2024-07-07

Basia Wypych w 21. sezonie „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Aktorka dołącza do listy gwiazd, które zmierzą się z metamorfozami w show. Basia Wypych ma wieloletnie doświadczenie na scenie teatralnej. Zagrała również w wielu znanych produkcjach serialowych i filmowych. Jakie postaci przygotuje dla niej magiczny kołowrotek? Jakie nowe talenty odkryje przed widzami stacji? „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” już jesienią w Polsacie.

Uzdolniona na wielu poziomach
Basia Wypych jest absolwentką szkoły muzycznej w klasie fortepianu i fletu poprzecznego. Śpiewa w zespole „Ministerstwo Brzmienia”. W 2015 roku ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi. Debiutowała w spektaklu Grzegorza Wiśniewskiego „Kamień”. Za rolę Withy otrzymała wiele nagród. W poprzednich latach związana z Teatrem Studyjnym w Łodzi. Od 2016 w ekipie Teatru Współczesnego w Warszawie.

Na dużym ekranie
Debiutowała w filmie „Panie Dulskie” Filipa Bajona. U boku Bogusława Lindy zagrała w ostatniej produkcji Andrzeja Wajdy „Powidoki”. Ponadto wystąpiła w wielu popularnych serialach („Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Rojst”, „Camera Cafe. Nowe parzenie”) i filmach („Miłość jest wszystkim”, „Ikar. Legenda Mietka Kosza” i „Jak zostać gwiazdą”).

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Oglądaj „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” online na polsatboxgo.pl.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo