2019-10-08

Ostatnia szansa na wejście do finału „Ninja Warrior Polska”

0

Kto rzutem na taśmę awansował do grona najlepszych i zmierzy się z górą Midoriyama? Czy do silnej grupy mężczyzn w końcu dołączyła jakaś kobieta? Szósty odcinek wyjaśnił wszelkie wątpliwości. Wiemy, kto będzie walczył o główną nagrodę, czyli 150 tysięcy złotych i legendarny tytuł Prawdziwego Wojownika Ninja. Emocje sięgają zenitu!

- Dziś ostatnia okazja, żeby wejść do elity elit - powiedziała Aleksandra Szwed, prowadząca program „Ninja Warrior Polska”. Do wielkiego finału przejdzie najsprawniejszych dwudziestu czterech zawodników. Najlepsi uczestnicy szóstego odcinka musieli postarać się o to, aby mieć świetny czas i dojść w półfinale co najmniej do alei spodków. Wyzwanie ogromne, ale satysfakcja nieporównywalna z niczym.

Ale nie ma co przedłużać, bo na platformie startowej pojawił się już Rafał Kulak, 41-letni doradca finansowy ze Słupska. Na co dzień chodzi w garniturze, którego na szczęście nie zdecydował się zabrać na tor. Zanim wystartował, zdążył jeszcze zrobić niemałe show swoimi cyrkowymi podskokami. Niestety, jak się okazało, z tej burzy był tylko mały, chwilowy deszczyk. Szybko wylądował w basenie. - I tak zaszedłem bardzo daleko - powiedział na koniec.
Przeszkoda eliminująca: szybowiec

- W zdrowym ciele, zdrowy duch razy dwa - w taki sposób Aleksandra Szwed zapowiedziała kolejne uczestniczki. Siostry Bukowskie to znane blogerki z Warszawy, którym uśmiech nie schodził z twarzy przez cały czas. Jako pierwsza ruszyła 28-letnia Patrycja Bukowska. Niespięte włosy ewidentnie utrudniały jej wskakiwanie na platformy na pierwszej przeszkodzie, ale silne nogi pomogły w dojściu do bezpiecznej strefy. Dalej zabrakło już pewnego chwytu i kilka sekund później uczestniczka wpadła do wody.
Przeszkoda eliminująca: szybowiec

Młodsza z sióstr, 25-letnia Martyna Bukowska, bardzo emocjonalnie podchodziła do swojego występu. - Widać ogromny stres na twarzy - powiedział Łukasz „Juras” Jurkowski, komentator show. Wysportowana blogerka sprawnie poradziła sobie z pierwszym wyzwaniem na naszym torze, ale potem popełniła ten sam błąd co siostra. Ponownie zawiódł chwyt i zawodniczka niechętnie, ale jednak musiała sprawdzić temperaturę wody w basenie.
Przeszkoda eliminująca: szybowiec

Druga przeszkoda okazywała się tego dnia prawdziwym „killerem” dla uczestników „Ninja Warrior Polska”. Przekonała się też o tym Patrycja Wieja, 28-letnia influencerka i instruktorka fitness. Nie wykorzystała odpowiedniej okazji do puszczenia się uchwytów i zamiast wylądować w całości na bezpiecznej strefie, to ręką delikatnie dotknęła wody, co zdyskwalifikowało ją z programu. Szkoda…
Przeszkoda eliminująca: szybowiec

Po wysportowanych paniach przyszedł czas na dobrze zbudowanych panów. Michał Wojciechowski to 31-letni magister wychowania fizycznego z Lublina, który niedawno dowiedział się, że będzie ojcem. Lepszej motywacji do zwycięstwa chyba nie mógł sobie wyobrazić. Sprawnie i widowiskowo pokonał tor eliminacyjny. - Ale dynamika ruchu i świadomość własnego ciała - zachwycali się komentatorzy. W półfinale miał jeden kryzysowy moment w trakcie przeprawy przez komin. Wydawało się, że nie starczy mu sił, ale najwyraźniej była to tylko krótka przerwa, aby dać publiczności jeszcze więcej emocji. Zawodnika zobaczymy w wielkim finale.
Czas toru eliminacyjnego: 01:48:07
Czas toru półfinałowego: 02:36:01
Tor ukończony!

Kolejny uczestnik od razu chciał pokazać, że jest mocny i sił mu nie brakuje. Co więcej, wszedł na platformę startową w zupełnie inny sposób niż wszyscy, bo na samych rękach przy potężnym dopingu publiczności. Witalij Orichowski, 22-letni trener akrobatyki, miał najgłośniejszą grupę wsparcia spośród wszystkich zawodników, która w żywiołowy sposób reagowała na każdy jego ruch. Świetnie sobie radził, a komentatorzy zwracali uwagę na jego dobrą technikę. - Ten akrobata rządził na torze eliminacyjnym - zaznaczył Jerzy Mielewski. Półfinał również nie sprawił mu większych problemów, co zaowocowało świetnym rezultatem.
Czas toru eliminacyjnego: 02:48:07
Czas toru półfinałowego: 01:34:04
Tor ukończony!

A to nie koniec zachwytów nad wyczynami naszych uczestników. Krystian Czaplicki, 24-letni trener parkour z Gdyni pokazał, że wielki finał to u niego absolutne minimum. - Nie dostrzegliśmy problemów na torze eliminacyjnym - powiedział Jerzy Mielewski. Nie zauważyliśmy ich także w półfinale. W trakcie występu wpadł na znakomity pomysł, żeby wytrzeć ręce przed aleją spodków, która pokonała do tej pory wielu zawodników. Ale nie jego. Kolejna konkurencja - przeprawa przez komin - była jedynie formalnością.
Czas toru eliminacyjnego: 01:52:01
Czas toru półfinałowego: 01:56:00
Tor ukończony!

Żołnierze bardzo upodobali sobie program „Ninja Warrior Polska”, co bardzo nas cieszy. Polskie wojsko będzie miało swojego przedstawiciela także w finale, a to za sprawą 20-letniego Wiktora Kiełpikowskiego z Wrocławia. - Czuję się bezpiecznie, skoro nasi żołnierze są tak wytrenowani - zachwycał się Łukasz „Juras” Jurkowski. A było czym, choć zawodnik dwa razy wykąpał się w naszym basenie. Najpierw nie złapał się jednego z koszy, a potem nie utrzymał się na drugim spodku w półfinale. Dobry czas na obu torach pozwolił mu przejść dalej. Reprezentant armii zamknął stawkę dwudziestu czterech finalistów „Ninja Warrior Polska”.
Przeszkoda eliminująca: obrotowe kosze
Czas toru eliminacyjnego: 01:45:03
Przeszkoda eliminująca na torze półfinałowym: aleja spodków
Czas toru półfinałowego: 01:10:09

Ostateczny ranking finalistów:
1. Mateusz Skrodzki (ukończył tor, czas: 01:31:01)
2. Witalij Orichowski (ukończył tor, czas: 01:34:04)
3. Mateusz Kaczmarski (ukończył tor, czas: 01:37:07)
4. Kamil Jasiński (ukończył tor, czas: 01:47:07)
5. Ivan Kohut (ukończył tor, czas: 01:47:08)
6. Jakub Zawistowski (ukończył tor, czas: 01:55:04)
7. Krystian Czaplicki (ukończył tor, czas: 01:56:00)
8. Bartosz Czywilski (ukończył tor, czas:02:01:03)
9. Marcin Kołoszuk (ukończył tor, czas:02:16:03)
10. Maksym Riznyk (ukończył tor, czas: 02:18:04)
11. Michał Wojciechowski (ukończył tor, czas: 02:36:01)
12. Jakub Sielczak-Rum (ukończył tor, czas: 03:10:03)
13. Sebastian Kasprzyk (przeprawa przez komin, czas: 02:11:09)
14. Stanferd Sanny (aleja spodków, czas: 00:54:10)
15. Wiktor Kiełpikowski (aleja spodków, czas: 01:10:09)
16. Teofil Deciuk (aleja spodków, czas: 01:19:08)
17. Michał Baryza (aleja spodków, czas: 01:29:00)
18. Hubert Przytuła (aleja spodków, czas:01:34:00)
19. Piotr Hejman (aleja spodków, czas: 01:38:04)
20. Konrad Gradowski (aleja spodków, 01:43:08)
21. Kamil Słomkowski (aleja spodków, czas: 01:49:06)
22. Krzysztof Starowicz (aleja spodków, czas: 01:51:05)
23. Łukasz Konarski (aleja spodków, czas: 02:09:02)
24. Tomasz Józefiak (aleja spodków, czas: 02:21:07)

Wielki finał Ninja Warrior Polska we wtorek 15 października o godz. 20:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Ninja Warrior Polska” na Instagramie - @ninjawarriorpolska

Zobacz także:
Aleksandra Szwed o swojej roli w „Ninja Warrior Polska”
Jerzy Mielewski dla POLSAT.PL o „Ninja Warrior Polska”

Komentarze
© Polsat 2021