2018-10-04

„Nasz nowy dom” - odcinek 123: Nowa wieś

Życie rodziny Szwejkowskich uległo diametralnej zmianie na lepsze. Głowa rodziny jest poważnie chora i ma pod opieką nastoletnią córkę Agatkę. Po odwiedzinach Katarzyny Dowbor i ekipy programu „Nasz nowy dom” wreszcie mają szansę wyjść na prostą. Czy remont spełnił ich oczekiwania? Jak bardzo odmieni ich egzystencję?

Pan Ferdynand samotnie wychowuje 15-letnią córkę Agatkę. Matka porzuciła rodzinę, choć na początku przykładnie wypełniała obowiązki rodzicielskie. Pewnego dnia przestała jednak opiekować się córką - Myślałam, że mama mnie nie kocha - wyznaje dziewczynka. Po śmierci babci Agatka trafiła pod dach siostry pana Ferdynanda, ale pół roku później również ona pożegnała się ze światem. Dziecko musiało zamieszkać w placówce wychowawczej, bo warunki życia jej ojca nie spełniały wymogów.

- Bardzo tęskniłam za tatą. W ogóle nie było tak jak w domu - mówi nastolatka. Mężczyzna zaciągnął kredyt i częściowo wyremontował budynek, dzięki czemu córka wróciła pod jego opiekę. Plany rodziny pokrzyżowała jednak poważna choroba, która dotknęła pana Ferdynanda - rak krtani. Tata Agatki przeszedł operację usunięcia guza. - Czułam strach, że coś mu się stanie - przyznała nastolatka.

Przyszłość rodziny nie rysowała się jednak w jasnych barwach. Budynek, w którym mieszka rodzina, był w tragicznym stanie. Nie było ciepłej wody, centralnego ogrzewania ani kanalizacji.

Pomieszczenia nie były wentylowane. Instalacja elektryczna stwarzała zagrożenie, a podłoga się zarywała. Nastolatka nie miała warunków do nauki i rozwoju, a tata do rekonwalescencji. Do akcji tradycyjnie wkroczyła ekipa programu i wyremontowała dom.

Jakie są efekty pracy Katarzyny Dowbor i jej pomocników? Jak zareagowali na nie Agatka i pan Ferdynand?

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 11, odcinek 5: Nowa wieś

Nasz nowy dom w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” - odcinek 122: Kaliga
„Nasz nowy dom” - odcinek 121: Niedziałowice Drugie
„Nasz nowy dom” - odcinek 120: Mińsk Mazowiecki
„Nasz nowy dom” - odcinek 119: Siniec
„Nasz nowy dom” - odcinek 118: Wąwolnica