2019-11-06

„Nasz nowy dom” - odcinek 160: Inowłódz

0

Do pani Agnieszki i jej trzech synów przyjeżdża ekipa programu, aby w pięć dni zmienić wszystko - ich los i cztery ściany, w których mieszkają. Lokum, w którym przebywają, potrzebuje totalnej odnowy, ponieważ jest bardzo zniszczone i niebezpieczne. Kobieta nie ma na to funduszy, dlatego decyzja Katarzyny Dowbor była oczywista: dom zostanie wyremontowany!

Oglądaj Nasz nowy dom online na IPLA.TV.

Inowłódz to miasteczko malowniczo położone nad Pilicą. Ekipa programu odwiedza tu panią Agnieszkę - mamę samotnie wychowującą trzech synów: Piotrka, Kubę i Wiktora. Po nieudanym małżeństwie kobieta zdecydowała, że sama zajmie się chłopcami. - Kiedy urodził się drugi syn, zaczęło się psuć między nami - opowiada i dodaje, że wtedy zaczęły się problemy alkoholowe męża. - Ja czuję taką niechęć do niego. To jest niesprawiedliwe, że my jesteśmy jego dziećmi, a on wybrał alkohol - mówi Jakub. - Chciałbym, żeby przestał pić - kwituje piętnastoletni Wiktor.

Bohaterka odcinka chwyta się prac sezonowych, stara się, by jej synom niczego nie zabrakło. - Czasami podejmuję pracę dorywczą, zbieram śmieci z ulic, kostkę brukową czyścimy. Takie społeczne prace - wylicza kobieta. Z tych dodatkowych pieniędzy kupuje opał do domu, a także ubrania. Niestety, nie jest w stanie wyremontować domu, który wnuczkom przekazali teściowie pani Agnieszki.

- Nie najlepiej nam się tu żyje - stwierdza Piotrek. - W pokoju u mnie i u mojej mamy jest wilgoć - mówi najstarszy syn. Oprócz tego, że budynek jest zawilgocony, przez pęknięty komin nasiąkają ściany i w domu zrobił się grzyb. Część kuchni zajmuje stary niebezpieczny piec ogrzewający dom. W niektórych pomieszczeniach nie ma elektryczności. Chłopcy nie mają warunków do nauki i normalnego rozwoju. - Wstydzę się tego miejsca - pointuje Wiktor.

To bardzo kochająca się rodzina, która potrzebuje wsparcia w postaci remontu. Życie tej rodziny zmieni wizyta Kasi Dowbor, a ich nowy dom zaprojektuje Martyna Kupczyk. Kiedy cała czwórka usłyszała z ust prowadzącej pozytywną decyzję, wszyscy wzruszeni rzucili się jej na szyję. Nie ma się co dziwić - mogą odetchnąć z ulgą i wyjechać na zasłużony odpoczynek.

Panią Agnieszkę i jej dzieci odwiedza architekt i pokazuje film z prac na budowie. To prawdziwa demolka, ale wszyscy są zadowoleni. - Będzie trochę dziwnie wejść do domu! - komentuje jeden z chłopców. Najmłodszy jednak ma pewne obawy. - Super? To jest katastrofa! Boję się, że tego nie da się naprawić w pięć dni - stwierdza synek dzielnej bohaterki. Na szczęście nie ma się czego obawiać, bo ta ekipa jest niezawodna!

Wszyscy lubią aktywnie spędzać czas nad wodą, dlatego Martyna zorganizowała dla nich prawdziwe szaleństwo pod okiem doświadczonego sternika motorowodnego, pana Marcina. Rodzina nigdy wcześniej nie pływała razem na łodzi motorowej i skuterze wodnym. - Bardzo fajnie się jeździło! - komentuje szczęśliwy Wiktor.

Nie mogło zabraknąć także przyjemności dla pani Agnieszki. Martyna postanowiła jednocześnie pomóc rozwinąć pasję jej najstarszego syna. Zabrała ich do profesjonalnego salonu fryzjerskiego, gdzie mama zmieni fryzurę, a chłopak zobaczy, jak robią to zawodowcy. - Jestem bardzo dumna z Wiktora - stwierdza odmieniona głowa rodziny.

Na budowie pojawili się także przyjaciele oraz gotowi do pomocy strażacy. - Kuba należy do naszej straży - mówi pani Aleksandra z OSP w Inowłodzu. - Możemy na niego liczyć, zawsze pomaga, uczestniczy w zbiórkach - opowiada z uśmiechem o chłopaku. Przyszły także cudowne sąsiadki, które przygotowały całej ekipie słodki poczęstunek. - Są bardzo rodzinni, wspierają się nawzajem. Cieszymy się z tego, że będą mieli wymarzony dom - komentuje jedna z nich.

Po pięciu trudnych dla ekipy remontowej dniach rodzina zobaczy efekty tej pracy. Wszyscy są niezwykle podekscytowani, nie mogą się doczekać, a chłopaki nawet mówią o tremie. Czy dom im się spodoba i poleją się łzy wzruszenia?

Nasz nowy dom w środę i czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” jesienią dwa razy w tygodniu
Katarzyna Dowbor: Jesienią będzie masa niespodzianek!

Komentarze