2024-05-09

Anna Karczmarczyk: Czuję to, co bohaterka serialu „Zdrada”

Aktorka opowiada o swojej roli w nowej produkcji w gwiazdorskiej obsadzie zrealizowanej dla Telewizji Polsat. W rozmowie z Bartoszem Wróblewskim Anna Karczmarczyk mówi o uwspółcześnianiu i ulepszaniu holenderskiego pierwowzoru. Ujawnia wieloznaczność tytułu oraz tłumaczy, kim jest postać, w którą się wciela i dlaczego było to dla niej interesujące wyzwanie aktorskie. O jakie nowe cechy i doświadczenia wzbogaciła swoją bohaterkę? Czy potrafi wytłumaczyć i usprawiedliwić jej moralnie dwuznaczne wybory? Dlaczego fabuła produkcji jest jej zdaniem wyjątkowo wciągająca? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań w programie „PrzeVoDnik”. „Zdrada” od 10 maja w Polsat Box Go.

Anna Karczmarczyk o serialu „Zdrada”
W programie „PrzeVoDnik” Anna Karczmarczyk opowiada o swojej bohaterce, Julii Wysockiej, która dopuszcza się tytułowej zdrady. Ma ku temu powody, dlatego trudno ją jednoznacznie oceniać. A taka postać, jak twierdzi odtwórczyni głównej roli żeńskiej w serialu Polsatu, to wyjątkowo ciekawe wyzwanie aktorskie. Aktorka mówi również o współpracy z młodym, obiecującym reżyserem Makarym Janowskim oraz o tym, w jaki sposób twórcy uwspółcześniali i ulepszali holenderski pierwowzór. Tłumaczy także wielowymiarowy i nieoczywisty obraz zdrady zaprezentowany w serialu. Czy byłaby zdolna postąpić tak, jak jej bohaterka? W czym są do siebie podobne, a czym się różnią? Dzięki czemu „Zdrada” jest wyjątkowa na tle innych polskich produkcji dostępnych na VoD?

Zobacz rozmowę z Anną Karczmarczyk w programie „PrzeVoDnik”

Kim jest Anna Karczmarczyk?
Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna. Absolwentka warszawskiej Akademii Teatralnej. Zwyciężczyni (w parze z Jackiem Jeschke) piątej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Karierę zaczęła jako nastolatka od głównej roli w „Galeriankach” Katarzyny Rosłaniec. Później grała większe i mniejsze role w wielu filmach, m.in. Patryka Vegi, Piotra Wereśniaka, Macieja Pieprzycy czy Cezarego Pazury. Wystąpiła w licznych polskich serialach, jak choćby „Na dobre i na złe”, „M jak miłość”, „Na wspólnej”, „Hotel 52” czy „Tatuśkowie”. W serialu Polsatu „Zdrada” zagrała główną rolę żeńską.

O czym jest serial „Zdrada”?
Julia (Anna Karczmarczyk) to młoda, piękna i utalentowana fotografka, żona ambitnego prokuratora Patryka (Dawid Ogrodnik). Na wernisażu swoich prac, onieśmielona zainteresowaniem gości, wychodzi zaczerpnąć świeżego powietrza i nieoczekiwanie poznaje Pawła (Paweł Małaszyński). Piorunujące pierwsze wrażenie sprawia, że tych dwoje, choć wie, że mogą głęboko zranić najbliższych, nie jest w stanie oprzeć się chemii i rodzącemu się uczuciu, które nie tylko komplikuje życie prywatne tej dwójki, lecz także ma konsekwencje zawodowe i rodzinne. Zdrada jest motywem przewodnim serialu, a bohaterowie mierzą się z nią na wielu płaszczyznach - nie tylko tej prywatnej, lecz także biznesowej i zawodowej.

Twórcy produkcji
W rolach głównych występują: Anna Karczmarczyk, Dawid Ogrodnik, Paweł Małaszyński, Marieta Żukowska i Piotr Polk. Obok nich w obsadzie: Grażyna Szapołowska, Mikołaj Krawczyk, Olga Sarzyńska, Dobromir Dymecki, Przemysław Bluszcz, Bartłomiej Firlet i Juliusz Chrząstowski. Reżyserem jest Makary Janowski, autorem zdjęć - Paweł Figurski. Serial powstał na zlecenie Telewizji Polsat.

„Zdrada” od piątku 10 maja 2024 roku w Polsat Box Go. Serial dostępny w pakiecie Premium.