2020-05-23

„Disco Polo - 25 lat później” - odcinek 11: Wielka reaktywacja

0

Imperium pamięta początki muzyki disco polo. Jak powstał zespół i co robi obecnie? W rozmowie z Marcinem Millerem opowiedział o tym Mirosław Krysztopa, jeden z założycieli grupy. Czym jeszcze podzielili się z fanami bohaterowie programu „Disco Polo - 25 lat później”? Gośćmi byli także Paweł Jasionowski, lider formacji Masters oraz Andre. Zobaczyliśmy również wielki powrót Shazzy!

Oglądaj „Disco Polo - 25 lat później” online na IPLA.TV.

Naprzeciw Marcina Millera zasiadł jeden z prekursorów disco polo, Mirosław Krysztopa. Lider Boys chętnie oddał się wspomnieniom. - Pamiętam, jak nie wiedziałem jeszcze, jaką karierę zawodową wybrać. Jeździłem po Polsce, coś kupowałem, sprzedawałem, a w głośnikach leciały takie utwory jak „Dama pik” czy „Żółta róża”, czyli właśnie piosenki zespołu Imperium, którego byłeś współzałożycielem - wskazał gospodarz „Disco Polo - 25 lat później”. Formacja miała swoje „pięć minut” w latach 90., ale w 1999 roku postanowiono zawiesić działalność artystyczną. Jaka była przyczyna tej decyzji? Dlaczego po ośmiu latach Mirosław Krysztopa i Ireneusz Korolczuk jednak postanowili reaktywować zespół? Jakie są plany Imperium na przyszłość? Na koniec spotkania w studiu wydarzyło się coś naprawdę wyjątkowego. Widzowie wraz z gwiazdami mogli obejrzeć odświeżoną wersję teledysku do piosenki „Żółte tulipany”.

W drugiej części programu Andre zabrał widzów na plan teledysku do piosenki „Sam na sam”. Pojawiła się tam para młodych i zakochanych ludzi, dwóch saksofonistów, złota rybka, rybak oraz główny bohater jako... Elvis Presley. Czy poradził sobie w tej roli? Jaka historia łączy te wszystkie postaci? - Myślę, że na lato ta piosenka będzie strzałem w dziesiątkę! - zapewnił artysta.

Bogini, królowa, cesarzowa disco polo. Choć Shazza nie lubi, gdy określa się ją takimi przydomkami, dla wielu jest niekwestionowaną ikoną muzyki tanecznej. Każdy zna jej charakterystyczny wizerunek, spektakularny głos i hity takie jak „Bajao Bongo” czy „Bierz, co chcesz”, dlatego nie mogło zabraknąć jej „Na salonach”. W latach 90. była u szczytu kariery, jednak w 2001 roku zrezygnowała ze sławy i wyjechała do Stanów Zjednoczonych. Po czternastu latach nieobecności w showbiznesie wystąpiła na Disco Hit Festiwalu w Kobylnicy, żeby potem znów zniknąć... Edyta Folwarska przypomniała widzom najważniejsze momenty z tego niezapomnianego koncertu. Co czuli fani gwiazdy, gdy zobaczyli artystkę po tak długiej przerwie? Czy widzowie jeszcze kiedyś ujrzą Shazzę na scenie?

Paweł Jasionowski, lider formacji Masters pojawił się w programie „Disco Polo - 25 lat później” jako przedstawiciel młodego pokolenia gwiazd muzyki dance. Twórca takich hitów jak „Żono moja” czy „Czas na miłość” opowiedział o swoim wykształceniu muzycznym, a także wielkim talencie, który ujawnił się, gdy miał pięć lat. Zdradził również, dla kogo komponuje oraz jakie znaczenie dla wokalisty i kompozytora miał występ w jednej z najpopularniejszych produkcji Polsatu - „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Co jeszcze opowiedział Edycie Folwarskiej i Marcinowi Kotyńskiemu podczas spotkania?

Disco Polo - 25 lat później w sobotę o godz. 11:15 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Marcin Miller dla POLSAT.PL o „Disco Polo - 25 lat później”
Edyta Folwarska: Zapraszam na „Disco Polo - 25 lat później”!
Marcin Kotyński: „Disco Polo - 25 lat później” zaskoczy widzów

Komentarze
© Polsat 2020