2020-05-02

„Disco Polo - 25 lat później” - odcinek 8: Magia wielkiego hitu

0

Radosław Liszewski piosenką „Ona tańczy dla mnie” odczarował muzykę disco polo! Wokalista i twórca zespołu Weekend opowiedział Marcinowi Millerowi, jak zmieniła się jego kariera, kiedy w 2012 roku wydał znany całej Polsce przebój. Co prowadzącym „Disco Polo - 25 lat później” zdradzili Magdalena Narożna z zespołu Piękni i Młodzi oraz grupa Mejk i Power Play?

Oglądaj „Disco Polo - 25 lat później” online na IPLA.TV.

- Weekend to zespół, który wskrzesił disco polo - tak rozmowę ze swoim gościem rozpoczął prowadzący Marcin Miller. Fani dowiedzieli się, czy Radosław Liszewski naprawdę uważa się za osobę, która dała „drugie życie” temu gatunkowi muzycznemu. Jest człowiekiem-orkiestrą - gra, śpiewa i komponuje. Nic dziwnego, że „Ona tańczy dla mnie” okazała się jednym z największych hitów w Polsce, a w popularnym serwisie internetowym ma już ponad 123 miliony wyświetleń! Panowie rozmawiali również o kulisach sławy i wypaleniu zawodowym. Jak dużo znaczy dla niego rodzina i co sprawiło, że jego żona zaczęła coraz częściej jeździć z nim w trasy koncertowe?

Elwira Mejk i Mariusz Brodzik, czyli założyciele zespołu Mejk zabrali widzów „Disco Polo - 25 lat później” na plan zdjęciowy najnowszego klipu do piosenki „Boso”. Skąd wzięli inspirację do napisania utworu? Marcin Kotyński zapytał również o scenografię oraz eleganckie stroje gwiazd. Kto był głównym pomysłodawcą? - Do muzyki disco polo zawsze staramy się przemycić coś wartościowego. Na przykład muzykę poważną - uchylił rąbka tajemnicy artysta. Kiedy zespół planuje premierę teledysku? Jego żona podsumowała wywiad: - Nie zastanawiajcie się i tańczcie boso!

Witamy „Na salonach”, gdzie sięgamy do historii i sprawdzamy, jak gwiazdy disco polo radziły sobie w programach Polsatu oraz prestiżowych wydarzeniach. W tym odcinku Marcin Kotyński wraz z liderką zespołu Piękni i Młodzi przypomnieli emocje, które towarzyszyły grupie na Disco Hit Festiwal w Kobylnicy. Formacja zdobyła tam trzy nagrody Hitu Lata, a Magdalena Narożna zadebiutowała na scenie w roli prowadzącej. - Pamiętam, jakby to było wczoraj. Upał był niesamowity... - z uśmiechem na twarzy wokalistka rozpoczęła swoje wspomnienia. Co jeszcze opowiadała? Czy stresował ją fakt, że występowała przed wielotysięczną publicznością na żywo? Co sprawiło jej największą trudność podczas prowadzenia imprezy?

Przedstawicielami młodego pokolenia artystów w ostatniej części programu była grupa Power Play, czyli twórcy takich hitów jak „Lubisz to lubisz”, czy „Kochaj mnie”. Edyta Folwarska i Marcin Kotyński dowiedzieli się od chłopaków, jakie były początki zespołu oraz ich pierwszy najważniejszy występ sylwestrowy, który otworzył im drzwi do kariery. Czym się wtedy wyróżniali? Artyści opowiedzieli również, jak się poznali oraz jak łączą życie prywatne z pracą. - Wszystko można pogodzić. Daję radę i polecam tacierzyństwo - pochwalił się Sylwek Gazda. Wokalista ujawnił, dlaczego tak długo ukrywał swoje życie prywatne i co było tego powodem. Reszta członków zespołu także ma rodziny i dzieci. Czy podzielają zdanie kolegi?

Czego jeszcze dowiedzieli się prowadzący „Disco Polo - 25 lat później”? Jakie tajemnice zdradzili im zaproszeni goście?

Disco Polo - 25 lat później w sobotę o godz. 11:20 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Marcin Miller dla POLSAT.PL o „Disco Polo - 25 lat później”
Edyta Folwarska: Zapraszam na „Disco Polo - 25 lat później”!
Marcin Kotyński: „Disco Polo - 25 lat później” zaskoczy widzów

Komentarze
© Polsat 2021