2019-09-05

„Przyjaciółki” - odcinek 159: Co zrobią, gdy świat się zawali?

0

Po katastrofie samolotu, na którego pokładzie był Strzelecki, Anka zaczyna wyobrażać sobie najgorsze scenariusze. Sytuacja staje się dla niej nie do zniesienia. Cała we łzach, czeka na jakąkolwiek wiadomość ze strony męża. Jak potoczą się ich losy? Co ciekawego u reszty „Przyjaciółek”?

Oglądaj serial „Przyjaciółki” online na IPLA.TV.

Zrozpaczona Anka wielokrotnie próbuje dodzwonić się do Pawła, ale bezskutecznie. W dodatku nigdzie nie może znaleźć swoich synów. Podejrzewa, że mogli również polecieć do Paryża. Po pewnym czasie dzwoni telefon. - Paweł! - krzyczy uradowana. - Anka, Franek nie żyje. - oznajmia zdruzgotany mąż. - Co? - nie może w jego słowa uwierzyć Strzelecka. - Zmarł w drodze do szpitala - kończy roztrzęsiony. - To nie możliwe, nie, nie - wykrzykuje do słuchawki kobieta.

Pół roku później. Strzeleccy wyprowadzają się z domu, który tak bardzo przypomina im zmarłego Frania. Próbują uciec od starego życia. Anka nie może pozbierać się po jego śmierci. Jest załamana i nic do niej nie dociera. Całkowicie pochłonięta myślami, bagatelizuje swoje zdrowie. Patrycja, Zuza i Inga obawiają się, że może wpaść w depresję. Postanawiają ją odwiedzić pod pretekstem obejrzenia nowego mieszkania. Kiedy przekraczają próg domu, widzą nieumalowaną i napuchniętą od płaczu koleżankę. Ta jak gdyby nigdy nic, oprowadza je po pomieszczeniach. Cała się trzęsie, mówiąc o pokoju chłopców w liczbie mnogiej. - Wiesz, że wszystko się ułoży - Patrycja pociesza przyjaciółkę. - Musi - dodaje Inga.

Była teściowa Patrycji wpada na pomysł, aby zatrudniła kogoś, kto zajmie się małą Klarą. Kochan bierze sobie jej radę do serca. Odprowadzając syna do przedszkola, spotyka młodą kobietą, Kalinę, która podaje się za opiekunkę. Na wszelki wypadek bierze od niej numer telefonu. Nie wie jeszcze, że ma do czynienia z oszustką... 

Inga odwiedza w szpitalu Dorotę, która ma złamaną nogę. Na korytarzu spotyka Maksa. Ten oznajmia jej, że wybiera się na pewną uroczystość. - Ktoś z rodziny się żeni? - pyta zaskoczona. - Nie. Ja... - bez przejęcia odpowiada lekarz. - Ale jak? Że ty bierzesz ślub? - nie może uwierzyć w słowa ukochanego. - Dziękuję za gratulacje, hej - odchodzi, kończąc zbędną dyskusję Maks.

Zuza jest wściekła, ponieważ zgodziła się na wyjazd Jaśka do Gdańska. Widzą się tylko w weekendy, a sama nie radzi sobie z pracą i wychowywaniem dzieci jednocześnie. Patrycja, spotykając Adama i Kaję, czuje, jakby przeszłość chciała ponownie wkraść się do jej poukładanego życia. Kiedy dostaje telefon od Anki, zawiadamia resztę przyjaciółek i wspólnie jadą jej pomóc w przeprowadzce. Na miejscu rozhisteryzowana Strzelecka oświadcza, że nigdy nie opuści domu, w którym wychowywał się jej zmarły syn.

Przyjaciółki” w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Magdalena Stużyńska-Brauer o uzależnieniu Anki
Anita Sokołowska: Zuza? Co bym zmieniła w jej życiu...

Komentarze
© Polsat 2020