2018-04-25

„Top Chef” - odcinek 8: Zażarta batalia o półfinał

W ósmym odcinku byliśmy świadkami zaciętej walki. Oczywiście na noże! To nie przelewki, bo rywalizacja o tytuł najlepszego kucharza w programie „Top Chef” rozkręciła się na dobre. Kto wyszedł z niej obronną ręką, a kto musiał wrócić do domu?

Odcinek rozpoczął się wizytą w koncepcie piekarniczo-restauracyjnym mistrza pieczywa, Pawła Fabisia. Wyjątkowo to właśnie w tym miejscu uczestnicy przystąpili do pierwszej konkurencji, której motywem przewodnim były bagietki.

 Sylwia Stachyra i Krzysztof Konieczny rozpoczęli ustalanie składu swoich grup. Sylwia utworzyła drużynę pomarańczowych, w której znaleźli się Ewelina Łapińska i Jan Kilański. Krzysztof uformował zespół czarnych razem z Damianem Wajdą i Mariolą Monczak.

Wskazane duety z obu ekip miały przygotować w ciągu sześciu minut jak największą liczbę bagietek z dbałością o ich wygląd i konsystencję. Po nierównej walce z ciastem i nerwowym formowaniu bułek przyszedł czas na wydanie werdyktu. - Jestem pod wrażeniem. Zwycięzcami są panowie - oznajmił Paweł Fabiś.

Krzysztof Konieczny i Damian Wajda wygrali dodatkowe 10 minut dla Marioli Monczak, które mogła wykorzystać w kolejnym etapie konkurencji. Polegała ona na przygotowaniu dodatków do pieczywa. A ponieważ zostały wykonane równie dobrze, to o zwycięstwie zadecydowały bułki. Decyzją Pawła Fabisia konkurencję wygrał zespół czarnych.

Konkurs Disneyland - Polsat.pl

Od półfinału uczestników dzielił już tylko jeden krok. Tym razem kucharze stanęli do pojedynków: Sylwia Stachyra z Damianem Wajdą, Ewelina Łapińska z Krzysztofem Koniecznym, a Mariola Monczak z Janem Kilańskim.

Przedstawiciele zwycięskiej drużyny mogli wybrać produkty, które miały stanowić motywy przewodnie ich dań. Po pełnym nerwów i słownych przepychanek przygotowaniu potraw przyszedł czas na degustację.

W jej efekcie do półfinału dostali się: Jan Kilański, Ewelina Łapińska i Damian Wajda. Pozostali znaleźli się w dogrywce.

Tematem przewodnim ostatniej konkurencji była mieszanka przypraw, którą należało skomponować z pięciu składników i podać razem z mięsem. Konkurencja przerosła Mariolę Monczak, która nie wykonała zadania. Jeden z talerzy pozostawiła pusty, czym rozzłościła Macieja Nowaka. Juror rzucił nim o podłogę... i tym spektakularnym akcentem zakończył się jej udział w programie.

Czat z Mariolą Monczak:

Oglądaj w IPLA.TV: „Top Chef” - sezon 7, odcinek 8

„Top Chef” w środę o godz. 21:40 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Top Chef” na Instagramie - @top_chef_polska

Zobacz także:
Maciej Nowak rzuca talerzami w kuchni „Top Chef”!
„Top Chef” - odcinek 7: W poszukiwaniu smaku umami
„Top Chef” - odcinek 6: Risotto? Makaron? Mamma Mia!
„Top Chef” - odcinek 5: Damsko-męskie porachunki
Kamil Kędzierski: „Top Chef” nie jest dla mnie
„Top Chef” - odcinek 4: Żurek, ogórek, kiełbasa i sznurek
„Top Chef” - odcinek 3: Lekkie danie na pożegnanie…
„Top Chef” - odcinek 2: Ale rzeź! Odpadły aż trzy osoby!
„Top Chef” - odcinek 1: Sztafeta i… azjatycki stek

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube: