2018-04-04

„Top Chef” - odcinek 5: Damsko-męskie porachunki

Kto zwyciężył w odwiecznym pojedynku płci, a komu się upiekło? Goście specjalni byli zachwyceni obiadem. A stałe jury programu „Top Chef” miało wyjątkowo twardy orzech do zgryzienia. Kto ma opuścić program, kiedy każde danie rozpływa się w ustach?

Na półmetku „Top Chefa” na kucharzy czekało zadanie oskubania i rozdzielenia mięsa kurczaka. Okazało się, że nie wszyscy szefowie kuchni mieli wcześniej okazję zetknąć się z nieobrobionym produktem tego typu. - Zaczęłam szybko skubać, ale to nie jest takie łatwe - powiedziała Mariola Monczak.

Z konkurencją najlepiej poradzili sobie panowie: Jan Kilański, Mateusz Czekierda i Krzysztof Konieczny. W nagrodę mężczyźni mogli wybrać osobę, z którą pracowali w następnym etapie rywalizacji. Jan Kilański wytypował Jarosława Śliwkę, Mateusz Czekierda - Damiana Wajdę, Krzysztof Konieczny - Sylwię Stachyrę. Mariola Monczak została natomiast sparowana z Eweliną Łapińską.

Konkurs Disneyland - Polsat.pl

W kuchni „Top Chefa” pojawili się goście specjalni: Magdalena Stużyńska-Brauer razem z serialowymi dziećmi Kajtkiem i Antkiem. Uczestnicy musieli przygotować dla nich rodzinny obiad: kurczaka, puree i zielone warzywa.

Po wydaniu wszystkich dań okazało się, że do gustu jury z serialu „Przyjaciółki” najbardziej przypadło danie Janka Kilańskiego i Jarka Śliwki, którzy automatycznie dostali się do szóstego odcinka show.

W konkurencji głównej tematem przewodnim były malutkie ciasteczka, a uczestnicy zostali podzieleni na dwie drużyny - męską i żeńską. Po zaprezentowaniu talerzy pełnych wariacji smaków i barw werdyktem jury do dogrywki dostała się drużyna... dziewczyn!

W meczu ostatniej szansy motywem przewodnim okazała się gęsina przygotowana przez szefa Amaro. Wszystkie potrawy były tak dobre, że w tym odcinku nie odpadł nikt i cały damski zespół zawędrował prosto do szóstego odcinka.

Szczególne wyrazy uznania dla Sylwii Stachyry przekazał sam Robert Sowa, który wstał i pocałował ją w rękę, - Szefowo bardzo dziękuję - powiedział juror zachwycony daniem, które zaprezentowała uczestniczka.

Jaka potrawa rzuciła jury na kolana? Jak przygotowano kurczaka, który zachwycił gości specjalnych programu? Czyje ciasteczka roztopiły serca sędziów „Top Chef”?

Oglądaj w IPLA.TV: „Top Chef” - sezon 7, odcinek 5

„Top Chef” w środę o godz. 21:30 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Top Chef” na Instagramie - @top_chef_polska

Zobacz także:
Bartosz Kurek: W „Top Chefie” świetnie się bawiłem
Magdalena Stużyńska-Brauer w kuchni „Top Chef”
Kamil Kędzierski: „Top Chef” nie jest dla mnie
„Top Chef” - odcinek 4: Żurek, ogórek, kiełbasa i sznurek
„Top Chef” - odcinek 3: Lekkie danie na pożegnanie…
„Top Chef” - odcinek 2: Ale rzeź! Odpadły aż trzy osoby!
„Top Chef” - odcinek 1: Sztafeta i… azjatycki stek
Atelier Amaro szósty raz z gwiazdką Michelin! Gratulacje!
„Top Chef”: Poznaj uczestników 7. edycji! Kim są? Co potrafią?
Ewa Wachowicz dla POLSAT.PL o kulisach programu „Top Chef”
Wojciech Modest Amaro zatrudni uczestnika „Top Chef”?
Maciej Nowak: Co jest teraz modne w kuchni? Glocal!
Grzegorz Łapanowski: Kuchnia jest lustrem osobowości

Oglądaj na oficjalnym kanale YouTube: