2019-03-10

„W rytmie serca” - odcinek 42: Powrót

0

W Kazimierzu Dolnym pojawia się nowa postać - Helena, konserwatorka zabytków. Przez przypadek zapoznaje się z Adamem, który czuje się niepotrzebny Marii. Między bohaterami ewidentnie iskrzy. Czyżby kroił się romans? Czy związek Adama z Marią ucierpi na nowej znajomości lekarza? Jak długo Helena zostanie w miasteczku?

Beniamin wciąż śledzi Marysię. Okazuje się, że Piotrek obserwuje kobietę z ukrycia, żeby ją chronić. Tymczasem Adamowi śnią się koszmary. Ma wyrzuty sumienia, że nie potrafił ochronić swojej ukochanej.

Maria zaczyna zaniedbywać swoje obowiązki, bierze coraz więcej leków. Spotyka się też z Piotrkiem, który nieustannie jej pilnuje. Adam słyszy szczerą rozmowę brata Weroniki z Marysią. Czuje się niepotrzebny i zazdrosny o ich relację. Kobieta nie chciała bowiem wcześniej rozmawiać o swoich problemach z Adamem. Ukochana mówi mu, że już nigdy nie będzie tą samą Marią, którą była do tej pory.

Ula i Filip to kochająca się rodzina. Ich spokój zostaje zakłócony, gdy pojawia się tajemniczy mężczyzna, który dzwoni do kobiety. Okazuje się, że to Marek, jej mąż i ojciec jej córki, który wrócił po misji wojskowej. Mała Zosia nie poznaje swojego taty. Wychodzi również na jaw, że Filip jest młodszym bratem Marka oraz to, że jest byłym narkomanem. Urszula cierpi na ostry ból brzucha. Kobietę bada doktor Żmuda. Ta zwierza się lekarzowi, że jest w ciąży. W trakcie badania dochodzi do obfitego krwawienia i lekarz postanawia zawieźć ją do szpitala. Marek dowiaduje się wówczas, że kobieta spodziewa się dziecka z Filipem. Jest wściekły. W Jabłonowie lekarz stawia diagnozę - to nadżerka, która nie zagraża życiu dziecka. Urszula rozmawia z mężem. Mężczyzna błaga kobietę o szansę. Kiedy żona mu odmawia, postanawia jej udowodnić, że Filip jest nadal narkomanem. Wieczorem Marek dosypuje do piwa swojego brata narkotyki. W ostatniej chwili jednak zabiera mu trunek, który trafia w ręce Adama.

W Kazimierzu Dolnym pojawia się Helena. Reprezentuje firmę, która zajmuje się renowacją budynków. Rozmawia z ojcem Stanisławem o odnowieniu podziemi klasztoru. Mówi duchownemu, że odrestaurowanie zajęłoby jej ekipie kilkanaście miesięcy. Ksiądz się zgadza. Informuje Helenę, że wejście jest zawalone obrazami Edka Wilczyńskiego. Konserwatorzy przyjeżdżają do Adama Żmudy, by przekazać obrazy. Adam prosi Helenę o oddanie bluzy, ale ona nie chce tego zrobić. Między bohaterami zaczyna iskrzyć…

Szarek i Ewa organizują imprezę zaręczynową. Pomaga im Ula, która sugeruje, że byłoby miło, gdyby para zdecydowała się na pokaz slajdów ze swoimi zdjęciami. Okazuje się, że zakochani nie mają ani jednej wspólnej fotografii. Natychmiast postanawiają nadrobić zaległości. Na uroczystości obecni są wszyscy przyjaciele pary. W prezencie Ewa i Szarek otrzymują tort ze swoim zdjęciem.

Agnieszka nie może porozumieć się z synem. Mateusz w ogóle nie chce rozmawiać z matką, ma do niej żal, że zostawiła ojca i spotyka się z innym mężczyzną. Kobieta zwierza się Robertowi z problemów. Mówi, że Mateusz wyszedł z domu sam i bez pieniędzy. Postanawia go poszukać. W trakcie rozmowy z Robertem oznajmia, że ich relacja nie ma sensu i każde Kowalczykowi odejść. Lekarz reaguje spokojem i mówi, że będzie czekał na kobietę tyle, ile będzie trzeba. Tymczasem Mateusz niszczy plakat przy kościele. Na gorącym uczynku przyłapuje go ojciec Stanisław i bierze do siebie na rozmowę. Kiedy chłopak w bezczelny sposób chce zapłacić za szkodę kanadyjskimi pieniędzmi, duchowny domyśla się, że to jest syn Agnieszki. Gdy ta zjawia się na plebanii, wywiązuje się kłótnia. Mateusz wygarnia jej wszystko, ale w obronie kobiety staje ksiądz. Wieczorem Agnieszka rozmawia ze swoim ojcem. Dziękuje mu za to, że stanął w jej obronie, ale prosi, by na razie zachował dla siebie fakt, że są rodziną.

Oglądaj w IPLA.TV: „W rytmie serca” - odcinek 42

W rytmie serca w niedzielę o godz. 20:00 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „W rytmie serca” na Instagramie - @wrytmieserca.official

Zobacz także:
„W rytmie serca” - odcinek 41: Nie wszystko złoto
„W rytmie serca” - odcinek 40: Zbyt wiele do stracenia

„W rytmie serca” - odcinek 39: Porwanie
„W rytmie serca” - odcinek 38: Akcja serca
„W rytmie serca” - odcinek 37: Trudny wybór

Komentarze
© Polsat 2020