2019-09-04

Kto jest kim w serialu „Zawsze warto”? Sylwetki i zdjęcia

0

Oto najważniejsze postaci nowej produkcji Telewizji POLSAT. Jakie typy charakterów grają aktorzy w „Zawsze warto”? Co łączy wszystkich z trzema głównymi bohaterkami? Ofiara własnego męża, samotna „call-girl”, prawniczka związana z... homoseksualistą, a wokół nich ludzie, którzy czynią zło, ale też tacy, którzy chcą pomóc. Poznaj bliżej sylwetki i dowiedz się więcej o kluczowych rolach serialu!

Życie idealne nie istnieje. Każdy z nas ma problemy, które niejednokrotnie rozwiązuje, balansując na granicy przyzwoitości. Czy jest sens walczyć o lepsze jutro? Serial pokazuje, że nigdy nie jest za późno, aby coś zmienić. „Zawsze warto” to produkcja inna niż wszystkie. Każda postać porusza inny problem, znany nam z codzienności, ale o którym nie mówi się głośno. Widzowie mają okazję poznać bohaterów, których historie z pewnością dotkną nawet niejednego twardziela.

Dorota Zima (Katarzyna Zielińska) - oddana matka, ale przede wszystkim molestowana psychicznie oraz fizycznie ofiara swojego męża. Całe życie poświęciła trójce dzieci: Majce, Igorowi oraz Izie. Dorota nie ma siły wyrwać się z kleszczy niszczącego ją małżeństwa. Codziennie walczy o siebie i swoje dzieci, aby w końcu, pewnego dnia, zrobić krok ku lepszemu.

Ada Michalska (Julia Wieniawa) - młoda samotna matka i jednocześnie dziewczyna do towarzystwa, tak zwana „call-girl”. Marzy o lepszej przyszłości dla siebie i swojego synka Doriana, który znajduje się w rodzinie zastępczej. Pragnie uwolnić się od dotychczasowego życia, co sprawia, że każdego dnia musi walczyć o przetrwanie.

Marta Kulesza (Weronika Rosati) - dobrze sytuowana prawniczka. Z pozoru ma wszystko: przepiękny dom, męża oraz pracę w kancelarii swojego ojca. Okazuje się jednak, że jej partner jest homoseksualistą. Podejmują decyzję o rozstaniu. Ukochany tata natomiast nie jest takim ideałem za jakiego go uważała.

Łukasz Zima (Paweł Ławrynowicz) - mąż Doroty, manipulant i domowy tyran. Znęca się nad żoną, zabiera jej pieniądze i ogranicza prawo do własnego bytu. Poniża, aby udowodnić, jak mało jest warta, a jak wiele zawdzięcza jemu. Prowadzi podwójne życie.

Daniel Czarnecki (Hubert Kułacz) - szef oddziału banku, w którym pracuje Dorota. Jest jedynym mężczyzną, który ją docenia i próbuje pomóc. Od pierwszego spotkania kobieta robi na nim ogromne wrażenie, wykazując się umiejętnościami informatycznymi. Co wyniknie z tej znajomości?

Ewa (Zofia Domalik) - „call-girl”, przyjaciółka Ady z domu dziecka. Jest bardzo z nią związana i zawsze stara się ją wspierać. Są ze sobą na dobre i na złe. Chcąc wyciągnąć Adę z długów, wprowadziła ją do świata prostytucji.

Italian (Dariusz Majchrzak) - bezwzględny sutener, który jest w stanie zrobić wszystko, żeby osiągnąć swój cel. Pojawił się w życiu Ady, gdy ta szukała sposobu, aby jak najszybciej wyjść z długów. Mimo, że dziewczyna chce, by ich drogi się rozeszły, nie daje za wygraną i nadal zmusza ją do prostytucji.

Marcin (Marcin Stępniak) - policjant, który prowadzi sprawę napadu na stację benzynową. Ada jest dla niego kimś więcej niż tylko świadkiem zdarzenia. Kiedy ich znajomość wychodzi poza mury posterunku, nie wie jednak, że dziewczyna kolejny raz gra nieczysto i nie do końca bezinteresownie.

Marek Kulesza (Jacek Knap) - były mąż Marty, który zostawił ją dla innego mężczyzny. Jest wrażliwy i opiekuńczy. Nawet nie mając pracy, bezinteresownie pomaga Adzie rozwiązać jej problemy prawne. W ten sposób zbliża się do niej i stają się przyjaciółmi.

Witold Wardecki (Mariusz Bonaszewski) - ojciec Marty i Rafała, doświadczony prawnik i szanowany człowiek. Prowadzi świetnie prosperującą kancelarię, w której zatrudnia swoje dzieci. Za idealną otoczką skrywa swoje ciemne oblicze. Z najbliższymi buduje relacje oparte na kłamstwach.

Dorian (Kamil Jaroszewski) - dziecko Ady.

Justyna (Barbara Kałużna) - opiekunka syna Ady, czyli Doriana. Na początku nie ułatwia Adzie spotkań z synem, ale po czasie dostrzega jej starania, zaangażowanie i ich relacje się ocieplają.

Krzywy (Bartosz Obuchowicz) - przyrodni brat Ady. Wychowywali się razem w domu dziecka. Ciągle wchodzi w konflikty z prawem. Po wyjściu z jednych problemów ładuje się w kolejne. Brał udział w napadzie na stację benzynową.

Patrycja (Dominika Pasternak) - kochanka Łukasza.

Majka (Gabriela Świerczyńska), Igor (Maks Balcerowski), Iza (Tosia Litwiniak) - dzieci Doroty i Łukasza.

Rafał Wardecki (Bartłomiej Kotschedoff) - brat Marty, prawnik, pracuje w kancelarii ojca. Wszystkie problemy i niepowodzenia topi w alkoholu, co powoli rujnuje jego życie prywatne i zawodowe. Dodatkowo jego małżeństwo przeżywa kryzys, żona ciągle wyjeżdża służbowo, a on praktycznie sam wychowuje syna.

Jerzy Zajdel (Karol Dziuba) - klient Marty, który przypadkiem pojawia się w jej życiu. Najpierw łączą ich tylko sprawy zawodowe. Marta imponuje mu swoim profesjonalizmem. Potem Jerzy zaczyna zabiegać o względy Marty, a ich znajomość przeradza się w coś więcej…

Maria Wardecka (Małgorzata Pieczyńska) - matka Marty i Rafała, żona Witolda. Jest przekonana, że tworzą idealną rodzinę i zgodne małżeństwo. Okazuje się jednak, że mąż, z którym właśnie odnawia ślub, prowadzi podwójne życie i nie jest takim ideałem, za którego go wszyscy uważają.

Aśka (Joanna Kuberska) - żona Rafała, brata Marty, z którym ma syna Antka. Ciągle nie ma jej w domu, bo jej praca wiąże się z częstymi wyjazdami za granicę, które staną się przyczyną konfliktów w ich małżeństwie.

Kasia (Joanna Balasz) - przyjaciółka Marty z liceum, matka dwójki dzieci. Stara się łączyć wychowywanie potomstwa z pracą lekarza. Marta może na nią liczyć w każdej sytuacji.

Sebastian (Aleksy Komorowski) - partner Marka, fotograf.

Zawsze warto w środę o godz. 21:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
Katarzyna Zielińska: Czerpię siłę z nowej roli w „Zawsze warto”
Julia Wieniawa: „Zawsze warto” walczyć o siebie
Weronika Rosati o swojej postaci w serialu „Zawsze warto”

Komentarze
© Polsat 2020