2018-09-13

„Nasz nowy dom” - odcinek 120: Mińsk Mazowiecki

Dzięki Katarzynie Dowbor odmieniła się trudna sytuacja rodziny Reków. Pani Agnieszka samotnie wychowuje trójkę dzieci i przysposobionego brata. Kilka lat temu kobieta rozwiodła się z mężem tyranem. Rodzina potrzebowała pomocy i zgłosiła się do Katarzyny Dowbor. W jakim stopniu zmieniły się ich życiowe warunki po interwencji zespołu programu „Nasz nowy dom”?

Pani Agnieszka rozwiodła się z mężem, który terroryzował rodzinę. - Był wulgarny w stosunku do mnie i do dzieci. Nie mógł utrzymać żadnej pracy - wspomina kobieta. Najstarsza z córek pod nieobecność mamy musiała zajmować się rodzeństwem. Mimo że sama uczyła się w szkole, po lekcjach gotowała i sprzątała. Na tygodniowe wyżywienie dla całej rodziny dostawała 20 złotych.

Na domiar złego mężczyzna zaciągnął kredyt, którego nie spłacał. Rodzina popadła w długi. Dzieci zgodnie twierdzą, że bez ojca jest im lepiej. - Mam wyższą samoocenę, bo tata zawsze mnie poniżał przy rodzeństwie - zdradza jedna z córek pani Agnieszki.

Kobieta przygarnęła też pod dach młodszego brata, który dzięki niej skończył szkołę. Młodsze dzieci interesują się sportem, a najstarsza córka ma zamiłowanie do gastronomii. - Uwielbiam piec, gotować, wypróbowywać nowe przepisy - zdradza Marzena.

Lokum, w którym mieszkają Rekowie, było w katastrofalnym stanie. Dzieci się wstydziły i nie zapraszały znajomych do domu. Od pięciu lat nie działała instalacja grzewcza i panowała wilgoć, przez którą pleśniały ubrania w szafie. Dramatyczny stan pomieszczeń zagrażał zdrowiu. Na ścianach rozprzestrzenił się grzyb, który doskwierał alergikom. Panowała ciasnota - jedna z dziewczynek mieszkała w... kuchni, a na dodatek instalacja elektryczna była przestarzała.

Czy po interwencji ekipy programu „Nasz nowy dom” dzieci przestały się wstydzić? Czy teraz łatwiej będzie im zrealizować marzenia? W jak dużym stopniu Katarzyna Dowbor i jej pomocnicy odmienili życie rodziny Reków?

Mona Mon

Oglądaj w IPLA.TV: „Nasz nowy dom” - sezon 11, odcinek 2: Mińsk Mazowiecki

„Nasz nowy dom” w czwartek o godz. 20:05 w Telewizji POLSAT.

Zobacz także:
„Nasz nowy dom” - odcinek 119: Siniec
„Nasz nowy dom” - odcinek 118: Wąwolnica
„Nasz nowy dom” - odcinek 117: Piotrków Trybunalski
„Nasz nowy dom” - odcinek 116: Piła
„Nasz nowy dom” - odcinek 115: Stary Leszczydół