2020-03-08

„W rytmie serca” - odcinek 67: Mama

0

Ewa i Szarek mają powody do radości. Spełniają się ich marzenia o założeniu rodziny. Badanie USG wykazuje, że spodziewają się... pięcioraczków. Tymczasem Adam nie radzi sobie z emocjami po stracie siostry. Gdy dowiaduje się od Marii, że została zaproszona przez brata na rodzinne spotkanie, namawia ją, żeby się na nie wybrała. Jednak na imieninach nie wszystko idzie zgodnie z planem Karola.

Oglądaj serial „W rytmie serca” online na IPLA.TV.

Ewa wykonuje w domu test ciążowy. Towarzyszy jej Szarek, mający nadzieję, że wynik w końcu będzie pozytywny. Po chwili okazuje się, że Ewa jest w ciąży! Na potwierdzenie postanawiają wykonać badanie USG i jeśli wszystko będzie dobrze, ogłoszą wspaniałą nowinę rodzinie i przyjaciołom. Ale to nie koniec dobrych wiadomości dla młodych rodziców. Lilka, która często ingerowała w ich życie prywatne, postanawia się wyprowadzić.

- Ciężko i trudno będzie wam się przyzwyczaić do nowej sytuacji, ale długo o tym myślałam i właśnie nadszedł czas, żebym przestała z wami mieszkać. Już i tak się zasiedziałam! - niepewnie komunikuje Liliana. A Szarek i Ewa zamiast próbować zatrzymać mamę, szczerze się cieszą, a uśmiech nie schodzi im z twarzy.

Rozpromieniona Ewa idzie do przychodni. Tam, po rozmowie z doktorem Zychem, postanawia sama wykonać pierwsze USG. Gdy w sali nie ma nikogo, dzwoni do Szarka i swojej przyjaciółki Justyny, aby towarzyszyli jej w tej w trakcie badania. - Piękne! - zachwyca się Sebastian spoglądając w monitor.- Mam cię. Serduszko! - mówi wzruszona Ewa i... zauważa kolejne. - Drugie, trzecie, czwarte, piąte… Pięć serduszek! To pięcioraczki! - wykrzykuje. Słysząc wyliczankę ukochanej Szarek mdleje!

Ewa organizuje spotkanie, by wraz z przyjaciółkami świętować przyszłe macierzyństwo. Szarek również spotyka się z kumplami, jednak posterunkowy upija się na smutno...

Tymczasem Adam nie może poradzić sobie z utratą siostry. Przegląda pozostałe po niej pamiątki i filmy, ciągle wracając wspomnieniami do chwil sprzed tragicznego wypadku. - Przez chwile było tak, jakby nic się nie zmieniło - mówi rozgoryczony Adam spoglądając na wideo z telefonu, które przesłała mu kiedyś Agnieszka. Po chwili wspomnień, Maria niespodziewanie otrzymuje wiadomość od Karola. Brat zaprasza ją na swojej imieniny, gdzie Maria ma poznać resztę biologicznej rodziny. Nie jest przekonana do spotkania, ale Adam namawia ją, żeby przyjęła zaproszenie.

Maria idzie na imieniny brata, by poznać na nich swoją matkę. Karol przedstawia sobie kobiety.
- Miło panią poznać - mówi Elżbieta.
- Mnie również - odpowiada Maria, dodając: - Możemy mówić sobie po imieniu?
Nie otrzymuje odpowiedzi...
- Patrzy pani na mnie, jakby ducha zobaczyła. My nie spotkałyśmy się wcześniej w warsztacie? - Elżbieta próbuje nawiązać kontakt, myśląc, że właśnie poznaje narzeczoną Karola.
- Tak, byłam raz - odpowiada zmieszana.
- Mamo, to nie jest żadna moja narzeczona. To Maria Biernacka. Córka lekarzy z Kazimierza Dolnego. Nasza Hania! - tłumaczy Karol.
- Nie rozumiem. Nie uprzedziłeś rodziców, że przyjdę? - wtrąca się Maria.
- To jakiś żart! Ja nie mam córki! Nie mam... Hania nie żyje! - wykrzykuje Elżbieta.

Okazuje się, że Karol nie uprzedził matki przed spotkaniem... Zaskoczona Maria wychodzi i wściekła mówi Karolowi, że to była ich ostatnia próba poznania. Wtedy brat zdradza siostrze tajemnicę. - Kiedy się urodziłaś, byłaś bardzo chora. Rodzicom wydawało się, że nie będą się w stanie się tobą zająć, dlatego postanowili cię oddać. Potem wyzdrowiałaś, a oni myśleli, że nie żyjesz. - dodaje. Marii to nie przekonuje i każe Karolowi zniknąć raz na zawsze z jej życia.

Po ciężkim spotkaniu rodzinnym Biernacka zjawia się w gabinecie lekarskim Zycha, aby dowiedzieć się prawdy o swoim stanie zdrowia po porodzie. Nie otrzymuje jednak konkretnej odpowiedzi. Doktor radzi jej jedynie, aby spróbowała dowiedzieć się prawdy o sobie... Mimo wszystko.

Gdy w poczekalni szpitala młoda ciężarna dziewczyna dostaje krwotoku, Maria szybko zabiera ją na badania USG. Po diagnozie okazuje się, że krwawienia w jej stanie się zdarzają i nie są groźne dla życia jej i dziecka. Mimo to lekarz postanawia zatrzymać pacjentkę Małgorzatę Marzecką na obserwacji. Na sali chorych Maria wypytuje ją o ciążę i przyszłego ojca. Wtedy dowiaduje, że kobieta chce oddać dziecko, ponieważ nie wyobrażą sobie bycia samotną matką. Do szpitala w odwiedziny do Marzeckiej przychodzą państwo Lewandowscy, którzy od lat jej pomagają. Gdy para dowiaduje o planach swojej pracownicy, proponują, że zaadoptują jej potomka.

Weronika wraca do Kazimierza, co oznacza, że Seba pożegna się z Kazimierzem. - Szefowa wróciła. Ciebie już nie będzie... - śmieje się Szarek.
- Będziesz tęsknił? Wiadomo, że będziesz! - kontynuuje żarty Skory, który ma nadzieję, że wróci na służbę do Warszawy.
Dochodzi do spotkania policjantów z Weroniką, na którym młoda aspirant pokazuje swój silny charakter. Nowacka ogłasza Sebie, że ma zostać w Kazimierzu. Ten źle przyjmuję tę wiadomość, ponieważ oznacza to, że musi odstąpić Weronice fotel kierownika. Postanawia więc porozmawiać ze swoją szefową o przeniesieniu do stolicy. Na próżno. Weronika uświadamia Skoremu, że nie jest lubiany i szanowany w warszawskiej policji.

Tymczasem w Jabłonowie zjawia się na nowo prokurator Siedlecki. A wraz z nim, Julia, która nie chce ponownie zostawiać swojego ukochanego. Kobieta postanawia przenieść swój biznes do Kazimierza i oznajmia partnerowi, że znalazła już nowe lokum na butik. Jednak Andrzej nie jest zadowolony z jej pomysłu.

Gdy Weronika dowiaduje się, że jej były partner wraca do Jabłonowa, jest bardzo zaskoczona i zdenerwowana. Nie może zrozumieć, dlaczego ciągle spotyka go na swojej drodze. Gdy dochodzi o konfrontacji, Nowacka radzi prokuratorowi, aby trzymał się od niej z daleka...

W rytmie serca w niedzielę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
Mateusz Damięcki: Szósty sezon „W rytmie serca” pełen akcji i...
Beata Ścibakówna o roli Elżbiety w serialu „W rytmie serca”
„W rytmie serca”: Anna Mucha w obsadzie serialu
„W rytmie serca”: Śmierć, ciąża, hazard, sekrety i nowa miłość

Komentarze
© Polsat 2020