2019-09-07

Wzruszający Robert Koszucki jako Kortez z pierwszą wygraną

0

To był niezwykle emocjonujący start 12. edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W pierwszym odcinku jurorów i uczestników najbardziej zaskoczył występ Roberta Koszuckiego, który wcielił się w rolę Korteza. Zasłużona wygrana! Oprócz tego widzowie podziwiali takie postaci jak: Rihanna, Grzegorz Skawiński, Miley Cyrus, Dani Klein, Marcin Miller, Richard Marx i Adam Levine.

Twoja Twarz Brzmi Znajomo” ponownie na antenie! - Czas, by w naszym programie zagościła muzyka - powitał wszystkich współprowadzący show Piotr Gąsowski, jednocześnie zapowiadając występ wyjątkowego gościa. - A oto laureat jedenastej edycji programu! Ktoś, kto doskonale wie, jak to jest być kobietą - dodał. Kazik Mazur zaprezentował się w piosence „Być kobietą” Alicji Majewskiej i jak zwykle pokazał niebywałą klasę. Tęskniliśmy!

  

Zmagania uczestników 12. sezonu programu rozpoczęła Ewelina Lisowska. - To osoba z wielkim sercem, która idealnie się nadaje do tego show - powiedział Tomasz Barański, który w parze z gwiazdą wygrał „Dancing with the Stars. Taniec z Gwiazdami”. Jak będzie tym razem? - Muszę pokazywać cudze emocje, a nie swoje, i to jest najtrudniejsze - przekonywała piosenkarka przed wejściem do windy. Przypadła jej rola… Rihanny!

  

Czy wykonaniem przejmującej ballady „Love on the Brain” przekonała do siebie jurorów? - Nawet nie jestem zaskoczona, że to ci tak świetnie poszło. Znakomicie uchwyciłaś wszystkie smaczki - chwaliła Małgorzata Walewska. - Mam nadzieję, że nie będziesz żałowała swojej przygody w tym programie - powiedziała oczarowana wykonem Katarzyna Skrzynecka. Uff… czyli wszystko się udało!

  

Następna w rywalizacji była Ewelina Ruckgaber. - Jest doskonałą aktorką - przekonywał jej kolega po fachu Łukasz Płoszajski. Czy umiejętności z małego ekranu przydadzą się także na scenie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”? Jak najbardziej! - Wydaje mi się, że jak człowiek tutaj przychodzi, to nie zdaje sobie sprawy, że to taka ciężka praca - podkreśliła w rozmowie z Maciejem Dowborem. Nic dziwnego! Już na starcie wylosowała Grzegorza Skawińskiego z zespołu Kombii. To spore wyzwanie jak na pierwszy raz! - On z jednej strony brzmi dość jasno, aczkolwiek jego barwa głosu jest charakterystyczna - tłumaczyła. Jak poradziła sobie z piosenką „Słodkiego, miłego życia”? - Wyszłaś i cała scena była twoja! - oceniła radośnie Katarzyna Skrzynecka. - Skradłaś to wszystko jak na najlepszych koncertach Kombii - dodała jurorka. - Chciałbym ci powiedzieć przy pierwszym wykonaniu: nie bój się niczego - doradzał Paweł Królikowski.

  

- Dla niej nie ma rzeczy niewykonalnych. Nic jej nie powstrzyma - tak o Kasi Ptasińskiej mówił jej kolega z planu i aktor Krzysztof Chodorowski. Miał rację! Uczestniczce przypadła rola Miley Cyrus z piosenki „Nothing Breaks Like a Heart”, nagranej w duecie z Markiem Ronsonem. To wielki przebój mijających wakacji. - Ona ma trochę chrypy, ale jej głos jest nieco ciemny - dostrzegła u swojej bohaterki. Czy wiernie odtworzyła styl kontrowersyjnej gwiazdy? - Zobaczyłem w tobie zwierzę sceniczne - powiedział śmiało Kacper Kuszewski i po chwili dodał: - Jesteś taką aktorką, która jest w roli do końca - wskazał. Pochwałom też nie było końca! - Jesteś wulkanem energii - wtórowała mu Małgorzata Walewska. - Twoje oczy coś wyrażały. Twój potencjał jest ogromny - zakończyła ocenę.

  

Emilia Komarnicka-Klynstra ma opinię osoby bardzo pracowitej, konkretnej i dokładnej. Ale to nie wszystko. - Jest absolutnie szalona, stanowcza - mówiła o koleżance Anita Sokołowska. To cechy, które mogą pomóc w skomplikowanych metamorfozach. Aktorka znana m.in. z serialu „Ranczo” wystąpiła jako Dani Klein z grupy Vaya Con Dios i zaśpiewała przebój „What’s a Woman”. Z pozoru było to zadanie bardzo proste. - Ona w tym klipie w ogóle się nie rusza, wręcz się snuje - tłumaczyła. Czy była jak pierwowzór? - Ależ podobna! - skomentowała Kasia Skrzynecka już na samym początku. - Przepięknie zagrana rola aktorska - dodała po zakończeniu. - Bardzo ci gratuluję, to był piękny występ - powiedział z kolei Kacper Kuszewski. - To było głębokie przeżycie artystyczne - oceniła Małgorzata Walewska. Brawo!

  

Jest jak jednoosobowa orkiestra. Adam Strycharczuk parodiuje znane gwiazdy, nagrywa filmiki na YouTube, które mają miliony wyświetleń i prowadzi zespół Galaxy. - To człowiek z ogromnym poczuciem humoru i umiejętnościami - podsumował go sam Sławomir. Internetowy twórca wziął na warsztat utwór „Najpiękniejsza dziewczyno” zespołu Boys. - Marcin Miller to bardzo ciekawa postać - stwierdził przed wejściem do windy. Czy odnalazł się w stylizacji disco polo? Ktoś ma jeszcze wątpliwości? Na scenie gratulował mu sam bohater oryginału! - Gdybym to ja był jurorem, w skali od jednego do pięciu, dałbym ci dziesięć - ocenił gość specjalny. A co na to jurorzy? - Disco polo to trudna dziedzina. Trzeba mieć wprawę, jak się za to zabrać. Tobie się udało - pochwalił Paweł Królikowski. - Świetny, energetyczny występ, który porwał nas wszystkich - dodała Kasia Skrzynecka.

  

Swoich sił w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” postanowił spróbować piosenkarz Łukasz Zagrobelny. - Spotkałam go dwadzieścia dwa lata temu. Jest fajnym człowiekiem. Ma świetne poczucie humoru - opowiedziała o artyście Ela Zapendowska. A na debiut w programie Richard Marx, wybitna postać muzyki pop przełomu lat 80. i 90. - Fantastyczna piosenka - opisał podniosłą balladę „Right Here Waiting”. - Szczerze przyznam, nawet nie zdawałem sobie sprawy, że jest aż tak trudna do zaśpiewania - dodał. Z zadaniem poradził sobie jednak wyśmienicie! Kasia Skrzynecka nagrodziła występ owacjami. - Pięknie, szlachetnie, wzruszająco - powiedziała jurorka. - Umiar, prostota, elegancja - wyliczała dalej Małgorzata Walewska. - Miałam osobistą ucztę, bo akurat siedziałam naprzeciwko i miałam wrażenie, że to jest tylko dla mnie - dodała śpiewaczka operowa.

  

Na scenie reprezentant młodego pokolenia. - Jest zdecydowanie jednym z najbardziej pracowitych ludzi, jakich poznałem - przedstawił Jeremiego Sikorskiego producent i wykonawca Patryk Kumór. Dla zdolnego chłopaka przygotowano charakteryzację z piosenki „Sugar” formacji Maroon 5. Wielki przebój z 2015 roku okazał się trudniejszy, niż przypuszczano. - Falsety są dużym wyzwaniem, bardzo nadwyrężają krtań - wskazał uczestnik w rozmowie z Maciejem Dowborem. - Jest mało charakterystyczny. Nie był to Michael Jackson - tłumaczył. Pomimo początkowych obaw doskonale wcielił się w rolę Adama Levine’a, niczym w klipie do oryginału. To była niesamowicie dobra zabawa! - Byłeś centrum tego świata, tak jak na teledysku - ocenił rozbawiony Kacper Kuszewski. - Trzymałeś się postaci, wokalu. To się nazywa rozkręcić choćby najnudniejsze wesele - powiedziała z uśmiechem Kasia Skrzynecka.

  

A na koniec Mister Polski z 1997 roku, czyli… Robert Koszucki! - Super profesjonalny i sympatyczny kolega - zapowiedziała go Kasia Dąbrowska, uczestniczka poprzedniej edycji „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. - Cały czas się wygłupia - dodała aktorka. Ale gdy wylosował Korteza, żarty się skończyły. Dokonania wokalne? - Biała kartka - stwierdził. - Moja córka podsłuchała mnie w domu i powiedziała, że śpiewam jak umierający żuk - przyznał rozbawiony uczestnik. Dobra praca przynosi jednak efekty. Wzruszające „Hej Wy” chwyciło za serca. - Ta cisza, która zapanowała po wykonaniu tego utworu, była bardzo wymowna - podkreśliła Małgorzata Walewska. - Wszystkim nam się udzielił ten nastrój - dodała poruszona jurorka. - Od dzisiaj otwieram serce dla ciebie. Jestem twoim kumplem - powiedział Paweł Królikowski.

Jurorzy mieli trudne zadanie, oceniając tak dobre wszystkie występy, ale byli zgodni co do jednego - każdy z nich przyznał swoje 10 punktów Robertowi Koszuckiemu. Głosy uczestników tylko potwierdziły wcześniejszy wybór. Czek o wartości 10 tysięcy złotych otrzymała od aktora Fundacja Daj Herbatę. Gratulujemy!

Zobacz finałowy występ:

  

W drugim odcinku wystąpią:
Kasia Ptasińska - Artur Rojek (Myslovitz)
Ewelina Ruckgaber - Linn Berggren (Ace of Base)
Adam Strycharczuk - The Weeknd
Ewelina Lisowska - Kora (Maanam)
Jeremi Sikorski - Dua Lipa
Łukasz Zagrobelny - Demis Roussos
Emilia Komarnicka-Klynstra - Kate Hudson
Robert Koszucki - Jim Morrison (The Doors)

Twoja Twarz Brzmi Znajomo w sobotę o godz. 22:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo

Zobacz także:
Ewelina Ruckgaber: Przezwyciężyć stres i windę
Kasia Ptasińska i... ekstremalnie odmienne kreacje?
Łukasz Zagrobelny: Niech widzowie uronią łezkę radości
Robert Koszucki: To będzie wyzwanie i... dobra zabawa!
Adam Strycharczuk na pełnej do „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”!
Jeremi Sikorski: Program wyrzuca mnie na szeroką wodę
Ewelina Lisowska: Cała ekipa jest bardzo utalentowana

Komentarze