzyki disco polo w Polsce! - przedstawił swoich gości Marcin Miller. Zespół od trzydziestu pięciu lat tworzy autorską muzykę i ciągle jest na topie, ale założyciel Paweł Kucharski wspominał, że droga ku sławie nie była prosta. Kto pomógł im znaleźć się na szczycie? Jak artyści wspominają czas, kiedy nagrywali swój pierwszy utwór? Gospodarz programu zapytał również o ich krótki epizod z muzyką rockową. Czy gwiazdy żałują, że na chwilę odeszli od gatunku muzycznego, z którego się wywodzą?

Radosław Kudelski z zespołu Bayera żadnej pracy się nie boi! Na planie nowego teledysku do piosenki „Bo z Tobą” nie tylko występował w dobrze znanej sobie roli - wokalisty i tancerza, ale również uczestniczył w przygotowaniach scenograficznych. Piosenkarz zdradził, o czym jest tekst utworu i czy ma szansę stać się kolejnym hitem. - Mamy piękny obrazek. Palmy, wyjątkowe kobiety, zabytkowe samochody. Nie spodziewałem się takiego efektu końcowego! Marcin Kotyński zapytał także producenta Michała Winieckiego, czym zainspirował się, tworząc wideo. - Idziemy w kierunku zachodnich produkcji - zdradził współtwórca klipu.

Na jednym z największych wydarzeń muzyki disco polo, czyli Disco Hit Festiwalu w Kobylnicy, nie mogło zabraknąć wielkiej gwiazdy lat 90., Marcina Siegieńczuka, wokalisty zespołu Toples. Piosenkarz wraz z Edytą Folwarską wrócili wspomnieniami do występu z 2016 roku przed 50-tysięczną publicznością. Prowadząca zapytała artystę, czy po wielu latach występowania na scenie czuje jeszcze tremę? Co było dla niego najbardziej stresujące podczas pamiętnego show? Czy żona wokalisty jest zazdrosna o tancerki, które towarzyszą mu na scenie? - Zawsze spośród tłumu wybieram jedną osobę, dla której gram cały koncert. To pomaga mi się skoncentrować - odpowiedział gość „Disco Polo - 25 lat później”.

Jarosław Grzesista „Long” i Michał Jeleń „Junior” opowiedzieli Marcinowi Kotyńskiemu i Edycie Folwarskiej o początkach swojego zespołu. Didżeje z Górnego Śląska lata temu byli dla siebie konkurencją w walce o tytuł najlepszego prezentera muzyki. Rywalizacja przerodziła się jednak we współzawodnictwo i powstała formacja Long & Junior, która stała się najlepiej rokującą grupą disco polo w Polsce, a ich piosenka „Kolorowa sukienka” osiągnęła rekordową liczbę 82 mln wyświetleń w internecie. Czy panowie spodziewali się tak wielkiej sławy? Czy muzyka disco polo zawsze towarzyszyła w ich twórczości? Jakie mają plany na przyszłość?

Co jeszcze wydarzyło się w „Disco Polo - 25 lat później”?

Disco Polo - 25 lat później w sobotę o godz. 10:30 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Marcin Miller dla POLSAT.PL o „Disco Polo - 25 lat później”
Edyta Folwarska: Zapraszam na „Disco Polo - 25 lat później”!
Marcin Kotyński: „Disco Polo - 25 lat później” zaskoczy widzów

Komentarze
© Polsat 2020