2018-02-16

Wojciech Modest Amaro zatrudni uczestnika „Top Chef”?

Juror nie wyklucza powiększenia zespołu swojej restauracji. Kulinarny mistrz zapowiedział, że jeżeli trafi w programie „Top Chef” na wybitny talent, to być może zaoferuje mu pracę w swoim atelier. Czy któryś z adeptów gotowania będzie w stanie oczarować Wojciecha Modesta Amaro podczas wiosennej edycji?

Wojciech Modest Amaro przewodniczy jury programu „Top Chef" od pierwszej edycji. Uczestnicy zawsze mogą liczyć na jego sprawiedliwą opinię i przydatne wskazówki. Najlepsi natomiast stają przed życiową szansą. Restaurator nie wyklucza zatrudnienia gastronoma, który wykaże się wybitnym zmysłem do gotowania. - Rolą mentora jest wyławianie talentów. Jeśli taka osoba się pojawi, to oczywiście zapytam jaki ma plan na swój rozwój i czy ma chęć trafić do naszego zespołu. Teoretycznie mamy komplet w kuchni, ale dla prawdziwej perły zawsze znajdzie się miejsce - powiedział Wojciech Modest Amaro w rozmowie z POLSAT.PL. Mistrz podkreśla, że wiele wybitnych kulinarnie osób czeka na kolejny krok w swojej karierze i trzeba tylko wyciągnąć do nich pomocną dłoń.

O ofercie pracy u Wojciecha Modesta Amaro marzy chyba każdy pasjonat gotowania. To właśnie z jego restauracji wywodzi się wielu kucharzy gotujących na całym świecie, od Hongkongu przez Londyn aż po Paryż. - Oni wszyscy mieli swój przystanek w Atelier. To dla mnie największy powód do dumy, świadomość, że się rozwinęli i poszli dalej. O nauczycielu najlepiej świadczą spełnieni uczniowie. To coś pięknego - tłumaczy założyciel i szef.

Oczarować jurora programu „Top Chef” nie będzie łatwo. Wojciech Modest Amaro należy do najwybitniejszych kucharzy w Polsce. Praktykował u boku takich sław gotowania jak Alain Ducasse, Yannick Alléno, Ferran Adrià. W 2008 roku został wyróżniony przez Międzynarodową Akademię Gastronomiczną tytułem „Chef de L'Avenir”, a jego warszawska restauracja Atelier Amaro uhonorowana została prestiżową gwiazdką Michelin.

Czy ktoś z uczestników okaże się perłą programu i zasili szeregi restauracji jurora „Top Chef"?

Joanna Grochal

„Top Chef” w środę o godz. 21:25 w Telewizji POLSAT.

Oficjalny profil „Top Chef” na Instagramie - @top_chef_polska

Zobacz także:
Maciej Nowak: Co jest teraz modne w kuchni? Glocal!
Grzegorz Łapanowski: Kuchnia jest lustrem osobowości
Wielki powrót programu „TOP CHEF” z nowym jurorem!”
Kulinarne słabości i koszmary Wojciecha Modesta Amaro