2024-06-11

Makary Janowski: To emocje sprawiają, że warto robić seriale

Reżyser przebojowych produkcji „Komisarz Mama”, „Zdrada” i „Powrót do życia” w rozmowie z POLSAT.PL. W czasie zdjęć do tej ostatniej Makary Janowski opowiedział, co łączy jego seriale, które widzowie znają z anteny Polsatu. Makary Janowski podkreślił jednak wyjątkowość tych projektów, z których każdy wymagał innego podejścia od ekipy i od oglądających.

Seriale dla wszystkich
Do tej pory Makary Janowski podjął się reżyserii trzech produkcji Polsatu, był też drugim reżyserem „Sługi Narodu”. Czy według niego mają one cechy wspólne? - Zarówno „Komisarz Mama”, „Zdrada”, jak i „Powrót do życia” to są zupełnie inne światy. Ten pierwszy to kryminał z elementami komediowymi, taki bardziej rodzinny serial. Kolejny to mroczny kryminał, a właściwie thriller psychologiczny o wyższych sferach. A w „Powrocie do życia” mamy małe miasteczko, jest trochę tragedii, trochę komedii, ale zupełnie innej niż w „Komisarz Mama”. Muszę powiedzieć, że każdy z tych seriali jest wyjątkowy na swój sposób - wyjaśnia reżyser.

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Makary Janowski (@tojamakary)

Poruszyć widza
Przyznaje jednak, że we wszystkich serialach uczucia postaci mają większe znaczenie niż same wydarzenia, w których one uczestniczą. - Nie byłoby warto w ogóle robić tych seriali, gdyby nie były emocjonalne. Wspólnym elementem jest to, że wszystkie te scenariusze są naładowane emocjami. Ale za każdym razem są one różne. To inne uczucia portretowane przez aktorów i każdy wzbudza inne emocje u widzów - podkreśla Makary Janowski.

Seriale w jego reżyserii, „Komisarz Mama” i „Zdrada” są dostępne w serwisie Polsat Box Go. Premierę produkcji „Powrót do życia” również zaplanowano na tej platformie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat