2024-04-03

Oglądaj „Polska Wybiera. Wybory samorządowe 2024”

7 kwietnia od godz. 20:00 do godz. 24:00 wieczór wyborczy w trzech kanałach informacyjnych Polsatu: Polsat News, Wydarzeniach 24 i Polsat News Polityka. A w nim wyniki sondażowe do sejmików oraz dla sześciu miast. Wszystkie najważniejsze informacje, wyniki, dane, grafiki i relacje również na Polsatnews.pl oraz Interii.

Odpowiedzi na ważne pytania
Na kogo tym razem postawią Polacy? Czy znów padnie rekord frekwencji przy urnach? W niedzielę 7 kwietnia w kanałach informacyjnych Polsatu od godz. 20:00 wszystko o wyborach samorządowych 2024. Analizy, relacje ze sztabów wyborczych oraz komentarze. O godz. 21:00 poznamy wyniki sondażu exit poll. Dowiemy się, jak partie polityczne zdały pierwszy egzamin od jesiennych wyborów parlamentarnych. Czy partie koalicji rządowej potwierdzą swój mandat, czy Koalicja Obywatelska, Trzecia Droga i Lewica wzmocnią się w sejmikach wojewódzkich? Czy Prawo i Sprawiedliwość obroni swój stan posiadania, czy Konfederacja będzie miała reprezentację w sejmikach, a może czekają nas jakieś niespodziewane rozstrzygnięcia? Odpowiedzi w wieczorze wyborczym.

Istotne wydarzenie dla społeczeństwa
W roli gospodarzy wieczoru Piotr Witwicki - dyrektor Pionu Informacji i Publicystyki Telewizji Polsat, dziennikarz prowadzący „Wydarzenia” oraz „Gościa Wydarzeń” i Katarzyna Zdanowicz - dziennikarka Polsatu News i Wydarzeń oraz autorka podcastów „Między wersami” w Interii. - Ostatnia frekwencja wyborcza pokazała, że Polacy chcą świadomie decydować o tym, kto ich reprezentuje i dokładnie wiedzą, jakich decyzji oczekują po politykach. Śledzą kampanie, oglądają debaty polityczne. Wieczór wyborczy „Polska Wybiera Wybory Samorządowe” jest zarówno dla nas dziennikarzy, jak i dla wyborców bardzo istotny, bo stanowi kulminację kampanii politycznej. Dowiadujemy się, na kogo i na jakie partie postawili tym razem Polacy. Dlatego bardzo starannie przygotowujemy się do tego wydarzenia. Przez cały dzień reporterzy Polsat News oraz Interii będą przekazywać informacje z całej Polski. W polsatnews.pl i w serwisie Interia Wydarzenia będziemy prowadzić tekstową relację live, a od godz. 20:00 będziemy obecni we wszystkich naszych kanałach informacyjnych oraz w internecie - mówi Piotr Witwicki.

Komentarze i analizy
Bogdan Rymanowski prowadzący m.in. „Śniadanie Rymanowskiego w Polsat News i Interii” uznany w sondażu Wirtualnej Polski za najchętniej oglądanego prezentera stacji informacyjno-publicystycznych w Polsce będzie rozmawiać z najważniejszymi politykami, ekspertami i publicystami. Tego wieczoru gośćmi Bogdana Rymanowskiego będą politycy: Michał Kobosko (Klub Parlamentarny Polska 2050-Trzecia Droga), Krzysztof Kwiatkowski (senator Platformy Obywatelskiej), Przemysław Czarnek (Klub Parlamentarny Prawo i Sprawiedliwość), Anna Maria Żukowska (Koalicyjny Klub Parlamentarny Lewicy), Michał Wawer (Klub Poselski Konfederacja), Małgorzata Paprocka (Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta) oraz politolodzy m.in. prof. Jarosław Flis (Uniwersytet Jagielloński), prof. Ewa Marciniak (dyr. CBOS) i dziennikarze Piotr Zaremba oraz Zuzanna Dąbrowska. Mateusz Białkowski - prowadzący „Wydarzenia 12:50” oraz „Wydarzenia 15:50”, dziennikarz Wydarzeń 24 na bieżąco przekaże najciekawsze opinie internautów, prześledzi, co dzieje się w social mediach - poda najgorętsze tweety i komentarze. Igor Sokołowski - prowadzący „Wydarzenia 15:50” będzie analizował m.in. dane statystyczne oraz frekwencję wyborczą. Reporterzy Polsat News i Interii będą obecni we wszystkich sztabach wyborczych i stamtąd przekażą widzom najświeższe komentarze polityków oraz pokażą, jaka panuje w nich atmosfera. Będą też w siedzibie Państwowej Komisji Wyborczej.

Wyniki exit poll
Tuż po zakończeniu ciszy wyborczej o godz. 21.00 na antenach kanałów informacyjnych pokażemy pierwsze wyniki sondażu exit poll. Będą one zawierały informacje o procentowym poparciu do sejmików województw dla ogólnopolskich komitetów wyborczych w skali całego kraju, frekwencji oraz o wynikach poszczególnych kandydatów na prezydenta miasta w sześciu miastach Polski (Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Katowic, Gdańska i Rzeszowa).

Szczegółowe dane
Informacje o przebiegu wyborów będzie można przez cały dzień i cały wieczór śledzić w portalu Interia. Na stronie głównej pokażemy transmisję wieczoru wyborczego w Polsat News, a także wizualizacje wyników: wyborczą mapę Polski oraz wyniki pojedynków prezydenckich w poszczególnych miastach wojewódzkich. W serwisie Interia Wydarzenia opublikujemy szczegółowe wyniki wyborów - do sejmików wojewódzkich, rad miast, na prezydentów miast, a także demograficzne ciekawostki z exit poll (jak głosowały wsie, a jak miasta, jak mężczyźni, a jak kobiety, jak młodsi, a jak starsi). Wieczór wyborczy będzie realizowany w studiu na ul. Łubinowej z użyciem najnowocześniejszej technologii między innymi wirtualnego okna i rozszerzonej rzeczywistości (Virtual Window i AR - Augmented Reality).

Podsumowanie po wyborach
8 kwietnia (poniedziałek) od godz. 6:00 zapraszamy do Polsat News na specjalne wydanie Nowego Dnia „Polska Wybrała”. Karolina Soczewka i Bartosz Kwiatek podsumują, jak głosowali Polacy w wyborach samorządowych. Kogo - według sondaży exit poll - wybrali do pełnienia funkcji radnych, wójtów, burmistrzów i prezydentów miast i czy w samorządach lokalnych zmienił się układ sił. Michał Stela przeprowadzi analizę wyników spływających z poszczególnych komisji wyborczych. Będzie to pierwsze tak pełne podsumowanie powyborcze.

Informacje i publicystyka siłą Polsatu
Codziennie Polsat News średnio ogląda 3 mln widzów, a łącznie informacje docierają w kanałach Polsatu do ponad 7,6 mln widzów. Obecnie informacje i publicystyka Polsatu to kanały informacyjne - Polsat News, Polsat News 2, Wydarzenia 24, Polsat News Polityka oraz codziennie kilka wydań Wydarzeń. Informacje Polsatu to także silna część internetowa - poprzez Polsatnews.pl i Wydarzenia.Interia.pl. Łącznie prawie 24 mln mieszkańców Polski, co miesiąc korzysta z informacji dostarczanych przez Polsat - kanały i programy telewizyjne oraz portale i serwisy internetowe.

Oficjalny profil POLSAT na Instagramie - @polsatofficial

Oficjalny profil POLSAT na TikToku - @polsat