2019-02-26

„Ślad” - odcinek 30: Niemowlę, oszustwo i tajemnicza trucizna

0

Ranny mężczyzna porzuca trzymiesięcznego chłopczyka w miejscu publicznym. Na ubranku niemowlęcia widoczne są ślady krwi. Czy dziecko ma związek z popełnionym niedaleko morderstwem? Bezradna policja wzywa na pomoc Centralny Wydział Śledczy.

To niejaki Jacek Kamiński podrzucił w miejscu publicznym trzymiesięcznego chłopca, po czym sam umarł, otruty. - Czy to było jego dziecko? - zastanawiają się funkcjonariusze. Okazuje się, że porzucony niemowlak nie był spokrewniony z Jackiem.

Główną podejrzaną początkowo staje się żona Kamińskiego - Ewa. Kobieta informuje oficerów, że nie mieli dzieci, ale starali się o potomstwo. Okazuje się, że zaginął również samochód denata, w którym mogą znajdować się istotne dla sprawy dowody. - Każdy patrol ma mieć wbite do łba jego numery rejestracyjne - grzmiał komisarz Walczak, który nadzoruje śledztwo. Ale czy to oby na pewno dobry trop?

Zespół Walczaka ustala, że matka niemowlęcia to osiemnastoletnia Izabela Mirska. Z czynności przeprowadzonych przez CWŚ wynika, że cztery lata wcześniej dziewczyna ze swoim wspólnikiem Jakubem Michalakiem szantażowała zamożnych biznesmenów. Kiedy Jakub trafił do więzienia, Iza uciekła do Wrocławia i wyszła za mąż. Gdy Jakub opuszcza więzienie, znajduje dziewczynę i żąda od niej pieniędzy. Żeby pozbyć się dawnego, niewygodnego wspólnika - Iza obmyśla zuchwałą kradzież, której uczestnicy mają zabić się nawzajem…

Czy Kamiński stał się ofiarą wyrachowanej szajki? Jaki związek ma z tym „niespodzianka”, jaką martwy już mężczyzna chciał sprawić żonie? Kto podał zabitemu truciznę?

Oglądaj w IPLA.TV: „Ślad” - odcinek 30

Zobacz także:
„Ślad” - odcinek 29: Kim jest zabita kobieta?
„Ślad” - odcinek 28: Zabici za złe nazwisko
„Ślad” - odcinek 27: Butelka z zatrutym koniakiem
„Ślad” - odcinek 26: Śmiertelny wynalazek
„Ślad” - odcinek 25: Polowanie na zwyrodnialca
Kto jest kim w serialu „Ślad”? Zobacz zdjęcia

Komentarze
© Polsat 2020