2019-03-17

„W rytmie serca” - odcinek 43: Sprawca/wybawca

0

Beniamin walczy o życie w szpitalu Jabłonowie. Jest w ciężkim stanie i nie wiadomo, czy przeżyje. Czy uda się go uratować? Będzie w stanie zeznać, kto doprowadził go na skraj śmierci? Czy Adam trafi do więzienia, a Maria go zostawi? I jak potoczy się romans Agnieszki i Roberta?

Gdy odurzony narkotykami Adam wychodzi z restauracji, dopada go Beniamin. Mężczyźni wdają się w bójkę, po której lekarz budzi się cały obolały i zakrwawiony. Jest ranek, a on znajduje się na ławce przy rzece. Niczego nie pamięta. Gdy wchodzi do domu, widzi w lustrze swoje obrażenia, a przed oczami staje mu obraz poprzedniej nocy. Wyrzuca zakrwawioną koszulę do śmieci. Maria dopytuje go, kiedy wrócił z imprezy. Żmuda nie potrafi odpowiedzieć.

Chce wyjaśnić ukochanej, co się stało, ale w tym czasie dzwoni do niej Wera, która informuje, że Beniamin został pobity. Adam jest przerażony, ale jedzie do szpitala. Nie daje jednak rady pracować i prosi Roberta, żeby wziął za niego dyżur. Po kryjomu idzie zrobić sobie badania krwi. Tymczasem Marysia znajduje w śmieciach koszulę Adama i już wie, co się wydarzyło poprzedniej nocy.

Adam idzie do winiarni i zarzuca właścicielowi, że dorzucono mu narkotyki do piwa. Podczas obiadu Maria mówi lekarzowi, że znalazła zakrwawioną koszulę. Dochodzi między nimi do kłótni. Okazuje się, że Adam jak przez mgłę pamięta, że bił się z Beniaminem. Idzie porozmawiać z Werą, chce się przyznać do pobicia. Wstrzymuje go jednak telefon ze szpitala, do którego musi natychmiast pojechać. Tymczasem Maria rozmawia z Werą. Chroni Adama i daje mu alibi. Biernacką odwiedza też brat Wery. Maria zwierza się mu z problemów, a on ją pociesza. Adam idzie wieczorem do Wery i mówi jej, że powinna go aresztować…

Beniamin jest w stanie krytycznym. W szpitalu w Jabłonowie zajmuje się nim doktor Kowalczyk. Placówka jest zszokowana wieściami o chłopaku, który niedawno odbywał tu staż. Okazuje się, że mężczyzna ma krwiaka i zostaje wprowadzony w śpiączkę farmakologiczną. Przechodzi operację nogi, w trakcie której dochodzi do komplikacji. Robert wzywa do szpitala Adama, aby mu pomógł. Żmuda nie może skupić się na operacji, wciąż ma wizje z poprzedniej nocy. Operacja jednak się udaje.

Tymczasem Wera i Szarek prowadzą śledztwo. Znajdują narzędzie zbrodni i próbują zdobyć nagranie z monitoringu. Posterunkowy przesłuchuje Filipa, właściciela winiarni. Wera spotyka Adama w szpitalu i próbuje z nim porozmawiać, jednak ten przekłada rozmowę na później. Okazuje się, że monitoring przy winiarni nie działa, ale technicy policyjni znajdują trzy odciski butów na miejscu zdarzenia - oznacza to, że podczas bójki obecna była jeszcze jedna osoba.

Agnieszka przychodzi z synem w odwiedziny do Marii i Adama. Siostra dopytuje lekarza, czy nie widział Beniamina feralnej nocy. Mężczyzna zaprzecza i opowiada o stanie chłopaka. Mówi, że lekarzem prowadzącym jest Robert. Mateusz słyszy to imię i przy wszystkich mówi do matki, że mowa o jej kochanku. Wszyscy wpadają w konsternację - nie wiedzieli bowiem, co łączy Agnieszkę i doktora Kowalczyka. Kobieta zwierza się bratu. Twierdzi, że to nie jest tylko przelotny romans. Ale wie, że musi wrócić do Kanady.

Mateusz znów kłóci się z matką. Chłopak idzie do szpitala. Zastrasza Roberta, mówi mu, że nie chce, aby spotykał się z Agnieszką. Podczas rozmowy kradnie lekarzowi portfel. Próbuje kupić wódkę i chce za nią zapłacić kartą doktora. Sprzedawca orientuje się, że go okradł, i wzywa policję. Szarek przyprowadza go do Agnieszki. Wspólne problemy paradoksalnie zacieśniają ich więzy. Robert po rozmowie z kobietą postanawia nie zgłaszać sprawy. Siostra Adama zrywa jednak z Kowalczykiem i postanawia wrócić do Kanady.

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 43

W rytmie serca w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 42: Powrót
„W rytmie serca” - odcinek 41: Nie wszystko złoto
„W rytmie serca” - odcinek 40: Zbyt wiele do stracenia

„W rytmie serca” - odcinek 39: Porwanie
„W rytmie serca” - odcinek 38: Akcja serca

Komentarze
© Polsat 2020