2020-03-22

„W rytmie serca” - odcinek 69: Farbowany lis

0

Anna chce wesprzeć Mateusza w okresie buntu. Jednak chłopak po raz kolejny odrzuca jej propozycję wyjazdu do Kanady. Chce rozpocząć życie w Kazimierzu, a ma mu w tym pomóc jego nowa przyjaciółka Matylda. Tymczasem żona prokuratora Siedleckiego otwiera w mieście butik. W trakcie inauguracji dochodzi do zdarzenia, którego nikt się nie spodziewał...

Oglądaj serial „W rytmie serca” online na IPLA.TV.

Piotr Nowacki w asyście antyterrorystów rozpoczyna akcję pojmania Doroty Woronowicz za zabójstwo komendanta policji - męża Alicji Szumil. Kobieta jest na spacerze ze swoim synem. Policjanci ze względu na dobro chłopca zatrzymują ją bez użycia broni. Woronowicz bez zastanowienia zaczyna tłumaczyć Nowackiemu, dlaczego dopuściła się zbrodni. - Powiedziałam mu o ciąży, to kazał mi usunąć. Co z niego za katolik? – żali się kobieta, dodając: – Powiedział, że albo usunę na własną rękę, albo przyjdą zbiry i tak mnie skatują, że poronię… Boga w sercu nie miał. Nie żałuję! - ze złością i żalem kończy historię.

Weronika martwi się o Alicję. Policjantka podejrzewa, że mieszkająca z nią Szumil ma depresję. Dodatkowo przygnębia ją fakt, że prokurator Siedlecki i jego żona przeprowadzili się do Kazimierza Dolnego i prowadzą normalne, spokojne życie. Załamana obecnością małżeństwa w miasteczku dostaje na ulicy ataku paniki i trafia pod opiekę psycholog, Ireny Nowakowskiej.

Kuba przygotowuje się do turnieju szachowego, do którego zaprosił Zycha w ramach rewanżu z Nikodemem i jego tatą. Chłopiec przykłada się do rywalizacji i ćwiczy całymi dnami. Bardzo zależy mu na wygranej, ponieważ jest to dla niego walka o honor. Kubuś wierzy, że doktor spisze się na turnieju równie dobrze, jednak Zych nie potrafi grać w szachy. Na szczęście w jego gabinecie pojawia się pacjentka, Ludmiła, która jest mistrzynią Ukrainy w tej dyscyplinie... Lekarz rozpoczyna lekcje doszkalające, aby nie zawieść małego przyjaciela.

Szarek i Ewa powoli oswajają się z myślą, że będą mieli piątkę dzieci. Kupują ubranka, zabawki, kocyki, wózki i nocniki - wszystko razy pięć. Przyszłemu tacie śni się nawet poród jego potomków. Nadchodzi dzień pierwszego, oficjalnego USG. Ewa i Szarek są przekonani, że badanie jest formalnością i czekają jedynie na potwierdzenie przez lekarza tego, co już wiedzą. Jednak po rozmowie z doktorem ponownie są w szoku. Okazuje się bowiem, że Ewa jest w ciąży, ale pojedynczej...

Ale w Kazimierzu Dolnym mają urodzić się pięcioraczki - ich narodzin spodziewa się pewne młode małżeństwo. Sebastian i Ewa odwiedzają szczęśliwych rodziców i obdarowują ich zgromadzonymi zapasami. Czy będzie to dla nich łatwe spotkanie?

Mateusz Meyers nie radzi sobie z emocjami po śmierci matki. Jest załamany i przygnębiony. Gdy przychodzi do niego Anna z propozycją wyjazdu na studia do Kanady i kupionymi już biletami, chłopak stanowczo jej odmawia i ostentacyjnie drze otrzymany prezent. Syn Agnieszki nie zamierza opuszczać Kazimierza. Wręcz przeciwnie - oznajmia kobiecie, że zostaje w miasteczku na dłużej. Spotkanie przerywa pojawienie się nowej przyjaciółki chłopaka, Matyldy. Wychodzą do opuszczonej fabryki, żeby malować graffiti. Gdy dziewczyna zauważa, że Mateusz jest bardzo smutny i podminowany proponuje mu sposób na odreagowanie złych emocji poprzez udział w nielegalnej akcji.

Julia na dobre zadamawia się w Kazimierzu. Żona prokuratora otwiera swój butik, a na uroczystą inaugurację zaprasza znajomych oraz lokalną prasę i telewizję. Ma być hucznie i z klasą, jak przystało na prawdziwą bizneswoman i kobietę sukcesu. Nadchodzi dzień otwarcia, wszystko jest dopięte na ostatni guzik. Na otwarciu pojawia się także Andrzej, aby towarzyszyć żonie podczas wywiadu dla mediów. Nagle do butiku wpada zamaskowana para, która wylewa czerwoną farbę na ubrania i futra z wystawy. Wybucha panika, a pochodząca z Ukrainy pracownica Ludmiła zostaje ranna... Klientki są przestraszone i zażenowane sytuacją. Julia rozpacza, że nic nie poszło po jej myśli. Jej mąż rusza w pościg, jednak udaje mu się złapać tylko jedną z osób.

Matylda trafia do aresztu. Stamtąd dziewczyna dzwoni do Mateusza i odwodzi go od pomysłu dobrowolnego zgłoszenia się na policję. Chłopak po rozmowie ze starszym bratem Adamem, decyduje się jednak pójść na komisariat. Jak ta historia zakończy się dla dwójki młodych buntowników?

W rytmie serca w niedzielę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
Antoni Królikowski: „W rytmie serca”? Będzie niebezpiecznie
Mateusz Damięcki: Szósty sezon „W rytmie serca” pełen akcji i...
Beata Ścibakówna o roli Elżbiety w serialu „W rytmie serca”
„W rytmie serca”: Anna Mucha w obsadzie serialu
„W rytmie serca”: Śmierć, ciąża, hazard, sekrety i nowa miłość

Komentarze