2024-07-04

Reni Jusis wkracza na scenę „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”

Popularna wokalistka i producentka uczestniczką 21. edycji programu. Reni Jusis wylansowała m.in. takie hity jak „Zakręcona”, „Kiedyś cię znajdę” i „Ćma”. Zdobyła uznanie krytyków i wiele nagród muzycznych. Sama była bohaterką metamorfoz w show. Jak poradzi sobie po drugiej stronie? Jakich artystów zagra i z jakim skutkiem? Nowe odcinki „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” jesienią w Polsacie.

Początki z muzyką
Urodziła się w Koninie, ale wychowała w Mielnie. Skończyła Zespół Szkół Muzycznych im. Grażyny Bacewicz w Koszalinie w klasie fortepianu i Państwowe Liceum Muzyczne w klasie rytmiki. Obroniła dyplom na Wydziale Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej Akademii Muzycznej w Poznaniu. W międzyczasie występowała na scenie Bałtyckiego Teatru Dramatycznego. Już wtedy współpracowała z Adamem Sztabą.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Twoja Twarz Brzmi Znajomo (@twojatwarzbrzmiznajomo)

Nietuzinkowy styl i osobowość
W Koszalinie poznała producenta o pseudonimie Yaro. Artysta wydał płytę „Jazzda” w 1997 roku, na której znalazły się dwa wielkie hity z udziałem Reni Jusis: „Rowery dwa” i „Dziś jest pełnia”. Sama gwiazda zadebiutowała rok później albumem „Zakręcona”. Wielkim sukcesem okazał się również krążek z 2003 roku, zatytułowany „Trans Misja”. Gwiazda zdobyła łącznie sześć Fryderyków. Współpracowała m.in. z takimi artystami jak Pih, Sidney Polak czy zespół Wilki. W swojej twórczości piosenkarka łączy pop, elektronikę, dance i hip-hop. Bawi się również modą. 

Inne aktywności
Reni Jusis dwukrotnie była postacią metamorfoz w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. W gwiazdę wcielali się Aleksandra Szwed i Marcin Januszkiewicz. Wystąpiła w dziesiątej edycji „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Jest współautorką książki „Poradnik dla zielonych rodziców”.

Oglądaj „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” online na polsatboxgo.pl.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo