2019-04-18

„Przyjaciółki” - odcinek 154: Inga na lekcji uwodzenia u Doroty

0

O zdobywaniu męskich serc wie wszystko. I chętnie dzieli się tą wiedzą z przyjaciółką. Czy jej sugestie pomogą Indzie zastawić skuteczne sidła na Maksa? Jaką strategię uwodzenia podsuwa jej Dorota? Czy wymarzony facet połknie przynentę? I co nowego u pozostałych bohaterek serialu „Przyjaciółki”? Jak radzą sobie ze swoimi problemami i wątpliwościami?

Dorota udziela Indze rad dotyczących stosunków damsko-męskich. Podpowiada, że jedynym sposobem, by Maks zaczął o nią zabiegać, jest wzbudzenie w nim zazdrości.
- Próbowałam grać niedostępną, ale tylko pół dnia wytrzymałam - żali się mniej doświadczona przyjaciółka.
- Dziecko drogie, ty musisz się tak zachowywać, żeby się facet nakręcił. Jemu musi sie wydawać, że ty jesteś godna pożądania, wspaniała, cudowna. Co działa na faceta? Drugi facet! Rywal! Konkurencja! Musisz wzbudzić zazdrość. Niech on myśli, że o ciebie się biją - mówi jej Dorota.

Inga angażuje więc swoich byłych, którzy nie są świadomi, że zostali wplątani w intrygę. Mają odgrywać role jej adoratorów. Czy Maks się w tym nie połapie?

Dorota chce pochwalić się Marcinem przed przyjaciółkami. Przyprowadza go do salonu Patrycji, gdzie dziewczyny zebrały się właśnie po to, by ocenić jej nowy „nabytek”. Inga odnosi wrażenie, że już gdzieś go widziała… Znajduje nawet jego (a może kogoś bardzo podobnego) zdjęcie na portalu randkowym. Dorota nie chce w to jednak uwierzyć. Czy Marcin okaże się oszustem? A może oślepiona uczuciem Dorota nie będzie w stanie przejrzeć jego intryg i pozostanie głucha na sugestie przyjaciółki?

Patrycja ma nadzieję, że uda się jej naprawić stosunki z Wiktorem. Jest trochę pewniejsza siebie, gdy widzi bezsilność mężczyzny podczas ataku kolki u Klary. Zwłaszcza, kiedy się okazuje, że to właśnie ona wie, jak pomóc dziecku. Później podsłuchuje jednak rozmowę męża z małym Mikołajem i orientuje się, że  Wiktor jest zdecydowany na rozstanie. Podczas kłótni Patrycja sugeruje mu, że nawet nie wie, czy jest ojcem dziecka, które wychowuje. Tymczasem Wiki zarzuca Patrycji, że ta knuje przeciwko niej intrygę. Napięcie między tym trojgiem bohaterów rośnie. Do czego to doprowadzi?

Jasiek jedzie z Darią na targi branżowe do Szczecina. Mają tam podpisać bardzo ważny i lukratywny kontrakt. Zuza jest zaniepokojona. Obawia się, że między Jaśkiem i Darią znowu do czegoś dojdzie. Dzwoni do Patrycji i się jej zwierza:

- Nie potrafię nie myśleć, że pojechał tam z nią. Wiem, jestem idiotką, ale cały czas zastanawiam się, co razem robią. A przecież w porównaniu z tym, co przeżyłam, to jest nieważne - wyzaje bankierka.
- Nic nie robią, uwierz mi. Śpij spokojnie i nie martw się - pociesza ją Patrycja.

Niespodziewanie Jasiek wraca do domu w środku nocy. Chce być z Zuzą, nawet jeśli ucierpi na tym jego praca. Coraz gorzej radzi sobie z tym, że ją zdradził. W końcu przyznaje się, że ją zawiódł… Co ona na to?

Ankę coraz bardziej denerwują współpracownicy z kancelarii. Czuje, że nie spełnia się jako prawniczka. Postanawia zapisać się na kurs dla stewardess. W jego trakcie instruktor dostaje zawału, a Anka jest jedyną osobą, która właściwie reaguje. Dzięki szybkiemu działaniu dyplom stewardessy ma już praktycznie w kieszeni.

Tymczasem domownicy nie radzą sobie najlepiej pod jej nieobecność. Nawet kiedy zapraszają ją na kolację, nie potrafią jej należycie przyrządzić. Wszyscy mają nadzieję, że kobieta wkrótce do nich wróci. Ale Anka oznajmia rodzinie, że opłaciła nowe mieszkanie na trzy miesiące z góry i że zamierza zmienić pracę. Paweł jest wściekły.

Oglądaj w IPLA.TV: „Przyjaciółki” - odcinek 154

Przyjaciółki w czwartek o godz. 21:10 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil serialu „Przyjaciółki” na Instagramie - @przyjaciolkipolsat

Zobacz także:
„Przyjaciółki” - odcinek 153: Zuza wie, z kim spał Jasiek!
„Przyjaciółki” - odcinek 152: Anka wyprowadziła się z domu!
„Przyjaciółki” - odcinek 151: Zdrada ujdzie jej na sucho?
„Przyjaciółki” - odcinek 150: Wśród erotycznych wibracji
„Przyjaciółki” - odcinek 149: Tylko biznes, czy też namiętność?

Komentarze
© Polsat 2020