2020-05-13

Reni Jusis na live czacie. Muzyka, nowa płyta i ekologia

0

Artystka zdradziła swoje plany na przyszłość i sposoby na dbanie o środowisko. Od poniedziałku do soboty na naszych kanałach społecznościowych live czaty z ulubionymi bohaterami produkcji Polsatu, którzy chętnie dzielą się wieloma osobistymi historiami i przemyśleniami. Co Reni Jusis powiedziała w rozmowie z Karoliną Gilon?

- Zawsze kojarzyłaś mi się z ekologią, a Telewizja Polsat jest częścią inicjatywy o nazwie Program Czysta Polska. Chciałam, żebyś powiedziała naszym widzom, jakie ty masz sposoby, żeby dbać o środowisko - poprosiła Karolina Gilon, która wzięła udział w spocie promującym stowarzyszenie.
- To jest temat rzeka. Myślę, że teraz ta susza, która nastała i wszystkie zmiany klimatu zbliżają nas do tego tematu. Ostatnio moim konikiem jest zero waste i staram się zwracać uwagę na to, żeby nie generować tak wiele śmieci. Są dziewczyny w USA, które potrafią rocznie wyprodukować kilogram śmieci - podkreśliła.

Artystka podzieliła się także przykładami na prowadzenie bardziej ekologicznego trybu życia. - Torby wielorazowe, nie tylko te wielkie, które mieszczą nasze zakupy, ale również takie małe woreczki. Do nich można wsypać wszystko: kaszę czy owoce i dzięki temu nie przynosi się kolejnych foliówek do domu. Dzięki temu możemy spróbować ograniczyć ten ślad, który pozostawiamy po sobie na Ziemi w postaci śmieci. A druga rzecz to wykorzystywanie tego, co jest w lodówce. Marnujemy strasznie dużo jedzenia. Ja też tego ciągle się uczę i szukam inspiracji, bo to są takie małe decyzje, które podejmujemy każdego dnia w każdym miejscu - powiedziała podczas rozmowy.

Reni Jusis opowiedziała także o swoich najbliższych planach. - Cały czas szukam nowych wyzwań i przygód muzycznych i jakiś czas temu zrodził się całkiem spontanicznie pomysł, żeby spróbować zinterpretować na nowo moje ukochane stare piosenki francuskie. Na tydzień, dwa przed pandemią byliśmy przygotowani, żeby zacząć grać nową trasę z tym repretuarem - zdradziła.

Zobacz cały zapis czatu:

Zapraszamy na live czaty od poniedziałku do soboty o godz. 18:00 na naszym Facebooku i Instagramie.

Komentarze
© Polsat 2020