2020-05-16

„Disco Polo - 25 lat później” - odcinek 10: Nuta rywalizacji

0

Marcin Siegieńczuk w latach 90. był największą konkurencją dla Boys. Dlaczego? Marcin Miller i jego gość z Toples wspominali stare czasy. Edyta Folwarska wróciła do wspaniałego jubileuszu Zenka Martyniuka, Markus P zabrał wszystkich na plan najnowszego teledysku, a zespół Mig zdradził widzom „Disco Polo - 25 lat później”, jak się pracuje z rodziną na jednej scenie.

Oglądaj „Disco Polo - 25 lat później” online na IPLA.TV.

Początki Toples sięgają 1998 roku. To właśnie w tamtym czasie Marcin Siegieńczuk zaczął działać w projekcie, a grupa wydała swoje największe przeboje „Sąsiadka”, „Tęsknię” czy „Jak na imię ta dziewczyna ma”. Po ośmiu latach wokalista zdecydował się na karierę solową i wydał singiel pod własnym nazwiskiem. - Marcinie opowiedz, proszę, jak zaczęła się przygoda z Toples i jak wyglądało odejście z zespołu - rozpoczął rozmowę prowadzący Marcin Miller. Panowie przypomnieli ważne dla obu lata dziewięćdziesiąte, kiedy byli dla siebie „największą konkurencją”. - Ty motywowałeś mnie do pisania lepszych tekstów, a ja zapewne motywowałem ciebie - skwitował gość. Czy była to zdrowa rywalizacja? Co gwiazdy najbardziej zapamiętały z tamtego okresu? Obecnie Marcin Siegieńczuk jest aktywnym sportowcem i trenerem. Czy pasja do muzyki jest dla niego ważniejsza niż sport? Co jeszcze opowiedział Marcinowi Millerowi w dżentelmeńskiej rozmowie?

Słońce, woda, palmy i atrakcyjne dziewczyny - oto sceneria teledysku do nowej piosenki Markusa P, czyli „Chodź do mnie kochanie”. Artysta zabrał widzów „Disco Polo - 25 lat później” na piękną, nadwiślańską plażę, żeby pokazać, jak świetna wakacyjna atmosfera panuje w trakcie powstawania klipu. Wokalista wiele lat mieszkał w Stanach Zjednoczonych, dlatego klimat utworu miał być iście amerykański, ale połączony z polskimi akcentami - pięknymi kobietami i delikatnym, białym piaskiem. Czy udało mu się spełnić ten zamysł? - Ta piosenka naprawdę mi się podoba! Będzie hitem lata. A widzowie przekonają się o tym niebawem - zapowiedział Markus P.

Podczas Polsat SuperHit Festiwal 2019, na największej scenie muzycznej w Polsce, nie mogło zabraknąć króla disco polo - Zenka Martyniuka. Edyta Folwarska wraz z Kubą Adamiakiem przypomnieli widzom specjalny show gwiazdy na pięćdziesięciolecie jego kariery muzycznej, zatytułowany „Wierzę w miłość”. Bohater wieczoru został obsypany w Sopocie deszczem nagród, a w zamian zaśpiewał swoje największe hity: „Życie to są chwile” i „Oczy zielone”. - Ten wyjątkowy koncert na lata zapisał się w pamięci widzów Polsatu - podsumowała Edyta Folwarska. Prowadzący rozmawiali także o tremie, która towarzyszyła artyście w legendarnej Operze Leśnej oraz specjalnej aranżacji utworów, przygotowanej na ten występ.

- Z rodziną najlepiej wychodzi się na zdjęciach? - zapytała Edyta Folwarska przedstawicieli rodzinnego zespołu Mig. Dorota Gwiazdowska - aktualnie Pstrągowska - wraz z bratem Markiem gościli w ostatniej części programu. Rodzeństwo opowiedziało, dlaczego siostra dołączyła do braci dopiero kilka lat po rozpoczęciu działalności grupy oraz co zmieniło się po jej przyjściu. Czy często się kłócą? Jak pracują nad piosenkami? Na te i inne pytania szczerze opowiedzieli prowadzącym „Disco Polo - 25 lat później”.

Disco Polo - 25 lat później w sobotę o godz. 11:30 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Marcin Miller dla POLSAT.PL o „Disco Polo - 25 lat później”
Edyta Folwarska: Zapraszam na „Disco Polo - 25 lat później”!
Marcin Kotyński: „Disco Polo - 25 lat później” zaskoczy widzów

Komentarze
© Polsat 2020