2018-09-20

„Nasz nowy dom” - odcinek 121: Niedziałowice Drugie

Ekipa programu tym razem pomogła rodzinie pani Agnieszki Wrony. Kobieta została ciężko doświadczona przez los - straciła męża w wypadku i samotnie wychowuje dwoje dzieci. Z pomocą przyszła Katarzyna Dowbor, dzięki której życie wszystkich zmieniło się na lepsze.

Pani Agnieszka Wrona samotnie wychowuje dwóch synów. Młodszy z nich przeszedł wiele operacji, bo urodził się z obustronnym rozszczepem wargi i podniebienia. Chłopca czeka kolejny zabieg, a choroba uniemożliwia mu wyraźne mówienie.

Sytuacja pani Agnieszki dramatycznie pogorszyła się kilka lat temu, gdy mąż kobiety zginął w wypadku samochodowym cztery kilometry od rodzinnego domu. Młoda mama wspomina, że feralnego dnia obudziła się rano i zobaczyła, że mąż nadal nie wrócił z pracy. Dzwoniła, ale telefon milczał. Okazało się, że już nigdy nie zobaczy ojca swoich dzieci. - Musieli go wycinać, bo nie mogli go inaczej wyciągnąć - wspomina dramatyczne chwile wdowa.

Od śmierci męża kobieta jest zdana tylko na siebie. Pani Agnieszka pracuje, zajmuje się domem, synami i kurami. Cała rodzina kocha się, wspiera i ma marzenia. - Kiedy będę duży, to będę piłkarzem - deklaruje najmłodszy Igor.

Samotna mama chciałaby zapewnić dzieciom lepsze warunki życiowe, jednak nie jest w stanie wyremontować domu, bo jej na to nie stać.

Budynek, w którym mieszka rodzina, jest w tragicznym stanie. Stary blaszany dach przecieka, a przez zbutwiałe i dziurawe podłogi wdziera się chłód.

Instalacja elektryczna grozi pożarem, a pokój chłopców ze starym piecem w niczym nie przypomina pokoju dziecięcego. Pani Agnieszka śpi w kuchni. W domu nie ma łazienki ani kanalizacji, a toaleta jest na zewnątrz. - Zimą musimy zakładać gruby sweter - mówi Olivier. Na pomoc rusza ekipa programu, która dzielnie walczy z czasem i ogromem prac remontowych.

Jak przebiegał remont i z jakimi problemami musiała zmierzyć się ekipa programu „Nasz nowy dom”? Kto pomógł pani Agnieszce wybrać nowe stroje i udzielił jej cennych rad wizerunkowych?

 

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 11, odcinek 3: Niedziałowice Drugie

„Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” - odcinek 120: Mińsk Mazowiecki
„Nasz nowy dom” - odcinek 119: Siniec
„Nasz nowy dom” - odcinek 118: Wąwolnica
„Nasz nowy dom” - odcinek 117: Piotrków Trybunalski
„Nasz nowy dom” - odcinek 116: Piła