2020-01-13

„Pierwsza miłość”: Mąż psychopata porywa Teresę

0

Koszmar powraca. Matka Kingi jest w poważnym niebezpieczeństwie... Wiktor chce znowu mieć nad nią kontrolę i stopniowo realizuje przebiegły plan. Najpierw wywołuje u niej paranoję, a potem oszukuje jej córkę. Wcale nie zamierza zabrać żony do szpitala psychiatrycznego. Mężczyzna ma zupełnie inne, nieczyste intencje. Co grozi Teresie?

Teresa nawet po powrocie do Wrocławia obawia się, że jej były mąż ją odnajdzie. Zgodnie z przewidywaniami Wiktor podąża jej śladami. Udaje mu się namierzyć żonę i celowo wywołuje w niej paranoję, przez co trafia ona do szpitala psychiatrycznego. Kobieta nie ma wsparcia w rodzinie, bo Kinga i Artur nie do końca potrafią uwierzyć w jej opowieści. Szczególnie Kulczycki jest wrogo nastawiony do teściowej. Wciąż ma jej za złe, że w przeszłości bez słowa porzuciła Kingę i rodzinę.

Córka Teresy postanawia namierzyć jej męża korzystając z pomocy Janka. Dziennikarzowi udaje się dowiedzieć więcej na temat mężczyzny, który niespodziewanie pojawia się w życiu Kingi z pewną propozycją.

Wiktor prosi ją o rozmowę, w trakcie której stara się przekonać Kulczycką do swojej wersji wydarzeń. Opowiada, że jego żona jest chora na schizofrenię, a on postanowił ją odnaleźć, ponieważ boi się, że zrobi krzywdę sobie lub swoim bliskim. Udaje mu się ją przekonać, aby zgodziła się na ponowne zabranie matki do szpitala psychiatrycznego. Kinga rozstaje się z nią przed karetką, która ma zawieźć Teresę na leczenie.

Chwilę później Janek przekazuje Kindze straszne wieści o Wiktorze. Mężczyzna był już karany za znęcanie się psychiczne i fizyczne nad jej matką. Kulczycka orientuje się, że popełniła straszny błąd oddając matkę w ręce niebezpiecznego mężczyzny. Zawiadamia policję i jednocześnie wspólnie z Jankiem ruszają w pościg, aby odnaleźć Teresę. Wiktor chce jak najszybciej wywieźć kobietę za polską granicę, gdzie czeka wynajęty przez mężczyznę samolot...

Co stanie się z Teresą? Czy Kinga i Janek zdołają powstrzymać mężczyznę?

Pierwsza miłość od poniedziałku do piątku o godz. 18:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Pierwsza miłość” zaczyna się teraz... inaczej. Jak?
„Pierwsza miłość”: Najbardziej kontrowersyjne wątki - część 1
„Pierwsza miłość”: Najbardziej kontrowersyjne wątki - część 2

Komentarze