2019-05-29

„Ślad” - odcinek 81: Zabójstwo sprzed kilkunastu lat

0

CWŚ rozpracowuje sprawę, która miała miejsce dziewiętnaście lat temu. W niewyjaśnionych okolicznościach zginęła wtedy młoda dziewczyna. Jej ówczesny kochanek nie wiedział, że ona nie żyje i przez dłuższy czas nachodził wpływową businesswoman, myśląc, że to jego miłość sprzed lat. Mężczyzna popełnia samobójstwo, a w trakcie dochodzenia Kotowicz ulega urokowi finansistki.

Dobrze zapowiadający się fotograf z Gdańska wiesza się w ogrodzie obcej kobiety. Przed śmiercią Jakub próbował skontaktować się z niejaką Aleksandrą Sarecką. Co ciekawe, powiesił się na posesji leżącej tuż obok jej domu. 38-latka jest bardzo zamożną finansistką. Jakub Toruński uważał, że Aleksandra to jego dawna miłość, z którą łączył go płomienny romans latem 2000 roku, ale wówczas kobieta nazywała się Zuzanna Nowak. Okazuje się jednak, że Zuzanna Nowak nie żyje, o czym samobójca nie miał pojęcia. Dziewczyna zmarła bowiem wtedy za granicą w niewyjaśnionych okolicznościach.

Podczas odprawy wszystkich funkcjonariuszy zaskakuje fakt, że szefową interesuje wyjaśnienie tak starej sprawy. Biorą się jednak do pracy. Nikola Jastrzębska bada zwłoki i odkrywa, że denat chorował na zapalenie wątroby typu B, a ponadto używał alkoholu i substancji toksycznych. Siostra Toruńskiego opowiada, że jej syn brał twarde narkotyki. Śledczy podejrzewają także, że mężczyzna miał niestabilną osobowość i przez to przeniósł swoje uczucia do dawnej dziewczyny na Sarecką.

Kotowicz i Majski jadą przesłuchać kobietę. Ta zeznaje, że nie znała ofiary i mówi, że ją cały czas nachodził. Kotowicz drąży temat, ale nie dlatego, że chce dowiedzieć się więcej o sprawie, a dlatego, że ulega urokowi pięknej businesswoman...

Czy to pomoże w śledztwie? A może zaszkodzi sprawom CWŚ? Jaka jest prawda sprzed lat? Czy Aleksandra pomoże ją odkryć?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 81

Ślad od poniedziałku do czwartku po godz. 22:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 80: Dziecko z gwałtu dowodem w sprawie
„Ślad” - odcinek 79: Przemoc domowa przyczyną śmierci?
„Ślad” - odcinek 78: Uprowadzenie małego Tomka
„Ślad” - odcinek 77: Tajemnicze porwanie noworodka
„Ślad” - odcinek 76: Kto zamordował Ukrainkę?

Komentarze
© Polsat 2019