2018-04-18

„Top Chef” - odcinek 7: W poszukiwaniu smaku umami

Kulinarna podróż przez Azję zakończyła się dla niego specjalną nagrodą. Już wiemy, komu udało się opanować nerwy i osiągnąć perfekcję w jednej z pozornie najprostszych, ale jednocześnie bardzo wymagających kuchni świata. Co wydarzyło się w siódmym odcinku programu „Top Chef”?

Mistrzowie kuchni tym razem walczyli o wyjątkową nagrodę - staż w jednej z najlepszych restauracji w Belgii, która może poszczycić się aż dwiema gwiazdkami Michelin. Ale żeby dostąpić tego zaszczytu należało wykazać się w kilku morderczych konkurencjach.

Konkurs Disneyland - Polsat.pl

Pierwszym zadaniem jakie czekało na żądnych tytułu Top Chef kucharzy było przygotowanie majonezu z azjatyckim posmakiem. Kuchenna klasyka jak zwykle okazała się nie tak banalna, jakby się mogło wydawać. Uczestnicy mieli spore problemy w przygotowaniu czterech łyżek dobrze znanego wszystkim dodatku.

- Szefie wstyd, wstyd! Nie ma miejsca dla ciebie w „Top Chefie”. Zabierz noże i opuść program - powiedział stanowczo Robert Sowa do Mateusza Czekierdy, który nie wykonał zadania prawidłowo i tym samym pożegnał się z walką o zwycięstwo. Z rywalizacji o staż została wyeliminowana również Mariola Monczak, którą odesłano do szatni, gdzie mogła tylko obserwować następne etapy konkursu.

Kolejnej konkurencji przyglądali się goście specjalni - Monika Brodka i Igor Herbut, pasjonaci kuchni japońskiej. Uczestnicy musieli przygotować dla nich pięć dań z tego kraju. - Teraz przychodzi mi na myśl tylko harakiri - powiedziała Ewelina.

Obronną ręką z tak trudnego zadania wyszli Krzysztof Konieczny i Sylwia Stachyra, którzy na finiszu stanęli ze sobą oko w oko.

W kuchni „Top Chefa” pojawił się kolejny gość, szef kuchni nowej generacji - Sang Hoon Degeimbre. Tematem przewodnim finalnej rozgrywki były warzywa. - Przygotowanie tego dania nie było proste... - stwierdził ekspert i wskazał, że na staż powinien wyjechać Krzysztof Konieczny. Co zaprezentował zwycięzca i czym zaskarbił sobie sympatię koreańskiego mistrza?

Czat z Mateuszem Czekierdą:

Oglądaj w IPLA.TV: „Top Chef” - sezon 7, odcinek 7

„Top Chef” w środę o godz. 21:40 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Top Chef” na Instagramie - @top_chef_polska

Zobacz także:
Monika Brodka i Igor Herbut w kuchni „Top Chef”
„Top Chef” - odcinek 6: Risotto? Makaron? Mamma Mia!
„Top Chef” - odcinek 5: Damsko-męskie porachunki
Bartosz Kurek: W „Top Chefie” świetnie się bawiłem
Kamil Kędzierski: „Top Chef” nie jest dla mnie
„Top Chef” - odcinek 4: Żurek, ogórek, kiełbasa i sznurek
„Top Chef” - odcinek 3: Lekkie danie na pożegnanie…
„Top Chef” - odcinek 2: Ale rzeź! Odpadły aż trzy osoby!
„Top Chef” - odcinek 1: Sztafeta i… azjatycki stek

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube: