2019-07-09

„Znaki” - odcinek 4: Proboszcz pomoże w śledztwie?

0

Nowy ksiądz w okolicy powoli zaczyna poznawać wiernych z miasteczka. Dzięki Sobczykowi może też eksplorować Sowie Doły. W trakcie wędrówki znajduje na łące krzyże pokutne. Dokonuje też ciekawego odkrycia - odnajduje bowiem tajemniczy notatnik. A w nim sporo informacji o ludziach z Sowich Dołów. Czy nieoczekiwane znalezisko okaże się pomocne w śledztwie?

Radek razem ze swoim ojcem w poszukiwaniu cennych przedmiotów przeczesują ziemię wywiezioną ze sztolni. Chłopak znajduje też niemieckie dokumenty. Tymczasem ksiądz Śmigielski z pomocą Sobczyka poznaje okolicę Sowich Dołów. Trafia na łąkę, na której znajdują się krzyże pokutne. W ręce wpadają mu też tajemnicze notatniki, w których opisani są mieszkańcy miasteczka.

Jonasz włamuje się do domu Bławatskiej. Znajduje u niej dokumenty związane z kompleksem Riese - największym projektem górniczo-budowlanym nazistowskich Niemiec. Trela odkrywa, że zamordowana kobieta planowała ucieczkę z Sowich Dołów.

Komisarz Trela i Ada ponownie rozpatrują sprawę zabójstwa Laury. Ich zainteresowanie zaczyna budzić Robert, były chłopak dziewczyny i syn burmistrza.

Komentarze
© Polsat 2020