2019-10-30

„Zawsze warto” - odcinek 9: Nikłe pokrzepienie

0

W domu Marty niespodziewanie zjawia się policjant Sobota, aby poinformować o nowych dowodach w sprawie napadu na stację benzynową. W rzeczywistości chce ponownie zobaczyć Adę, która zdecydowanie wpadła mu w oko. Dziewczyna postanawia zamydlić mu oczy i wykorzystać jego zaufanie do własnych celów...

Marek próbuje wydostać Adę z tarapatów. Nagranie z karty pamięci sprawia, że traci grunt pod nogami. Jest przerażony, ale też zdeterminowany do działania. - Szantażowałaś wcześniej Wardeckiego? - pyta byłą prostytutkę. - Wysłałam mu kilka fotek, ale niczego od niego nie chciałam i nie chcę. Brzydziłabym się jego kasą. Chcę tylko, żeby dał mi spokój. Boję się o własnego syna, że w końcu do niego jakoś dojdą - z bólem serca odpowiada dziewczyna. Po jej słowach mecenas Kulesza bierze sprawy w swoje ręce i zjawia się w kancelarii u byłego teścia. Grozi, że jeżeli ten nie da jej spokoju, to publicznie wyjawi całą prawdę.

Po brutalnym incydencie z udziałem Majki Dorota wraz z dziećmi zamieszkuje u Marty. Zastanawia się, jak rozwiązać tę trudną dla wszystkich sytuację. Z pomocą przychodzi jej prawniczka, która od razu proponuje, aby ta rozwiodła się z mężem sadystą. Kobieta rozważa taką możliwość, ale również bierze pod uwagę dobro swoich dzieci. Łukasz jest fantastycznym ojcem, a przykry incydent mógł wyniknąć z kumulacji stresu, który od dłuższego czasu się w nim zbierał. Zrozpaczony czeka na rodzinę pod szkołą. Zapewnia, że popełnił błąd i bardzo tęskni. Próbuje również wkupić się w łaski Igora i Izy, proponując im wspólne wyjście na basen.

Marta ma na głowie mnóstwo rzeczy. Nie dość, że jej dom zamienił się w hostel to teraz jeszcze to... Aśka informuje ją, że wytoczy ciężkie działa przeciwko Rafałowi, jeżeli ten zgodzi się na kompromis. Prosi byłą szwagierkę, aby namówiła brata do ugody. Prawniczka nie wie, co powinna zrobić. Jedyne, co aktualnie ją pociesza to miłość do Jerzego. Nie potrafi długo bez niego wytrzymać i wykorzystuje każdą chwilę, aby jak najdłużej nacieszyć się swoim partnerem.

Rafał prosi Marka, aby reprezentował go w sądzie podczas rozwodu. Zawsze mógł na niego liczyć w każdej sytuacji, dlatego tym razem nie waha się ani chwili. - Aśka ma kogoś. Szczerze mówiąc wolę nie znać szczegółów. W każdym razie wyjeżdża na stałe za granicę. Chcę, żebyś został moim adwokatem. Potrzebuję twojej pomocy. Na początku zależy mi na kwestii zamieszkania dziecka, a potem chcę pójść jeszcze dalej... Zależy mi na odebraniu Aśce praw rodzicielskich - informuje byłego szwagra. - Muszę to przemyśleć i tobie radzę to samo. Przemyśl to jeszcze raz - naciska Kulesza, próbując zmienić jego koncepcję.

Czy Markowi uda się wpłynąć na decyzję Wardeckiego? Czy Dorota rozwiedzie się z mężem? Jak Marta rozegra sprawę z rozwodem swojego brata?

Zawsze warto w środę o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Katarzyna Zielińska: Czerpię siłę z nowej roli w „Zawsze warto”
Julia Wieniawa: „Zawsze warto” walczyć o siebie
Weronika Rosati o swojej postaci w serialu „Zawsze warto”

Komentarze
© Polsat 2020