2024-04-28

„Państwo w Państwie” - odcinek 523, na żywo 28 kwietnia

Wyzwiska, pogróżki, wybijanie szyb, a w końcu ostrzelanie z pistoletu na race i zabicie psa. W zachodniopomorskiej wsi Granowo jeden z mieszkańców zgotował sąsiadom prawdziwe piekło. Dlaczego odpowiednie służby nie reagują? Przemysław Talkowski z zespołem i ekspertami zapraszają na odcinek programu „Państwo w Państwie” emitowany na żywo w niedzielę 28 kwietnia o godz. 19:30 w Polsacie.

Bez reakcji
Dawid M. to były żołnierz,  który od lat uprzykrza życie swoim sąsiadom. Zaczęło się od nagrywania ich za pomocą kamer zamocowanych na swojej działce i wrzucaniu do Internetu. Na porządku dziennym były też groźby, wyzwiska. Doszło również do wybicia szyb w szklarni czy w samochodzie jednego z sąsiadów. Mimo zgłoszeń, organy ścigania nie widziały podstaw do interwencji.

Eskalacja niebezpiecznych zachowań
W końcu Dawid M. przekroczył kolejne granice. Podczas jednej z kłótni sięgnął po pistolet gazowy i strzelił w kierunku sąsiada. Po jakimś czasie posunął się jeszcze dalej - zabił psa swojej sąsiadki. Dopiero po tym został zatrzymany przez policję i usłyszał zarzuty. Wyszedł już jednak na wolność, przez co sąsiedzi żyją w ciągłym strachu.

Państwo w Państwie w niedzielę o godz. 19:30 w Polsacie.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat