2019-05-22

„Świat według Kiepskich” - odcinek 552: Straszny film

0

Kiepski daje się namówić Kozłowskiemu na zbieranie podpisów wśród mieszkańców osiedla. Sprawa dotyczy zagospodarowania niewykorzystanych terenów zielonych. Ferdek wyłudza głosy poparcia od sąsiadów, a w zamian oferuje im atrakcyjne bilety do kina, choć sam nie wie, jaki film będzie wyświetlany. Seans to jednak tylko początek prawdziwej afery.

Prezes Kozłowski odwiedza Ferdka. Gospodarz wyjątkowo nie proponuje mu alkoholu, tylko kawę, ale gość ratuje sytuację i dolewa do niej czegoś mocniejszego. Rozmowa od razu lepiej się toczy. Lokalny polityk sonduje bezrobotnego w kwestii inwestycji na osiedlu.

- Kebab jest, pizzeria jest, lody są, frytki są, monopolowy jest, więc wszystko jest - wylicza Kiepski. Prezes podjudza go jednak i twierdzi, że powinien powstać ośrodek rekreacyjny. Ferdek zachwyca się pomysłem i daje się namówić za czterdzieści złotych na stworzenie listy.

Najpierw dopada Boczka i wręcz rozkazuje mu złożyć podpis. Oczywiście za wejściówkę na film. - Panie, ja se do kina wcale w ogóle nie chodzę, bo tam się położyć nie ma jak! - protestuje Arnold. - W domu to ja się na kanapie położę, w telewizora se popatrzam i nawet se ciepłe jeszcze biere - mówi z zadowoleniem. W końcu jednak ulega.

Rozochocony Kiepski idzie za ciosem. Namawia rodzinę, opowiadając im wymyślone historie dotyczące seansu. Paździoch i Malinowska nie dają się przekonać, ale omamiona Helena z zachwytem podpisuje listę. - To wspaniale, bo ja bardzo lubię pośmiać się erotycznie, ale z Marianem już się nie da - kwituje podniecona sąsiadka, gdy Ferdek wspomina o komedii erotycznej. Kolegom z wysypiska śmieci obiecuje polską kinematografię i gołe baby.

Okazuje się, że bezrobotny z Wrocławia dał się wmanewrować w naprawdę grubą aferę i to na dodatek dotyczącą kościoła. Jak się wszystko rozwiąże? Co na to sąsiedzi, którzy nie złożyli podpisu?

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 552

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 551: Kalibaba
„Świat według Kiepskich” - odcinek 550: Samouk
„Świat według Kiepskich” - odcinek 549: Latarenka
„Świat według Kiepskich” - odcinek 548: Człowiek bez planu
„Świat według Kiepskich” - odcinek 547: Alternatywy 3/4

Komentarze
© Polsat 2019