2020-05-03

„W rytmie serca” - odcinek 75: Co z oczu, to z serca

0

Siedlecki odchodzi z prokuratury w Jabłonowie i próbuje nawiązać kontakt z Weroniką. Szarek obchodzi jubileusz służby w policji i poznaje płeć swojego dziecka. Depresja Alicji pokonuje uczucie, jakie łączy ją z Piotrem i kobieta postanawia odebrać sobie życie. Robert z rodziną i znajomymi szykuje się do chrztu Laury. Uroczystość zamienia się w dramat...

Oglądaj serial „W rytmie serca” online na IPLA.TV.

Wiktor spotyka się z Siedleckim po tym, jak Julia wyprowadziła się z Kazimierza. - Nie płacze po tobie. Nie rozdziera szat - mówi wściekły ojciec Siedleckiej. Jednak prokurator nie ma zamiaru prosić o wybaczenie i robi krok dalej. Składa na ręce Wiktora rezygnację z pełnionej funkcji prokuratora rejonowego w Jabłonowie. - Ty gnojku! Wiedziałem, że będą z tobą kłopoty! Wiesz, że to twój koniec? - grozi Andrzejowi Wiktor.

Alicja Szumil próbuje prowadzić normalne życie w Kazimierzu, jednak przeszłość nie daje jej zapomnieć o tym, co się wydarzyło. Gdy chce poczęstować małego chłopca kawałkiem pizzy, matka dziecka rozpoznaje ją i zaczyna krzyczeć na głos: - Morderczyni! Zostaw mojego syna! Dochodzi do zamieszania. Alicja zaczyna płakać, przypadkowi przechodnie zaczynają się wtrącać i popychać ją. Nagle zjawia się prokurator Siedlecki, który wraca ze spotkania z ojcem Julii. Pomaga Szumil, ale ta nie zamierza dziękować mu za pomoc...

Robert organizuje chrzest Laury. Idzie do kościoła, aby omówić szczegóły uroczystości z księdzem Stanisławem i Anną. Pod jego nieobecność córką zajmuje się Maria. Pomimo szczerych chęci Biernacka nie radzi sobie z usypianiem dziewczynki i dzwoni do Kowalczyka, aby dał jej kilka tajnych wskazówek. Gdy Robert i Maria rozmawiają przez telefon, Stanisław wykorzystuje moment sam na sam z Anną, i mówi jej, że po śmierci Agnieszki stracił wiarę w Boga...

Stanisław chce zrezygnować ze służby kościołowi. Idzie do swojego najlepszego przyjaciela zakonnika i opowiada mu swoją historię: - Moja więź z Bogiem została zerwana i nie potrafię jej odbudować. Czuję pustkę - zwierza się. Zaniepokojony duchowny radzi Stanisławowi, aby nie podejmował pochopnych decyzji i żeby dał sobie czas. Sugeruje mu przeczekanie momentu kryzysu i ponowną rozmowę, kiedy będzie pewny tego, co czuje.

Piotr jest zaniepokojony, że Alicja nie wraca o umówionej porze do domu. Postanawia jej szukać. Gdy wychodzi z domu, Weronika rzuca kilka ostrych słów: - Wiesz, jaki masz problem? Zawsze czepiasz się kobiet, od których powinieneś trzymać się z daleka. To nadaje się na terapię. Brat nie pozostaje jej dłużny: - Dziwne, że mówi to dziewczyna, która straciła tyle lat, czekając na takiego palanta - odpowiada. Nie zważając na słowa siostry, zdenerwowany wychodzi z domu. Nagle dzwoni do niego telefon - Zabierz mnie stąd! Zabierz! - błaga go Szumil.

Gdy Alicja jest już bezpieczna z policjantem, ten docieka, co się właściwie wydarzyło. Kobieta jest roztrzęsiona, ale milczy. Nagle dochodzi między nimi do namiętnego pocałunku. Gdy dojeżdżają do domu, zostawia Piotrowi list w schowku samochodu. Wspólnie udają się na kolację do Weroniki.

Gdy wieczór dobiega końca, Alicja odprowadza Nowackiego do auta. Jest przygnębiona i żegna się z mężczyzną, jakby to miało być ich ostatnie spotkanie. Piotr zauważa, że coś jest nie tak, jednak dziewczyna go uspokaja i każe ostrożnie wracać do domu. W czasie gdy Weronika przygotowuje niespodziankę na dwudziestolecie służby Szarka w policji, Alicja wykrada z jej schowka klucze do szafki, w której policjantka trzyma broń. Chce targnąć się na swoje życie pod nieobecność Wery w domu.

Robert wraca ze spotkania z Anną i księdzem Stanisławem do domu, ale nie zastaje w nim Marii, ponieważ zgodnie z jego wskazówkami wzięła małą Laurę do samochodu, aby położyć ją do snu. Gdy wracają z przejażdżki, Robert śpi na kanapie. Kowalczyk jest bardzo wdzięczny Biernackiej za wszystko, co robi dla niego i jego córki. Bardzo docenia jej pomoc i zaangażowanie, dlatego prosi Marię, aby została matką chrzestną dziewczynki: - Ty masz tyle ciepła i miłości, dlatego bardzo zależy mi, aby wiedzieć, że jak mnie zabraknie, to ty i Adam zajmiecie się Laurą jak swoją córką - mówi. Biernacka bardzo cieszy się z wyboru doktora.

Siedlecki chce porozmawiać z Weroniką, ale nie ma jej na komendzie. Przed komisariatem spotyka Szarka, z którym dochodzi do ostrej wymiany zdań. Szarek nie ukrywa, że Siedlecki nie jest tu mile widziany: - Ona zasługuje na kogoś lepszego! - kwituje przyjaciel Wery.

Szarek już nie może się doczekać, żeby poznać płeć dziecka. Jednak w dniu USG policjant obchodzi dwudziestolecie pracy w policji i nie może być z ukochaną podczas badania. Ale Ewa postanawia zrobić Szarkowi niespodziankę. Wraz z Weroniką i Sebą przystrajają komendę balonami, Nowacka piecze tort, a Ewa przynosi nieotwartą kopertę z wynikiem badania USG. Szarek i Ewa oficjalnie i wspólnie dowiadują się, że będą rodzicami małego „urwisa”.

Siedlecki robi wszystko, żeby porozmawiać z Weroniką. Po incydencie z Szarkiem jedzie do jej domu z nadzieją, że spotka w nim policjantkę. Jednak przez drzwi rozmawia z Alicją Szumil, której słowa dają mu do myślenia: - To już nie ma sensu... - mówi kobieta. Andrzej skojarzył, że Julia wypowiedziała te same słowa przed próbą samobójczą... Prokurator rusza na pomoc Alicji. Zastaje ją w pokoju z bronią w dłoni. Nagle do mieszkania wchodzą Weronika i Seba...

Maria czuje się coraz gorzej. Kaszel po pożarze postępuje z dnia na dzień. Adam bardzo martwi się o żonę i umawia ją na wizytę u pulmonologa, od razu po chrzcie Laury. Jednak w trakcie uroczystości dochodzi do tragedii. Maria traci przytomność, a Adam od razu rozpoczyna reanimację...

Czy Marii uda się przeżyć? Czy prokurator zdoła uratować Alicję Szumil przed śmiercią?

Dziękujemy za szósty sezon serialu W rytmie serca w Telewizji POLSAT!

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
Antoni Królikowski: „W rytmie serca”? Będzie niebezpiecznie
Mateusz Damięcki: Szósty sezon „W rytmie serca” pełen akcji i...
Beata Ścibakówna o roli Elżbiety w serialu „W rytmie serca”
„W rytmie serca”: Anna Mucha w obsadzie serialu
„W rytmie serca”: Śmierć, ciąża, hazard, sekrety i nowa miłość

Komentarze