2019-05-15

„Świat według Kiepskich” - odcinek 551: Kalibaba

0

Prezes Kozłowski traci poparcie i popularność. Staje nawet przed komisją śledczą. Kiepskim niestety psuje się telewizor i nie mogą śledzić jej obrad. Nagle odwiedza ich prezes i daje im nowiutki, plazmowy odbiornik. Okazuje się, że każdy na osiedlu dostał taki sam. Janusz z Heleną i Marianem węszą spisek. O co chodzi Kozłowskiemu?

Ferdek i Halina z wypiekami na twarzy oglądają przesłuchanie przed komisją śledczą. Przewodnicząca cały czas pyta Kozłowskiego o to, jak on się czuje. Małżeństwo zastanawia się, co prezes nawywijał. Niestety nie dowiadują się tego, bo psuje im się telewizor. Kładą się wcześniej spać i zastanawiają się, co by oglądali, gdyby odbiornik działał. Może jakiś film albo tańce w Polsacie? - No, z gwiazdami, to fajne jest, lubię to - mówi rozmarzony Ferdek do Halinki. Postanawiają jednak wziąć procha na śpiocha i i wciąż zastanawiają się, co Kozłowski bajdurzył przed komisją śledczą.

Z samego rana w stroju świętego Mikołaja przychodzi do nich wspomniany prezes. Ferdek i Halinka mówią mu, że bardzo schudł w Brukseli. A on żali się, że słabo karmią w europarlamencie. Nagle postanawia wręczyć małżeństwu prezent - najnowocześniejszy telewizor plazmowy, który pokazuje to, o czym się pomyśli. Wychodzi na jaw, że Kozłowski dał taki sam telewizor Paździochom i Boczkowi, a także mieszkańcom całego osiedla w ramach podziękowania od Unii Europejskiej. Denerwuje to lokatorów, którzy kwitują tę sytuację jednym zdaniem: „To już rozdawnictwo”. - Dla mnie to polityczna hucpa! - mówi nawet Paździochowa.

Janusz Paździoch razem z Ferdkiem także wyczuwają podstęp. Helena i Marian nazywają to Kalibabką. - Chodzi o wybory. Kozłowski jak Kalibabka, czaruje elektorat - twierdzi Paździochowa. - Uśmiechy, umizgi, przytulasy, wygibasy, terefere - kontynuuje.

Czy Kozłowski rzeczywiście próbuje zgarnąć głosy podstępem? Czy jego plan ma szanse powodzenia? A może wymyślił coś, czym jeszcze wszystkich zaskoczy?

Oglądaj w IPLA.TV: „Świat według Kiepskich” - odcinek 551

Świat według Kiepskich w środę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Świat według Kiepskich” - odcinek 550: Samouk
„Świat według Kiepskich” - odcinek 549: Latarenka
„Świat według Kiepskich” - odcinek 548: Człowiek bez planu
„Świat według Kiepskich” - odcinek 547: Alternatywy 3/4
„Świat według Kiepskich” - odcinek 546: Hotel

Komentarze
© Polsat 2020