2020-05-09

„Disco Polo - 25 lat później” - odcinek 9: Kobiecy urok

0

Elwira Mejk najpierw zawładnęła sercami trzech muzyków, a potem tysięcy fanów. Jedna z najlepiej śpiewających wokalistek disco polo opowiedziała o powstaniu zespołu oraz miłości z Mariuszem, jednym ze współtwórców Mejk. Co jeszcze zdradzili w „Disco Polo - 25 lat później” zaproszeni goście? After Party, Long & Junior oraz Dejw przygotowali się na najcięższe pytania.

Oglądaj „Disco Polo - 25 lat później” online na IPLA.TV.

Hity „Tańczę z nim do rana” czy „Dotknij mnie” zna każdy fan muzyki disco polo. To właśnie ich autorzy byli gośćmi Marcina Millera w specjalnym cyklu ekskluzywnych wywiadów. - Listopad 1996 roku. Wtedy postanowiłam, że muszę coś z moimi chłopakami zrobić, wziąć ich „w udry” i zacząć grać na poważnie - opowiadała pomysłodawczyni i założycielka zespołu Mejk. W pierwotny skład grupy wchodzili Mariusz, Elwira, Jarosław i Kamil. To od pierwszych liter ich imion powstała nazwa. Formacja jednak przeszła transformację. W jaki sposób miłość wokalistki i Mariusza wpłynęła na rozwój projektu? Para zdradziła również czy wspólna praca pomaga, czy przeszkadza w związku oraz kto jest liderem na scenie, a kto w życiu prywatnym. - Oświadczyłem się 09.09.2009. Piękna data, prawda? - z uśmiechem na twarzy wspominał muzyk.

Kolejną porcję atrakcji w programie zapewnili niezawodni Long & Junior, którzy zawsze mają głowy pełne pomysłów. Czy ich wizja teledysku do nowej piosenki „Jestem na jutubie” będzie podobała się fanom? Artyści zabrali widzów na plan najnowszej produkcji, gdzie pokazali kulisy powstawania klipu. Panowie byli w doskonałym nastroju, ponieważ w trakcie nagrań pojawił się jeden z najpopularniejszych youtuberów w Polsce i jego piękna narzeczona. Kogo zaprosili do współpracy i jakie były efekty tego spotkania?

„Na salony” zabrał widzów wokalista After Party, Patryk Pegza. Lider zespołu opowiedział prowadzącemu Marcinowi Kotyńskiemu o debiutanckim występie podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów 2019 na Stadionie Śląskim. - To był niezapomniany wykon, pełen emocji! Czułem ogromną energię od publiczności i wiedziałem, że przyszli tam, żeby dobrze się bawić. A ja robiłem wszystko, żeby tak było - wspominał. Nawiązał także do emocjonującego spotkania z gwiazdą specjalną tego wieczoru, DJ-em Bobo oraz z innymi wielkimi artystami.

W tym odcinku „Disco Polo - 25 lat później” artystów młodego pokolenia reprezentował Dejw. Dawid Kulesza, twórca takich hitów jak „Dołeczki” i „Petarda”, bardzo szybko osiągnął szczyt popularności. - „Woda sodowa” nie uderzyła ci do głowy? - zapytała Edyta Folwarska.

Artysta opowiedział również, jak ważną osobą w jego życiu jest jego dziewczyna. Paula często występuje w teledyskach grupy. Czy dzięki temu on chętniej je ogląda i lepiej mu się do nich wraca? Co jeszcze zdradził prowadzącym jeden z najmłodszych i najpopularniejszych twórców muzyki disco polo w Polsce?

Disco Polo - 25 lat później w sobotę o godz. 10:50 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Marcin Miller dla POLSAT.PL o „Disco Polo - 25 lat później”
Edyta Folwarska: Zapraszam na „Disco Polo - 25 lat później”!
Marcin Kotyński: „Disco Polo - 25 lat później” zaskoczy widzów

Komentarze
© Polsat 2020