2024-06-18

Robert Janowski i jego pamiętne metamorfozy w programie

Swoimi przemianami artysta zachwycał widzów i jurorów w „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Jako uczestnik Robert Janowski wygrał 15. edycję, ale na scenie muzycznego show pojawiał się także przy innych okazjach. Wspominamy pięć najbardziej pamiętnych metamorfoz byłego jurora programu Polsatu. Zobacz wideo!

Robert Janowski jako Halina Kunicka - „Od nocy do nocy”

Pierwsza metamorfoza i od razu zwycięstwo! A do tego w żeńskiej roli. Ekipa od charakteryzacji wykonała znakomitą pracę, a Robert Janowski zaprezentował doskonałe możliwości wokalne. - Byłeś bardziej seksowny w tym wykonaniu. Wspaniale zostały uchwycone wszystkie detale - chwaliła Małgorzata Walewska.

Robert Janowski jako Sting - „Desert Rose”

Choć ta przemiana nie przyniosła artyście zwycięstwa, zapadła w pamięć widzów i jurorów na bardzo długo. Występ w duecie z wokalistą Michałem Rudasiem, który zaśpiewał partie Cheba Mami, nagrodzony został przez jury i zgromadzoną w studiu publiczność owacją na stojąco. Sprawdziły się słowa Piotra Gąsowskiego, na temat przyszłej popularności występu. Odtworzony został ponad milion razy!

Robert Janowski jako Eric Clapton - „Layla”

Oswojony ze specyfiką programu Robert Janowski przed finałową metamorfozą 15. edycji. Za referencję wybrał występ z akustycznego koncertu z serii „MTV Unplugged”. Oszczędny w formie, ale niezwykle bogaty, jeżeli chodzi o treść. - Taką skromnością można pozamiatać scenę i dzisiaj to zrobiłeś - podsumował zasiadający wówczas w jury Gromee.

Robert Janowski - „Metro”

Zwycięzca 15. edycji pojawił się gościnnie w drugim odcinku 16. sezonu, aby zabrać widzów i także siebie w sentymentalną podróż do przeszłości. W charakteryzacji samego siebie z czasów młodości, razem z choreografem Krzysztofem Adamskim, przypomniał tytułowy utwór z musicalu „Metro”, który był dla niego przepustką do wielkiej kariery.

Robert Janowski jako Chris Rea - „Driving Home for Christmas”

W grudniu 2021 roku finaliści i goście specjalni zebrali się, aby przygotować specjalny odcinek ze świątecznymi przebojami i wesprzeć obchodzącą dwudziestopięciolecie Fundację Polsat. Triumfatorowi 15. edycji przypadł ponadczasowy klasyk o powrocie do domu na Boże Narodzenie. - Genialne! Świecisz jak Gwiazda Betlejemska - zachwycał się Piotr Gąsowski.

Oficjalny profil „Twoja Twarz Brzmi Znajomo” na Instagramie - @twojatwarzbrzmiznajomo