2019-02-24

„W rytmie serca” - odcinek 40: Zbyt wiele do stracenia

0

Beniamin wywozi Marysię do domku w lesie. Dziewczyna jest przerażona. Już w samochodzie odkrywa, że mężczyzna nie ma wobec niej dobrych zamiarów. Wściekły Adam usiłuje z pomocą Weroniki uratować ukochaną. Jak powstrzymać oprawcę? Czy taka historia może się skończyć happy endem?

Maria odkrywa, że Beniamin jest psychicznie chory i że jego prośba o pomoc przy chorym bracie to kłamstwo. Gdy uświadamia sobie, że mężczyzna zabrał jej telefon i nie pozwala zadzwonić do Adama, wpada w panikę. W samochodzie wywiązuje się szarpanina, którą kończy zastrzyk z środkiem usypiającym. Od tej chwili kobieta nie może się bronić.

Adam i Wera przeszukują pokój Beniamina. Znajdują w nim stare zdjęcie, na którym widać zalew niedaleko lasu oraz matkę z dzieckiem. W ten sposób wpadają na trop szaleńca. A dzięki pomocy brata Nowackiej docierają do dawnej ofiary Beniamina, która opowiada o swoich tragicznych przeżyciach z nim związanych. Skrzywdzona kobieta potwierdza, że oprawca nie ma brata i jest zdolny nawet do tego, by zabić!

Przetrzymywana przez Beniamina Marysia ma na jego życzenie przygotować się do kolacji przy świecach. Porywacz ma dla niej nawet piękną sukienkę wieczorową. Dziewczyna jest przerażona. W łazience znajduje gwóźdź, którym zamierza się obronić przed psychopatą. Gdy Maria chce dźgnąć Beniamina, ten łapie ją za rękę i próbuje zgwałcić. Kobiecie udaje się oswobodzić i zaczyna uciekać. Beniamin dogania Biernacką i zaczyna dusić…

Doktor Zych spotyka małego chłopca, myjącego szyby samochodów na stacji benzynowej. Odkrywa, że dziecko zarabia w ten sposób na zakupy. Zaczyna interesować się tym, dlaczego chłopiec musi pracować. Lekarz zaczyna go śledzić i jest świadkiem, jak ojciec krzyczy na syna i żąda od niego wódki. Zych ratuje chłopca z opresji i przekonuje ojca, że musi przestać pić dla dobra dziecka.

Próbuje pomóc cierpiącemu na alkoholizm mężczyźnie, angażując w to także ojca Stanisława. Zych podaje choremu leki i proponuje mu podjęcie leczenia. Informuje o tym chłopca, który na czas hospitalizacji ojca może zamieszkać razem z nim. Widząc, jak ojciec dziecka postanawia zawalczyć o syna, duchowny zwierza się swojemu przyjacielowi i zdradza mu sekret dotyczący Agnieszki.

Ojciec Stanisław przychodzi do Agnieszki. Poruszony wyrzutami sumienia i szczerą rozmową z Edkiem postanowił wyjawić jej całą prawdę. Wyznaje, że to nie Wilczyński, a on jest jej prawdziwym ojcem. Kobieta jest w szoku. Nie chce rozmawiać ze Stanisławem.

Agnieszka razem z Robertem i Grzesiem idą na lody. Rezolutny chłopak od razu wyczuwa, że między jego ciotką a lekarzem, który niedawno miał brać ślub z Marią, tli się uczucie. Miłą atmosferę psuje jednak telefon od Adama. Mówi swojej siostrze, że Marysia została porwana przez Beniamina. Robert cały czas jest przy Agnieszce. 

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 40

W rytmie serca w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 39: Porwanie
„W rytmie serca” - odcinek 38: Akcja serca
„W rytmie serca” - odcinek 37: Trudny wybór
„W rytmie serca” - odcinek 36: Niewinny
„W rytmie serca” - odcinek 35: Wszystko zostaje w rodzinie

Komentarze
© Polsat 2020